Вести

Интер го донесува „џокерот“ на Барселона?
0

Интер го донесува „џокерот“ на Барселона?

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Интер влегува во трка за турскиот фудбалер. Интер е заинтересиран за Арда Туран од Барселона, барем така тврдат медиумите....
Начинот на Челси – Го продаваш играчот, па потоа повторно го купуваш!
0

Начинот на Челси – Го продаваш играчот, па потоа повторно го купуваш!

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Челси по кој знае кој пат сака да ја исправи својата грешка. По Давид Луиз и Матиќ, Челси би можел да плати скапо уште една...
Браво ја заврши својата авантура во Сити?
0

Браво ја заврши својата авантура во Сити?

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Според медиумите, Браво доживеал тешка повреда. Дербито во Манчестер помина без голови, па така Браво ја сочува својата...
Раиола го нуди Донарума на Кинезите, дали е ва објава на војна?
0

Раиола го нуди Донарума на Кинезите, дали е ва објава на војна?

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Само на него може да му падне ваква работа на памет. Дали ова е притисок за Милан или одговор на намерата на Милан да не го...
Вчера му постигна гол на Јувентус, а за 10-на денови стигнува во Торино!
0

Вчера му постигна гол на Јувентус, а за 10-на денови стигнува во Торино!

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Беше забележано дека не му е пријатно, но го потврди тоа што го открија новинарите. Конти вчера во ремито на Јувентус...
Плаќаат клаузула за Нејмар, a Барселона не се прашува ништо!
0

Плаќаат клаузула за Нејмар, a Барселона не се прашува ништо!

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сега е се појасно дека Бразилец ќе замине од тимот. Дали Барселона ќе го изгуби Нејмар? Јасно, клубот ќе ја одбие секоја...
Се подготвува спектакл – Позната е листата на желби на Пеп Гвардиола!
0

Се подготвува спектакл – Позната е листата на желби на Пеп Гвардиола!

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Гвардиола го превзема Сити минатото лето и главна цел му е да обезбеди пласман во ЛШ. Сити сеуште во историјата не стана...
Медиумите го открија новиот клуб на Диего Коста?
0

Медиумите го открија новиот клуб на Диего Коста?

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Иако Коста претходните сезони во Челси покажа дека станува збор за одличен напаѓач, постојано се шпекулира дека тој ќе...
Лут ривал на Милан со сите сили се обидува да го донесе Донарума
0

Лут ривал на Милан со сите сили се обидува да го донесе Донарума

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Младиот италијански голман, Донарума ова лето ќе биде еден од најбараните голмани. Тој неодамна наполни 18 години, но веќе 2...
Еднаш легенда, засекогаш легенда – Роналдињо повторно го облече дресот на Барселона и воодушеви(ВИДЕО)
0

Еднаш легенда, засекогаш легенда – Роналдињо повторно го облече дресот на Барселона и воодушеви(ВИДЕО)

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Роналдињо можеби има 37 години, но поранешната ѕвезда на Барселона и понатаму покажува магии со топката. Кралот на...