Вести

После 11 години, Динамо Загреб ја загуби титулата! Ријека е нов шампион на Хрватска!
0

После 11 години, Динамо Загреб ја загуби титулата! Ријека е нов шампион на Хрватска!

May 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Коло пред крајот во Хрватска решени се дилемите за тоа кој ќе биде шампион. Ријека ги задржа своите пет поени предност од...
Партизан е шампион на Србија! Гробарите слават!
0

Партизан е шампион на Србија! Гробарите слават!

May 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Партизан е нов шампион на Србија со денешната победа од 5:0 против Младост. Од стадионот славењето се префрли на улиците на...
Заминува или останува – Спалети донесе конечна одлука?
0

Заминува или останува – Спалети донесе конечна одлука?

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Италијанските медиуми пренесоа вест дека Спалети има ја соопштил својата одлука на управата на Рома. Спалети има договор...
Милан избори Европа, Емполи и понатаму стравува за опстанок!
0

Милан избори Европа, Емполи и понатаму стравува за опстанок!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во претпоследното коло во Серија А, Милан ја победи Болоња со 3:0. Со оваа победа Милан избори пласман во квалификациите за...
Харт се враќа во Англија, а познато е името на новиот клуб?
0

Харт се враќа во Англија, а познато е името на новиот клуб?

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Англискиот голман Џо Харт на крајот на оваа сезона ќе се врати во Сити од позајмицата во Торино. Откако Гвардиола стигна...
Интер наредната недела ќе промовира нов тренер! Или Конте или утеха!
0

Интер наредната недела ќе промовира нов тренер! Или Конте или утеха!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Интер продолжува со потрагата за тренер, а тоа во овој момент претставува најтешка потрага за поранешниот гигант од...
Ван Гал најде начин како да му се одмазди на Манчестер Јунајтед!
0

Ван Гал најде начин како да му се одмазди на Манчестер Јунајтед!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во среда не очекува големото финале во ЛЕ во кое ќе играат Јунајтед и Ајакс. Главна цел на Јунајтед е оваа сезона да ја...
Нов светски рекорд на повидок – Мурињо тргнува со сите сили на нов шпиц!
0

Нов светски рекорд на повидок – Мурињо тргнува со сите сили на нов шпиц!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мурињо има јасен услов, ако ја освои ЛЕ и избори место во ЛШ. Ако тоа му успее, со сите сили ќе тргне кон Ромелу Лукаку....
Рампа на Зидан – Тренерот на Реал нема да го дозволи овој трансфер!
0

Рампа на Зидан – Тренерот на Реал нема да го дозволи овој трансфер!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Зидан не сака парите и енергијата да ги троши на нови напаѓачи. Преодниот рок ќе биде во знакот на засилувањата на другите...
Јувентус се засилува од Џенова!
0

Јувентус се засилува од Џенова!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Итлаијанските медиумите пишуваат дека Јувентус е пред ново засилување. Медиумите пишуваат дека Јувентус го комплетира...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди