Трансфери

ОФИЦИЈАЛНО: Зенит потпишува играч од Атлетико Мадрид!
0

ОФИЦИЈАЛНО: Зенит потпишува играч од Атлетико Мадрид!

August 8th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share Рускиот гигант Зенит е силно решен оваа сезона да биде шампион во домашната лига, па затоа по низата трансфери на играчи...
Масимо Макароне сѐ уште активен, си најде нов клуб
0

Масимо Макароне сѐ уште активен, си најде нов клуб

August 8th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share 37-годишниот италијански напаѓач не ни размислува да стави крај на својата кариера туку баш напротив, тој си најде нов клуб...
ОФИЦИЈАЛНО: Далберт на медицински прегледи во Милано
0

ОФИЦИЈАЛНО: Далберт на медицински прегледи во Милано

August 8th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share Тимот на Интер отиде на шопинг во француската прва лига и оттаму се врати со нов лев бек. Клубот денеска официјално објави...
Ристовски на емотивен начин се збогува со Риека
0

Ристовски на емотивен начин се збогува со Риека

August 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Стефан Ристовски вчера го комплетираше трансферот во редовите на Спортинг Лисабон и веднаш беше нападнат од хрватските...
Боарето го напушта Вардар
0

Боарето го напушта Вардар

August 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Бразилскиот напаѓач од редовите на Вардар, Џонатан Боарето ќе го напушти „црвено црниот“ табор и ќе направи трансфер во...
Мега-трансфер на повидок? Мурињо го потврди интересот за Бејл.
0

Мега-трансфер на повидок? Мурињо го потврди интересот за Бејл.

August 7th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, го потврди интересот за велшката супер-ѕвезда.   Повеќе од една година се...
Стоук ја донесе замената за Марко Арнаутовиќ
0

Стоук ја донесе замената за Марко Арнаутовиќ

August 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Стоук го потврди трансферот на напаѓачот Ерик Максим Чупо Мотинг кој на „Британиа“ доаѓа како слободен агент....
ОФИЦИЈАЛНО: Стефан Ристовски нов играч на Спортинг Лисабон
0

ОФИЦИЈАЛНО: Стефан Ристовски нов играч на Спортинг Лисабон

August 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Спортинг Лисабон го претстави македонскиот репрезентативен бек, Стефан Ристовски. Ристовски во португалскиот...
Официјално: Снајдер нов фудбалер на Ница
0

Официјално: Снајдер нов фудбалер на Ница

August 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ница го потврди трансферот на Весли Снајдер кој во францускиот прволигаш доаѓа како слободен фудбалер. Од редовите на...
Дембеле и Кутињо сакат трансфер во Барселона
0

Дембеле и Кутињо сакат трансфер во Барселона

August 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Како што пренесува Скај од Германија, Осман Дембеле посакува трансфер во редовите на Барселона. Младиот напаѓач очекува...