Вести

Челси заинтересиран за играч на Интер – Понуда од која ќе ве заболи глава!
0

Челси заинтересиран за играч на Интер – Понуда од која ќе ве заболи глава!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Челси во лето сака да го донесе во свои редови, Иван Перишиќ. Според медиумите, тимот од Лондон за играчот на...
Одличните игри не останаа незабележано, Лемар од лето заминува во Италија?
0

Одличните игри не останаа незабележано, Лемар од лето заминува во Италија?

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерот на Монако, Лемар наредната сезона би можел да игра за Јувентус. Актуелниот шампион на Италија игра одлично...
Мончи веќе го договори првото засилување на Рома?
0

Мончи веќе го договори првото засилување на Рома?

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рома неодамна потврди дека од ова лето нов спортски директор ќе биде Мончи кој во претходните години работеше во Севиља....
Милан има план за големо засилување од Рим!
0

Милан има план за големо засилување од Рим!

April 24th, 2017 | by pance
Share Росонерите се „фрлија“ на работа. Фудбалскиот клуб Милан, на лето ќе проба да донесе еден од најдобрите играчи на Лацио....
Пресврт – Коста во Премиер лигата, но не во Лондон!
0

Пресврт – Коста во Премиер лигата, но не во Лондон!

April 24th, 2017 | by pance
Share Иако имаше приказни дека во англиската претстолнина може да ја продолжи кариерата, според последните пишувања тоа нема...
Бурна реакција на потегот на Аргентинецот – Провокациите на Меси од аголот на навивачите на Реал
0

Бурна реакција на потегот на Аргентинецот – Провокациите на Меси од аголот на навивачите на Реал

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Барселона го победи Реал во Мадрид со 3:2. Со оваа победа тие се израмнија со бројот на поени во Примера. Гледачите низ...
„Роналдо му помага на Меси да биде најдобар!“
0

„Роналдо му помага на Меси да биде најдобар!“

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тиери Анри смета дека човек одговорен за одличната игра на Меси во Мадрид е Роналдо. Меси на вчерашното „ЕЛ класико“...
Ибра најверојатно заминува, Манчестер подготви 100 милиони, Мурињо најде замена во Серија А?
0

Ибра најверојатно заминува, Манчестер подготви 100 милиони, Мурињо најде замена во Серија А?

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Јунајтед, Мурињо тргна во потрага за нов напаѓач, затоа што пред неколку денови се повреди Ибра. На листата на...
„Ќе се вратам уште посилен, откажување не е опција“
0

„Ќе се вратам уште посилен, откажување не е опција“

April 23rd, 2017 | by pance
Share Откако од таборот на Манчестер Јунајтед во петокот откриле дека Златан Ибрахимовиќ на мечот од четвртфиналето на Лига...
Ова би болело! Два играчи на Милан се селат во Јувентус?!
0

Ова би болело! Два играчи на Милан се селат во Јувентус?!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шокантни информации за навивачите на Милан. За Де Шиљо се знае, тој сака да се пресели во Јувентус, постои понуда, а Алегри...