Вести

Иско се огласи за преминот во Барса!
0

Иско се огласи за преминот во Барса!

March 25th, 2017 | by pance
Share Играчот за врска на Реал Мадрид и репрезентацијата на Шпанија, Иско, во последно време се почесто е предмет на трансфер...
Рома знае што одлучил Тоти?!
0

Рома знае што одлучил Тоти?!

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Италијанските медиуми пренесуваат дека во Рома знаат што одлучил нивниот капитен Тоти за својата иднина. Тоти вчера...
Паника за Билиќ и Венгер – Ова е најлошиот тим во ПЛ за 2017-та година!
0

Паника за Билиќ и Венгер – Ова е најлошиот тим во ПЛ за 2017-та година!

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Овие 11 играчи не играат баш како што се очекуваше од нив. Кои се најголемите разочарувања во2017-та година? Одговор на тоа...
Венгер имал договор со Суарез?!
0

Венгер имал договор со Суарез?!

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Арсенал, Венгер кажа дека имал „договор“ да го донесе Суарез во 2013-та година. „Тој беше блиску да потпише за...
Америка, Кина или сепак Де Роси ќе остане во Рим?
0

Америка, Кина или сепак Де Роси ќе остане во Рим?

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Даниеле Де Роси се наоѓа пред потпис на нов договор. Рома би можела да го задржи во наредните сезони еден од најсигурните...
ФИФА ја тргна плочата со името на Сеп Блатер!
0

ФИФА ја тргна плочата со името на Сеп Блатер!

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ФИФА ја тргна металната плоча со името на поранешниот претседател Сеп Блатер од седиштето во Цирих. Металната плоша со...
„Не би била катастрофа ако останам уште некоја година во Торино“
0

„Не би била катастрофа ако останам уште некоја година во Торино“

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Англискиот голман Џо Харт сеуште не знае што ќе прави во иднина, но ја остава отворена вратата кога станува збор за уште...
Барса избра нов тренер?!
0

Барса избра нов тренер?!

March 24th, 2017 | by pance
Share Луис Енрике најави дека ќе го напушти клубот на крајот на сезоната, а од тогаш се шпекулира за негов потенцијален...
Голем пех за Евертон и Ирска, Тејлор со страшен старт ја скрши ногата на Колман!
0

Голем пех за Евертон и Ирска, Тејлор со страшен старт ја скрши ногата на Колман!

March 24th, 2017 | by pance
Share Во натпреварот меѓу република Ирска и Велс, кој е завршен без победник, голем пех му се случи на фудбалерот на Евертон...
Шпанија беше премоќна за Израел, Исланд подобар од Косово, нови три бодови за Хрватска и Австрија!
0

Шпанија беше премоќна за Израел, Исланд подобар од Косово, нови три бодови за Хрватска и Австрија!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На натпреварот помеѓу Шпанија и Израел беа видени 4 голови, а резултатот не го изненади никого, туку заврши така како што...