Трансфери

Пекинг Гуан заинтересиран за Подолски
0

Пекинг Гуан заинтересиран за Подолски

December 29th, 2016 | by Vlatko
Share Фудбалскиот клуб Галатасарај соопшти дека за играчот Лукас Подолски е заинтересиран кинескиот Пекинг Гуан. Пекинг Гуан,...
Гвардиола го превзема големото потенцијално засилување на Барселона?
0

Гвардиола го превзема големото потенцијално засилување на Барселона?

December 28th, 2016 | by Vlatko
Share Управата на Барселона потврди дека во јануарскиот трансфер период ќе се обиде да донесе неколку звучни засилувања....
За овие два играчи Мурињо ќе потроши речиси 90 милиони евра
0

За овие два играчи Мурињо ќе потроши речиси 90 милиони евра

December 28th, 2016 | by Vlatko
Share Се поблиску ни е јанураскиот трансфер период, а со него и многуте шпекулации. Во врска со трансфер на „Олд Трафорд“ има...
Новата кинеска „жртва“ е играчот на Борусија Дортмунд: Не ги оправда очекувањата и сега си заминува во Кина?
0

Новата кинеска „жртва“ е играчот на Борусија Дортмунд: Не ги оправда очекувањата и сега си заминува во Кина?

December 27th, 2016 | by Vlatko
Share Адријан Рамос пристигна во Дортмунд како големо засилување, но до сега тоа не испостави така. Од доаѓањето во 2014. година од...
Браво сепак го напушта Сити и се враќа во својот поранешен клуб, но не во Барселона
0

Браво сепак го напушта Сити и се враќа во својот поранешен клуб, но не во Барселона

December 26th, 2016 | by Vlatko
Share Клаудио Браво на „Етихад“ пристигна како спасител, но не се прослави со многу успех. Чилеанскиот голман не успеа да го...
„Кога парите ќе го заведат играчот, карактерот се губи“
0

„Кога парите ќе го заведат играчот, карактерот се губи“

December 25th, 2016 | by Dare Smilanov
Share Серијата големи трансфери кога во прашање е Јануари 2017 ја отвори Дракслер. Дракслер премина во ПСЖ, огромни пари беа во...
Срна сепак останува фаворит за доаѓањето на „Камп Ноу“
0

Срна сепак останува фаворит за доаѓањето на „Камп Ноу“

December 25th, 2016 | by Vlatko
Share Барселона го договори доаѓањето на Жоао Кансело од Валенсија на лето, но Луис Енрике сака алтернативно решение уште во...
Уште еден сензационален трансфер во најава: Ди Марија го напушта ПСЖ за 80 милиони евра!?
0

Уште еден сензационален трансфер во најава: Ди Марија го напушта ПСЖ за 80 милиони евра!?

December 25th, 2016 | by Vlatko
Share Доаѓањето на Јулијан Дракслер би можело да значи и заминување на Анхел Ди Марија од Париз. Аргентинецот не е задоволен,...
Готово – Бек пристигнува во Барселона, но не во Јануари!
0

Готово – Бек пристигнува во Барселона, но не во Јануари!

December 24th, 2016 | by Dare Smilanov
Share Одличната соработка помеѓу Барселона и Валенсија продолжува. Ова лето на Камп Ноу токму од Валенсија пристигнаа Пако...
Официјално: Чапекоенсе доведе засилување!
0

Официјално: Чапекоенсе доведе засилување!

December 23rd, 2016 | by Dare Smilanov
Share Бразилскиот тим Чапекоенсе донесе засилување во нападот, откако неодамна во страшна авионска несреќа почина скоро цел...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди