Вести

Дали ќе видиме сензационален трансфер, преминува од Арсенал во Манчестер?
0

Дали ќе видиме сензационален трансфер, преминува од Арсенал во Манчестер?

February 21st, 2017 | by pance
Share   Летото ќе биде далеку поинтересно од зимата, барем кога зборуваме за трансфери. Ако веруваме на англиските медиуми,...
Проблеми во соблекувалната на Наполи – Сари е главна мета на претседателот!
0

Проблеми во соблекувалната на Наполи – Сари е главна мета на претседателот!

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Наполи имаше големи очекувања пред првиот натпревар во 1/8-финалето против Реал Мадрид, но на крајот беа...
Роналдо е „златна кокошка“ – „Најк“ доби 500 милиони евра поради него!
0

Роналдо е „златна кокошка“ – „Најк“ доби 500 милиони евра поради него!

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кристијано Роналдо потпиша доживотен договор со „Најк“ и оваа компанија му донесува голема заработка. Спонзорот...
Играч на Јувентус заминува во Премиер лига?
0

Играч на Јувентус заминува во Премиер лига?

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Младиот фудбалер на Јувентус кој не добива премногу шанса да игра оваа сезона, Марио Ламина би можел да се пресели во...
Дали доликува ова на еден врвен голман – Навреда за Арсенал од Ноер
0

Дали доликува ова на еден врвен голман – Навреда за Арсенал од Ноер

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Баерн минатата недела со 5:1 го победија Арсенал во 1/8-финалето во ЛШ. Баерн полесно од очекуваното стигнаа...
Не цветаат рози во Кина – Кошмар за Карлос Тевез
0

Не цветаат рози во Кина – Кошмар за Карлос Тевез

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Карлос Тевез е најголемата ѕвезда во јануарскиот преоден рок. Тевез одлучи да го напушти Бока Јуниорс и да премиен во...
Бејл во Манчестер? Што Гигс мисли за тоа?
0

Бејл во Манчестер? Што Гигс мисли за тоа?

February 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Герет Бејл до неодамна беше најскапиот играч купен дури 85 милиони фунти во 2013. Сега во Реал има договор до 2022. Рајан Гигс...
Сопругата на Витсел продава автомобил за 3 илјади фунти!
0

Сопругата на Витсел продава автомобил за 3 илјади фунти!

February 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Рафаела Сабо на својот инстаграм профил објави фотографија од нејзиниот автомобил кој го продава за 3.000 фунти. Ништо од...
Дортмунд го победи Ливерпул во трка за играч!
0

Дортмунд го победи Ливерпул во трка за играч!

February 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Според тврдењата на германските медиуми, Махмуд Дахуд ќе потпише договор со Борусија Дортмунд. Фудбалерот на...
Сензационален трансфер од Арсенал во Јунајтед на повидок?
0

Сензационален трансфер од Арсенал во Јунајтед на повидок?

February 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Ако им веруваме на медиумите во Англија, Мурињо во својот тим сака играч од редовите на Арсенал. Се работи за Алекс Окслејд...