Трансфери

Волфсбург продолжува да купува, пристигна уште едно засилување!
0

Волфсбург продолжува да купува, пристигна уште едно засилување!

January 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дракслер кој според многумина беше најдобриот во овој тим си замина, потпиша за ПСЖ, па сега Волфсбург се засилува. Девет...
Клоп договори 2 трансфери! Еден доаѓа, друг заминува!
0

Клоп договори 2 трансфери! Еден доаѓа, друг заминува!

January 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Јирген Клоп се обидува да најде идеално решение за крилните позиции во тимот, но по се изгледа веќе е најдено а тоа е...
Колашинац го договори трансферот во Јувентус!
0

Колашинац го договори трансферот во Јувентус!

January 8th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Сеад Колашинац ова лето ќе стане играч на Јувентус. Сјајниот 23 годишен босанец, според гласините на Скај Италија се...
Официјално: Фелипе Мело има нов клуб!
0

Официјално: Фелипе Мело има нов клуб!

January 8th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Бразилскиот фудбалер Фелипе Мело и официјално го напушти Интер и својата кариера ќе ја продолжи во Бразил. Мело веќе...
Романец ќе потпише за Црвена Звезда и воедно ќе стане најплатениот играч во Србија на сите времиња!
0

Романец ќе потпише за Црвена Звезда и воедно ќе стане најплатениот играч во Србија на сите времиња!

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Романецот Констаник Будеску во наредните неколку денови ќе постигне договор со Црвена Звезда и ќе стане најплатениот...
Бешикташ се засилува во Ријека! Ова е вториот најголем трансфер во историјата на Ријека!
0

Бешикташ се засилува во Ријека! Ова е вториот најголем трансфер во историјата на Ријека!

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Матеј Митровиќ од Ријека премина во Бешикташ, а хрватскиот клуб заработи одлични пари од овој играч. После Андреј...
Официјално: Прво заминување од Ливерпул овој преоден рок!
0

Официјално: Прво заминување од Ливерпул овој преоден рок!

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фудбалскиот клуб на Ливерпул потврди дека младиот играч Педро Чиривела кариерата ќе ја продолжи во холандиската екипа Го...
Се е готово! Хрват од 45 милиони евра!
0

Се е готово! Хрват од 45 милиони евра!

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фиорентина ја прифати понудата на кинескиот Тијанџин Куанџин за Никола Калиниќ. Како што пренесуваат италијанските...
Мидилзбро доведе ново засилување!
0

Мидилзбро доведе ново засилување!

January 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Руди Гестеде од Астон Вила е нов играч на Мидилзбро. Репрезентативецот на Бенин со Мидилзбро потпиша договор до 2020 година....
Официјално: Аквилани има нов клуб!
0

Официјално: Аквилани има нов клуб!

January 3rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Сасуоло го потврди трансферот на Алберто Аквилани. Аквилани доаѓа од Пескара како позајмен играч до крајот на оваа...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди