Шпанија

Ѕвездата во конфликт со Перез поради својот најдобар пријател – Претседателе, што ќе ни се тие?
0

Ѕвездата во конфликт со Перез поради својот најдобар пријател – Претседателе, што ќе ни се тие?

April 15th, 2017 | by stefan
Share Велшанецот се побуни на одлуката на претседателот на Реал, Флорентино Перез. Герет Бејл е најдобар пријател на Лука...
Реал два пати губеше, два пати се врати и направи пресврт – Иско го замолкна Ел Молинон (ВИДЕО)
0

Реал два пати губеше, два пати се врати и направи пресврт – Иско го замолкна Ел Молинон (ВИДЕО)

April 15th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид го победија Спортинг Хихон на Ел Молинон во натпревар од 32-ро коло во Ла Лига, 2:3. Лукас шутираше...
Знаете ли кој е виновен за дебаклот во Торино? Енрике ги открива виновниците!
0

Знаете ли кој е виновен за дебаклот во Торино? Енрике ги открива виновниците!

April 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Според медиумите, неодамнешниот пораз од Јувентус направи големи проблеми во Барселона. Поразот не би бил толку...
„Гризман нема потреба да го напушти Атлетико“
0

„Гризман нема потреба да го напушти Атлетико“

April 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фернандо Торес смета дека Гризман треба да го одбие интересот на Јунајтед и да остане во Атлетико. Гризман ова лето би...
Од Австрија на клупата на Барселона?
0

Од Австрија на клупата на Барселона?

April 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Директорот на Ред Бул Салзбург, Оскар Гарсиа е нов кандидат за тренер на Барселона. Луис Енрике уште пред некое време...
Нов шок за Реал – Големата победа скапо платено, ѕвездата отпаѓа за реваншот против Баерн и Ел Класико
0

Нов шок за Реал – Големата победа скапо платено, ѕвездата отпаѓа за реваншот против Баерн и Ел Класико

April 13th, 2017 | by stefan
Share Велшанецот вчера излезе од игра во 59-та минута од натпеварот. Реал синоќа направи голем чекор кон полуфиналето во ЛШ после...
Пристигнуваат лоши вести – Голем удар за Барселона пред важните натпревари!
0

Пристигнуваат лоши вести – Голем удар за Барселона пред важните натпревари!

April 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поразот во Торино не е единствена лоша вест за тимот на Енрике, затоа што Маскерано се повреди. Тој сигурно ќе го пропушти...
Војна помеѓу Енрике и Меси – Ѕвездата заедно со друштвото ќе го бојкотираат остатокот од сезоната
0

Војна помеѓу Енрике и Меси – Ѕвездата заедно со друштвото ќе го бојкотираат остатокот од сезоната

April 12th, 2017 | by stefan
Share Хаос во Барселона после поразот од Јуве. После вчерашниот пораз на Барселона од 3:0 од Јуве започна војна помеѓу...
За Нејмар одредена казна за непочитување на судија
0

За Нејмар одредена казна за непочитување на судија

April 10th, 2017 | by pance
Share Бразилецот заработи црвен картон против Малага, доби два жолти, но доби нешто што поголема суспензија од очекуваното....
Убаво е да бидеш фудбалер – Зголемување за Гризман дури ниту внуците да не треба да се грижат
0

Убаво е да бидеш фудбалер – Зголемување за Гризман дури ниту внуците да не треба да се грижат

April 10th, 2017 | by stefan
Share Атлетико му одговори на заинтересираните. И тој фудбалот има негативни страни. Малку има време за одмор, досадни се и...