Трансфери

Марсеј подготви сензационален трансфер: Ќе го враќа својот поранешен член!
0

Марсеј подготви сензационален трансфер: Ќе го враќа својот поранешен член!

January 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот европски и француски шампион Марсеј има големи планови, особено откако клубот го превземаа богати...
Најдобриот играч на Белгија пристигнува на „Гудисон“?
0

Најдобриот играч на Белгија пристигнува на „Гудисон“?

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share Екипата на Евертон има големи планови за зимскиот трансфер период. Како што пишуваат англиските медиуми, Карамелите ќе...
Шпанците тврдат: Меси го доведува својот наследник на „Камп Ноу“
0

Шпанците тврдат: Меси го доведува својот наследник на „Камп Ноу“

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share „Mundo Deportivo“ тврди дека Барселона повторно ќе се заинтересира за одличниот напаѓач на Јувентус, Паоло Диабала. Момчето кое...
Гвардиола тргнува во акција: Го доведува својот миленик од Баерн?
0

Гвардиола тргнува во акција: Го доведува својот миленик од Баерн?

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share Пеп Гвардиола со Манчестер Сити е далеку од врвот во Премиер лигата и на големо размислува за засилувања. Англиските...
Манчестер Јунајтед ја доведува ѕвездата на Реал и тоа потполно бесплатно
0

Манчестер Јунајтед ја доведува ѕвездата на Реал и тоа потполно бесплатно

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share Жозе Мурињо со Манчестер Јунајтед не имаше очекуван почеток. Сепак, како што сезоната одминува екипата игра се подобро и...
ГОТОВО Е: Кинезите се согласија, Милан го доведе првото зимско засилување
0

ГОТОВО Е: Кинезите се согласија, Милан го доведе првото зимско засилување

December 31st, 2016 | by Vlatko
Share Жерард Деулофеу уште утре, првиот ден од новата година ќе стане играч на Милан. Станува збор за позајмица до крајот на...
Ништо од распродажба: Мурињо го откри играчот кој може да го напушти Јунајтед во јануари
0

Ништо од распродажба: Мурињо го откри играчот кој може да го напушти Јунајтед во јануари

December 31st, 2016 | by Vlatko
Share Манчестер Јунајтед по 18 кола во Премиер лигата е на шестото место со 33 освоени бода, 13 помалку од лидерот Челси. Менаџерот...
Големи трансфери кои би можеле да се реализираат во 2017-та година
0

Големи трансфери кои би можеле да се реализираат во 2017-та година

December 31st, 2016 | by Vlatko
Share Од полноќ ќе започне јануарското трансфер лудило, а „Goal.com“ ни дава преглед на големите потенцијални трансфери…...
Санчез сепак го напушта Арсенал: Ова би можело да биде најголемиот трансфер во 2017. година
0

Санчез сепак го напушта Арсенал: Ова би можело да биде најголемиот трансфер во 2017. година

December 29th, 2016 | by Vlatko
Share Арсенал е конкурентен тим оваа сезона за титулата, но навивачите најмногу се загрижени за иднината на Санчез. Одличниот...
Волфсбург го доведува фудбалерот на Наполи
0

Волфсбург го доведува фудбалерот на Наполи

December 29th, 2016 | by Vlatko
Share Италијанскиот напаѓач, Маноло Габијадини е блиску до трансфер во Волфсбург. Овој 25-годишен фудбалер е незадоволен од...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди