Македонија

Работнички ги засили своите редови со бразилски фудбалер
0

Работнички ги засили своите редови со бразилски фудбалер

August 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Во редовите на Работнички пристигна 23 годишниот Бразилец, Серџо Антонио Да Луз Жуниор кој доаѓа од редовите на...
Тотенхем со две засилувања во еден ден
0

Тотенхем со две засилувања во еден ден

August 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од таборот на Тотенхем беа најтивки кога во прашање е преодниот рок. Впрочем, тимот од Лондон до денес немаше донесено...
Дали хакерите намирисаа нешто? Ди Марија во Барселона?
0

Дали хакерите намирисаа нешто? Ди Марија во Барселона?

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Според шпанските медиуми, ПСЖ се договорил со Барселона за откупната цена на репрезентативецот на Аргентина, Анхел Ди...
Милан не запира, го купува Рафиња од Барселона
0

Милан не запира, го купува Рафиња од Барселона

August 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Дефинитивно Милан е тимот кој најмногу  ги засили своите редови од сите екипи во најсилните лиги во Европа. Миланезите...
Официјано: Никола Калиниќ конечно во Милан
0

Официјано: Никола Калиниќ конечно во Милан

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Хрватскиот репрезентативец, Никола Калиниќ конечно , по долги преговори потпиша договор со тимот на Милан. Калиниќ на...
Рафа Бенитез: “Њукасл не е спремен за Премиер Лигата”
0

Рафа Бенитез: “Њукасл не е спремен за Премиер Лигата”

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Шпанскиот стратег на чело на Њукасл има сомнежи за подготвеноста на тимот за оваа сезона во Премиер Лигата, по...
Мбапе се сели во ПСЖ како позајмен фудбалер, Монако добива екстра играч
0

Мбапе се сели во ПСЖ како позајмен фудбалер, Монако добива екстра играч

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Како што пренесува Скај Спортс, ПСЖ најпрво ќе се обиде да го добие Килијан Мбапе на позајмица, а во договорот за...
Големо засилување за Романтичарите
0

Големо засилување за Романтичарите

August 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот од Дебар Маало доби големо засилување во името на Остоја Стјепановиќ. Повремениот репрезентативец со Работнички...
ОФИЦИЈАЛНО: Довчерашниот соиграч на Алиоски се пресели во Премиер Лигата
0

ОФИЦИЈАЛНО: Довчерашниот соиграч на Алиоски се пресели во Премиер Лигата

August 21st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Барнли го потпиша доскорешниот напаѓач на Лидс, Крис Вуд за рекорден трансфер за клубот кој изнесува 15 милиони фунти....
ОФИЦИЈАЛНО: Самир Насри се сели во Турција!
0

ОФИЦИЈАЛНО: Самир Насри се сели во Турција!

August 21st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Францускиот играч од средниот ред се сели во турската лига, во тимот на Анталијаспор каде ќе биде соиграч со Самуел...