Англија

Фото: Пол Погба и неговите  „луди“ фризури
0

Фото: Пол Погба и неговите „луди“ фризури

August 23rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Ако некој често импресионира со својата фризура, тоа е фудбалерот на Манчестер Јунајтед, пол Погба кој на социјалните...
Лукаку го истрола Кристијано Роналдо на Инстаграм:„Меси е …“
0

Лукаку го истрола Кристијано Роналдо на Инстаграм:„Меси е …“

August 23rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку го истрола Кристијано Роналдо, на социјалните мрежи,...
Лионел Меси и Бартомеу ќе разговараат за евентуалната разделба во Монако
0

Лионел Меси и Бартомеу ќе разговараат за евентуалната разделба во Монако

August 23rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Односите помеѓу Лео Меси и претседателот на Барселона, Бартомеу не се баш најдобри,но шпанските медиуми...
Дали хакерите намирисаа нешто? Ди Марија во Барселона?
0

Дали хакерите намирисаа нешто? Ди Марија во Барселона?

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Според шпанските медиуми, ПСЖ се договорил со Барселона за откупната цена на репрезентативецот на Аргентина, Анхел Ди...
Марио Балотели во сериозни проблеми: „Требаше да го извадам многу порано…“
0

Марио Балотели во сериозни проблеми: „Требаше да го извадам многу порано…“

August 23rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Менаџерот на Ница, Лусиен Фавре го обвини Марио Балотели за синоќешниот пораз на Ница од Наполи, бидејќи не се...
Вејн Руни се пензионираше од репрезентацијата!
0

Вејн Руни се пензионираше од репрезентацијата!

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Најдобриот стрелец на сите времиња на репрезентацијата на Англија денеска објави дека се повлекува од националниот...
Арсен Венгер не се откажува од Вилшер: Тој може да биде најдобриот Англиски играч за врска
0

Арсен Венгер не се откажува од Вилшер: Тој може да биде најдобриот Англиски играч за врска

August 22nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Постојат причини поради што Арсен Венгер не се откажува од поранешниот англиски репрезентативец, и голема...
Кристијано Роналдо: Нанесена ми е голема неправда, но тие никогаш нема да ме „скршат“
0

Кристијано Роналдо: Нанесена ми е голема неправда, но тие никогаш нема да ме „скршат“

August 22nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Стигна официјлана потврда од Шпанската Фудбалска Асоцијација дека, Кристијано Роналдо ќе паузира во првите пет...
Видео: Еве што се случува кога Џек Вилшер ќе „полуди“ !
0

Видео: Еве што се случува кога Џек Вилшер ќе „полуди“ !

August 22nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Џек Вилшер се опоравува од повредата која ја заработи во Мај минатата година, па затоа Арсен Венгер го пушта да игра во...
Здравко Мамиќ застрелан во Босна и Херцеговина
0

Здравко Мамиќ застрелан во Босна и Херцеговина

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Еден од најпознатите фудбалски работници на Балканот, Здравко Мамиќ денес е застрелан во Босна и Херцеговина. Инцидентот...