Трансфери

Манчестер Јунајтед ја доведува ѕвездата на Реал и тоа потполно бесплатно
0

Манчестер Јунајтед ја доведува ѕвездата на Реал и тоа потполно бесплатно

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share Жозе Мурињо со Манчестер Јунајтед не имаше очекуван почеток. Сепак, како што сезоната одминува екипата игра се подобро и...
ГОТОВО Е: Кинезите се согласија, Милан го доведе првото зимско засилување
0

ГОТОВО Е: Кинезите се согласија, Милан го доведе првото зимско засилување

December 31st, 2016 | by Vlatko
Share Жерард Деулофеу уште утре, првиот ден од новата година ќе стане играч на Милан. Станува збор за позајмица до крајот на...
Ништо од распродажба: Мурињо го откри играчот кој може да го напушти Јунајтед во јануари
0

Ништо од распродажба: Мурињо го откри играчот кој може да го напушти Јунајтед во јануари

December 31st, 2016 | by Vlatko
Share Манчестер Јунајтед по 18 кола во Премиер лигата е на шестото место со 33 освоени бода, 13 помалку од лидерот Челси. Менаџерот...
Големи трансфери кои би можеле да се реализираат во 2017-та година
0

Големи трансфери кои би можеле да се реализираат во 2017-та година

December 31st, 2016 | by Vlatko
Share Од полноќ ќе започне јануарското трансфер лудило, а „Goal.com“ ни дава преглед на големите потенцијални трансфери…...
Санчез сепак го напушта Арсенал: Ова би можело да биде најголемиот трансфер во 2017. година
0

Санчез сепак го напушта Арсенал: Ова би можело да биде најголемиот трансфер во 2017. година

December 29th, 2016 | by Vlatko
Share Арсенал е конкурентен тим оваа сезона за титулата, но навивачите најмногу се загрижени за иднината на Санчез. Одличниот...
Волфсбург го доведува фудбалерот на Наполи
0

Волфсбург го доведува фудбалерот на Наполи

December 29th, 2016 | by Vlatko
Share Италијанскиот напаѓач, Маноло Габијадини е блиску до трансфер во Волфсбург. Овој 25-годишен фудбалер е незадоволен од...
Пекинг Гуан заинтересиран за Подолски
0

Пекинг Гуан заинтересиран за Подолски

December 29th, 2016 | by Vlatko
Share Фудбалскиот клуб Галатасарај соопшти дека за играчот Лукас Подолски е заинтересиран кинескиот Пекинг Гуан. Пекинг Гуан,...
Гвардиола го превзема големото потенцијално засилување на Барселона?
0

Гвардиола го превзема големото потенцијално засилување на Барселона?

December 28th, 2016 | by Vlatko
Share Управата на Барселона потврди дека во јануарскиот трансфер период ќе се обиде да донесе неколку звучни засилувања....
За овие два играчи Мурињо ќе потроши речиси 90 милиони евра
0

За овие два играчи Мурињо ќе потроши речиси 90 милиони евра

December 28th, 2016 | by Vlatko
Share Се поблиску ни е јанураскиот трансфер период, а со него и многуте шпекулации. Во врска со трансфер на „Олд Трафорд“ има...
Новата кинеска „жртва“ е играчот на Борусија Дортмунд: Не ги оправда очекувањата и сега си заминува во Кина?
0

Новата кинеска „жртва“ е играчот на Борусија Дортмунд: Не ги оправда очекувањата и сега си заминува во Кина?

December 27th, 2016 | by Vlatko
Share Адријан Рамос пристигна во Дортмунд како големо засилување, но до сега тоа не испостави така. Од доаѓањето во 2014. година од...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди