Трансфери

Бендтнер пронајде клуб!
0

Бендтнер пронајде клуб!

September 7th, 2016 | by Dare Smilanov
Share Данскиот фудбалер Николас Бендтнер конечно пронајде нов клуб после раскинувањето на договорот со Волфсбург во април...
Фламини се враќа во Лондон!
0

Фламини се враќа во Лондон!

September 7th, 2016 | by Dare Smilanov
Share Според наводите на Скај Спорт, Метју Фламини денеска ќе потпише за Кристал Палас. Тој е наводно на медицински прегледи и...
Импресивна листа на играчи кои сеуште немаат клуб
0

Импресивна листа на играчи кои сеуште немаат клуб

September 3rd, 2016 | by Dare Smilanov
Share Трансфер периодот заврши, но слободните играчи сеуште си бараат клуб за себе. Ова лето го одбележија неколку...
Квалитетни и познати, а немаат клуб
0

Квалитетни и познати, а немаат клуб

September 1st, 2016 | by Dare Smilanov
Share По завршувањето на преодниот рок на пазарот има уште некои играчи кои се слободни и никој клуб не ги сака. Некогаш биле...
Астон Вила ова лето потроши повеќе од Милан и Реал заедно!
0

Астон Вила ова лето потроши повеќе од Милан и Реал заедно!

September 1st, 2016 | by Dare Smilanov
Share Управата на Астон Вила потроши повеќе од големите гиганти на европскиот фудбалер Милан и Реал Мадрид. Клубот кој сега е во...
Браќа од Гвинеја потпишаа за Лидс и привлекоа големо внимание
0

Браќа од Гвинеја потпишаа за Лидс и привлекоа големо внимание

September 1st, 2016 | by Dare Smilanov
Share Англискиот второлигаш Лидс доведе 2 засилувања од Гвинеја кои привлекоа големо внимание. Станува збор за Роналдо и...
Кристал Палас го доведе и вториот Бентеке
0

Кристал Палас го доведе и вториот Бентеке

September 1st, 2016 | by pance
Share После тоа што пред неколку дена го ангажираа Кристијан Бентеке, екипата на Кристал Палас се одлучи во клубот да го доведе...
Победа на Тотенхем – Муса Сисоко!
0

Победа на Тотенхем – Муса Сисоко!

September 1st, 2016 | by pance
Share Една од најинтересните приказни во последниот ден од преодниот рок е поврзана за Французинот Муса Сисоко. Довчерашниот...
Робсон- Кану и официјално ново засилуваање на Вест Бромвич!
0

Робсон- Кану и официјално ново засилуваање на Вест Бромвич!

August 31st, 2016 | by pance
Share Тони Пјулис доби очекувано засилување во нападот. Како што и најавувавме, ново засилување на ВБА е репрезентативецот на...
Официјално: Валенсија стигна на Гудисон!
0

Официјално: Валенсија стигна на Гудисон!

August 31st, 2016 | by pance
Share Се е готово, репрезентативецот на Еквадор е ново засилување на Евертон. Пред самиот крај на преодниот рок се очекуваше...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди