Шпанија

Валкани удари на Карвахал дури судијата не гледа (ВИДЕО)
0

Валкани удари на Карвахал дури судијата не гледа (ВИДЕО)

March 19th, 2017 | by stefan
Share На вчерашниот натпревар помеѓу Атлетик Билбао и Реал Мадрид не недостасуваa искри. Атлетик беше поразен од Реал со 1:2,...
Рамос ги воодушеви навивачите на Реал Мадрид
0

Рамос ги воодушеви навивачите на Реал Мадрид

March 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Реал Мадрид го победија Атлетик Билбао со 2:1 во рамки на 28-то коло на Ла Лига. Тимот на Зидан успеа да освои...
Лас Палмас останува без тренер за 3 месеци!
0

Лас Палмас останува без тренер за 3 месеци!

March 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шпанскиот тим Лас Палмас за 3 месеци ќе мора да бара нов тренер. На конференцијата за медиумите одржана вчера, тренерот на...
Зидан испрати јасна порака до Роналдо
0

Зидан испрати јасна порака до Роналдо

March 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Реал Мадрид го победија Билбао вчера во натпревар од 28-то коло во Ла Лига. Реал го превзема водството во...
Ѕвездата на Реал Мадрид не е задоволен кога излегува од игра (ВИДЕО)
0

Ѕвездата на Реал Мадрид не е задоволен кога излегува од игра (ВИДЕО)

March 18th, 2017 | by stefan
Share Реал Мадрид победи со 2:1 на Сан Мамеш против Атлетик Билбао. Кралевите стигнаа до вредна победа и повторно се на плус пет...
Реал Мадрид ја освои тврдината Сан Мамеш – Касемиро донесе нова кралска победа (ВИДЕО)
0

Реал Мадрид ја освои тврдината Сан Мамеш – Касемиро донесе нова кралска победа (ВИДЕО)

March 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид го победија Атлетик Билбао на Сан Мамеш во натпревар од 28-мо коло во Ла Лига, 1:2. Атлетик започна...
Играчите на Барселона избраа нов тренер?
0

Играчите на Барселона избраа нов тренер?

March 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Луис Енрике кој 3 години ја води Барселона на крајот од оваа сезона најверојатно ќе си замине. Енрике сам го изјави своето...
Реал Мадрид и Барселона ги имаат двете најлуди недели оваа сезона
0

Реал Мадрид и Барселона ги имаат двете најлуди недели оваа сезона

March 18th, 2017 | by stefan
Share Неверојатен април за фудбалери, но и за навивачите на Барселона и Реал Мадрид. Ждребот во Нион му додели тешки ривали на...
Списокот на Шпанија е доказ дека никој не треба да се отпишува
0

Списокот на Шпанија е доказ дека никој не треба да се отпишува

March 18th, 2017 | by pance
Share Селекторот на репрезентацијата на Шпанија Хулен Лопотеги го објави списокот на фудбалери за претстојните натпревари...
Ништо не се знае – Кој ли ќе биде замена на Енрике?
0

Ништо не се знае – Кој ли ќе биде замена на Енрике?

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Луис Енрике донесе одлука да ја напушти Барселона на крајот на годината. Шпанецот соопшти дека на крајот на идната сезона...