Вести

Севиља најде замена за Сампаоли?
0

Севиља најде замена за Сампаоли?

April 24th, 2017 | by pance
Share Како што пренесуваат шпанските медиуми, францускиот стратег е еден од кандидатите за местото шеф на стручниот штаб на...
Реал побрзо отколку што се очекуваше го доби првото летно засилување!
0

Реал побрзо отколку што се очекуваше го доби првото летно засилување!

April 24th, 2017 | by pance
Share Како што беше најавено, младиот фудбалер ќе добие конечно шанса во Реал Мадрид. Хесус Ваљехо е прво засилување на Реал...
„Меси, брате мој, се сеќаваш ли кој ти асистираше за првиот гол?“
0

„Меси, брате мој, се сеќаваш ли кој ти асистираше за првиот гол?“

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Меси беше одличен во „Ел Класико“ и тој и донесе победа на Барселона со 2 постигнати голови. Аргентинецот стигна до...
БОМБА ОД МАДРИД – Перез полуди после поразот од Барселона и ја продава ѕвездата
0

БОМБА ОД МАДРИД – Перез полуди после поразот од Барселона и ја продава ѕвездата

April 24th, 2017 | by stefan
Share Има статус на фудбалер кој секогаш е надвор од тимот и не вреди 100 милиони. После Ел Класико кое Герет Бејл го напушти пред...
„Златна копачка“ – Може ли некој да го стигне Меси по чудото во Мадрид?
0

„Златна копачка“ – Може ли некој да го стигне Меси по чудото во Мадрид?

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Лионел Меси го маѓепса светот во „Ел Класико“, а најверојатно ја заврши трката за „Златната копачка“. Најдобриот...
Монако – Еден веќе се договори со Челси, уште двајца имаат довола да заминат!
0

Монако – Еден веќе се договори со Челси, уште двајца имаат довола да заминат!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во Монако ќе ја наплатат одличната сезона, но точно се знае кој има дозвола да замине. Монако ќе биде во центар на внимание...
Фудбалерот на Арсенал се враќа во својата татковина
0

Фудбалерот на Арсенал се враќа во својата татковина

April 24th, 2017 | by stefan
Share Скај Спортс пренесува дека фудбалерот на Арсенал од следната сезона би можел да игра во Лига 1. Оливие Жиру е мета на...
Кралот на сите менаџери – Раиола  добива многу пари поради Донарума
0

Кралот на сите менаџери – Раиола добива многу пари поради Донарума

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Контроверзниот менаџер, Мино Раиола направи голем број на трансфери. Меѓу нив е најголемиот трансфер, поточно преминот на...
Понудата на Интер е на маса – Земи или остави за Конте и Симеоне!
0

Понудата на Интер е на маса – Земи или остави за Конте и Симеоне!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Интер во наредната сезона ќе влезе најверојатно со нов тренер. Пиоли најверојатно ќе добие отказ по уште една...
„Лага е дека Кеси е играч на Рома!“
0

„Лага е дека Кеси е играч на Рома!“

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Италијанските медиуми пред неколку денови објавија дека Рома договорила трансфер со Кеси од Атланта. Медиумите објавија...