Шпанија

Неверојатна информација за Реал – Стигнува големо засилување за тимот!
0

Неверојатна информација за Реал – Стигнува големо засилување за тимот!

February 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Герет Бејл се врати на тренинзите на Реал Мадрид. Бејл беше надвор од терените од ноември минатиот месец кога го повреди...
Гол на сезоната во Шпанија – Торес го направи невозможното!
0

Гол на сезоната во Шпанија – Торес го направи невозможното!

February 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Неверојатен гол на Фернандо Торес. Не започна добро натпреварот за Атлетико Мадрид, но потоа Торес направи...
Луд натпревар на Калдерон – Еврогол на Торес и пресврт за една минута за победа на Атлетико против Селта (ВИДЕО)
0

Луд натпревар на Калдерон – Еврогол на Торес и пресврт за една минута за победа на Атлетико против Селта (ВИДЕО)

February 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Атлетико Мадрид ја победија Селта Виго на Висенте Калдерон во натпревар од 22-ро коло во Ла Лига, 3:2. Кабрал...
Тешка победа против Лас Палмас – Кореа ја остави Севиља во борбата за титула (ВИДЕО)
0

Тешка победа против Лас Палмас – Кореа ја остави Севиља во борбата за титула (ВИДЕО)

February 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља на гости го победија Лас Палмас минимално во натпревар од 22-ро коло во Ла Лига, 0:1. Меса се закани...
Одлична вест за Реал Мадрид пред дуелот со Наполи!
0

Одлична вест за Реал Мадрид пред дуелот со Наполи!

February 12th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Реал Мадрид е комплетиран кога е најмногу потребно. После враќањето на Лука Модриќ и Марсело, сега во тимот дојде и Герет...
Ракитиќ со причина не го прослави голот против Алавеш!
0

Ракитиќ со причина не го прослави голот против Алавеш!

February 12th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Барселона го разби Алавеш со 6:0 и тоа во гости. Еден од стрелците беше Иван Ракитиќ кој конечно постигна погодок со пауза...
Како Роналдо се извлече во Памплона! (Видео)
0

Како Роналдо се извлече во Памплона! (Видео)

February 12th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Осасуна се бореше но не успеа да дојде до бодови против актуелниот шампион на Европа. Реал славеше со 3:1, а Роналдо...
Иско има проблеми со еден настан од натпреварот(ВИДЕО)
0

Иско има проблеми со еден настан од натпреварот(ВИДЕО)

February 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Иско погоди за победана Реал против Осасуна од 3:1, но една слика не може да исфрли од глава. Во 12-та минута се повреди Тан...
Кралска победа против Осасуна – Реал Мадрид повторно е на врвот (ВИДЕО)
0

Кралска победа против Осасуна – Реал Мадрид повторно е на врвот (ВИДЕО)

February 11th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид победија на ЕЛ Садар против Осасуна со 1:3 во натпревар од 22-ро коло во Ла Лига. Осасуна започна...
Барселона се одмазди на фантастичен начин – Алавес доби шест парчиња на домашен терен од каталонската машинерија (ВИДЕО)
0

Барселона се одмазди на фантастичен начин – Алавес доби шест парчиња на домашен терен од каталонската машинерија (ВИДЕО)

February 11th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Барселона на гости убедливо го победи Алавес со 0:6 во натпревар од 22-ро коло во Ла Лига. Видал шутираше над...