Шпанија

Алавес е вториот финалист – Златната резерва Мендез ја исфрли Селта од купот (ВИДЕО)
0

Алавес е вториот финалист – Златната резерва Мендез ја исфрли Селта од купот (ВИДЕО)

February 8th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Алавес ја победија минимално Селта Виго на домашен терен во реванш натпреварот од купот на кралот, 1:0....
Барселона ја декласира Гвадалахара – Слабо издание на Лазаров, фантастична вечер на Борко
0

Барселона ја декласира Гвадалахара – Слабо издание на Лазаров, фантастична вечер на Борко

February 8th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона на домашен паркет убедливо ја победија Гвадалахара со 32:21 во натпревар од 17-то коло во лига...
Еве кој е првиот тим кој е фаворит за Иско!
0

Еве кој е првиот тим кој е фаворит за Иско!

February 8th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Многу е нејасно кога во прашање е судбината на Иско во Реал Мадрид. Пристигна во клубот во 2013 но никогаш не постана...
Барселона сака да забие нож во грбот на Реал!
0

Барселона сака да забие нож во грбот на Реал!

February 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Барселона вчера избори пласман во финале на шпанскиот куп и ќе игра против подобриот од натпреварот Селта-Алавес....
Поради ОВА Луис Суарез ќе го пропушти големото финале!
0

Поради ОВА Луис Суарез ќе го пропушти големото финале!

February 8th, 2017 | by pance
Share Еден од деталите од трилерот во режија на Барселона и Атлетико. Барселона се пласираше во финалето на Купот на кралот,...
Дали на Атлетико е поништен регуларен погодок на Ноу Камп?
0

Дали на Атлетико е поништен регуларен погодок на Ноу Камп?

February 7th, 2017 | by pance
Share Возбудливо и во реваншот од полуфиналето на Купот на Кралот. Барселона против Атлетико после победата од 2:1 на Висенте...
Три црвени картони, промашен пенал и реми на Камп Ноу – Барселона е првиот финалист во купот на кралот (ВИДЕО)
0

Три црвени картони, промашен пенал и реми на Камп Ноу – Барселона е првиот финалист во купот на кралот (ВИДЕО)

February 7th, 2017 | by stefan
Share Барселона и Атлетико Мадрид ремизираа на Камп Ноу во натпревар од реваншот во 1/2 финалето во купот на кралот, 1:1. Голманот...
“Нема да биде лесно, Атлетико ќе проба да направи нешто ново“
0

“Нема да биде лесно, Атлетико ќе проба да направи нешто ново“

February 7th, 2017 | by pance
Share Тренерот на фудбалерите на Барселона Луис Енрике рече вчера дека оти се надева дека неговата екипа и после мечот во...
Тешки закани на Флорентино – Реал Мадрид нема да игра во Ла Лига?!
0

Тешки закани на Флорентино – Реал Мадрид нема да игра во Ла Лига?!

February 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино наводно е бесен на управата на Ла Лига поради одложување на натпреварот со...
Ѕвездата на Атлетико за малку ќе заспиеше на клупата
0

Ѕвездата на Атлетико за малку ќе заспиеше на клупата

February 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Атлетико го победија Леганес во сабота со 2:0 во 21-то коло во Ла Лига. Натпреварот го реши Торес со 2 голови, а...