Англија

И третиот Хазард дојде на Стемфорд Бриџ
0

И третиот Хазард дојде на Стемфорд Бриџ

August 29th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Новиот играч на англискиот шампион носи познато презиме. Килиан Хазард од денеска е нов член на составот на Челзи.  ...
Не се снајде во Борусија, Мор прави трансфер во Шпанија
0

Не се снајде во Борусија, Мор прави трансфер во Шпанија

August 29th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Офанзивниот играч на Борусија Дортмунд, Емре Мор денес пристигна во Шпанија каде треба да ги изврши медицинските...
Официјално: Кеита во Ливерпул од следната сезона
0

Официјално: Кеита во Ливерпул од следната сезона

August 29th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите на Ливерпул и официјално потврдија дека постигнале договор со Ред Бул Лајпциг за трансфер на Наби Кеита. 22...
Официјално: Спироски во Ференцварош, Марковиќ во Вардар
0

Официјално: Спироски во Ференцварош, Марковиќ во Вардар

August 29th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Она што се најавуваше во последните неколку денови, доби и официјална потврда. Стефан Спировски ги напушти редовите на...
ОФИЦИЈАЛНО: Бојан Најденов го напушти Работнички и потпиша за ФК Смуха
0

ОФИЦИЈАЛНО: Бојан Најденов го напушти Работнички и потпиша за ФК Смуха

August 28th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   26-годишниот Бојан Најденов го напушти тимот на Работнички и отсега својата фудбалска кариера ќе ја гради во...
ОФИЦИЈАЛНО: Јармоленко потпиша за Борусија Дортмунд
0

ОФИЦИЈАЛНО: Јармоленко потпиша за Борусија Дортмунд

August 28th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Борусија Дортмунд донесе во својот состав уште едно супер-засилување, овојпат од украинската лига. Андреј Јармоленко...
Монако тргнува по напаѓачот на Лестер
0

Монако тргнува по напаѓачот на Лестер

August 27th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Монако ќе испрати понуда за напаѓачот на Лестер, Ислам Слимани веднаш штом Килиан Мбапе биде продаден на ПСЖ. Според...
Трансфер бомби во Партизан, едната е Горан Пандев
0

Трансфер бомби во Партизан, едната е Горан Пандев

August 27th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалскиот клуб Партизан на големо се подготвува за настапите во Лигата на Европа. „Црно белите“ веќе го договориле...
Кристал Палас купува голман од Тотенхем
0

Кристал Палас купува голман од Тотенхем

August 25th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Кристал Палас е заинтересиран во своите редови да го донесе голманот на Тотенхем, Мишел Ворм. Франк Де Бур го посакува...
Официјално: Нов милионски трансфер, Дембеле конечно во Барселона
0

Официјално: Нов милионски трансфер, Дембеле конечно во Барселона

August 25th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Барселона и Борусија Дортмунд конечно се договорија за трансфер на талентираниот фудбалер, Осман Дембеле. Францускиот...