Шпанија

Заврши победничката серија на Еибар – Сарабија и Витоло му донесоа победа на Севиља (ВИДЕО)
0

Заврши победничката серија на Еибар – Сарабија и Витоло му донесоа победа на Севиља (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља на Рамон Санчез Пискуан го победија Еибар во натпревар од 23-то коло во Ла Лига, 2:0. После половина час...
Бејл се врати и погоди – Реал Мадрид го победи Еспањол (ВИДЕО)
0

Бејл се врати и погоди – Реал Мадрид го победи Еспањол (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид на Сантијаго Бернабе го победија Еспањол во натпревар од 23-то коло во Ла Лига. После половина...
Гамеиро влезе и го замолкна Ел Молинон – За пет минути постигна хет-трик и му донесе победа на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)
0

Гамеиро влезе и го замолкна Ел Молинон – За пет минути постигна хет-трик и му донесе победа на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Атлетико Мадрид го победија Спортинг Хихон на Ел Молинон во натпревар од 23-то коло во Ла Лига, 1:4. Во првото...
Дани Алвеш има порака до Барселона!
0

Дани Алвеш има порака до Барселона!

February 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дани Алвеш убеден е дека Барселона може да го надокнади заостатокот од четири голови против ПСЖ во 1/8 финалето од ЛШ, каде...
Влегоа во историјата – Во првиот тим имаа играчи од 11 различни држави!
0

Влегоа во историјата – Во првиот тим имаа играчи од 11 различни држави!

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Гранада вчера го победи Бетис со 4:1 во натпревар во кој еден шпански тим за прв пат во историјата имаше 11 играчи од...
Реал Мадрид ќе игра ослабен против Еспањол!
0

Реал Мадрид ќе игра ослабен против Еспањол!

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Лоша вест за Зидан. Реал Мадрид во сабота го пречекува Еспањол, а на тој натпревар ќе биде без помош на капитенот Серхио...
Шампионот на Шпанија ќе биде познат пред пролетта?
0

Шампионот на Шпанија ќе биде познат пред пролетта?

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Реал Мадрид има убава шанса да ги реши сите дилеми во февруари. Распоредот е таков што Реал Мадрид со три победи во...
Испад на навивачите на Барса на кој се смее целиот свет!
0

Испад на навивачите на Барса на кој се смее целиот свет!

February 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Навивачи на Барса се лути на Луис Енрике, особено оние интернет навивачите кои што беа подготвени да напишат се и сешто на...
„Тој е добар, иако не постигнува голови“
0

„Тој е добар, иако не постигнува голови“

February 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Зидан е убеден дека критиките добро ќе се рефлектираат на Бензема. Од ноември 2016-та година тој постигна само 1 гол во Ла...
„Сакав да го променам бројот на дресот“
0

„Сакав да го променам бројот на дресот“

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос ја помина бројката од 500 натпревари во Реал Мадрид а тоа го прослави со отворен...