Англија

Причини кои покажуваат дека титулата во Премиер Лигата оваа сезона ќе заврши во Манчестер
0

Причини кои покажуваат дека титулата во Премиер Лигата оваа сезона ќе заврши во Манчестер

August 11th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Во последните три години, вклучувајќи го и оваа лето, клубовите од Манчестер потрошија вртоглави 1.2 милијарди евра...
Трпановски од Академија Пандев направи трансфер во Славија Прага
0

Трпановски од Академија Пандев направи трансфер во Славија Прага

August 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share 17 годишниот Кристијан Трпановски денес потпиша тригодишен договор со чешкиот клуб Славија Прага. Младиот Трпановски ќе...
Никој како Шпанската Ла Лига: Клубовите заработија неверојатни 653 милиони од трансфери
0

Никој како Шпанската Ла Лига: Клубовите заработија неверојатни 653 милиони од трансфери

August 11th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Шпанските тимови ги наполнија касите оваа лето од продадени играчи. Имено клубовите од шпанската Ла Лига заедно...
Алваро Мората признава: „Притисокот е огромен, критиките после пеналот ме „Убиваат“…
0

Алваро Мората признава: „Притисокот е огромен, критиките после пеналот ме „Убиваат“…

August 11th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Новиот фудбалер на Челзи, Алваро Мората, промаши пенал во Комјунити Шилд купот, а фановите на „Сините“...
Венгер со препорака до Лаказет: „Следи го  примерот на Ибрахимовиќ“
0

Венгер со препорака до Лаказет: „Следи го примерот на Ибрахимовиќ“

August 11th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Вечерва од 20 часот и 45 минути започнува Премиер Лигата, со дуелот помеѓу Арсенал и Лестер, а менаџерот на...
Познати имињата на фудбалските тренери од школата на Барселона во Охрид
0

Познати имињата на фудбалските тренери од школата на Барселона во Охрид

August 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Хесус Алманса Монстерат, Џонатан Лопез Албиах, Марк Монтеро Касадо, Гилием Коста Пинацо, Алберт Батаља Фернандез, Ориол...
Комити повикуваат на бојкот за натпреварот со Фенербахче
0

Комити повикуваат на бојкот за натпреварот со Фенербахче

August 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Навивачката група Комити со соопштение на својот официјален фејсбук профил ги повика фановите да го бојкотираат...
„Шамар“ од Шкендија за Вардар: Симболични цени за дуелот со Милан
0

„Шамар“ од Шкендија за Вардар: Симболични цени за дуелот со Милан

August 10th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Тимот на Шкендија ги одреди цените за дуелот со Милан, кој нашиот прволигаш ќе го одигра во рамките од плеј-офот за...
Скаутот на Јунајтед: Иско има преголема глава
0

Скаутот на Јунајтед: Иско има преголема глава

August 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Пред неколку години Манчестер Јунајтед го испратиле својот скаут да ги следи настапите на Иско во дресот на Малага. Сепак...
Ѓорѓиоски: Благодарност до сите во Македонија, секој има заслуга за големиот спектакл
0

Ѓорѓиоски: Благодарност до сите во Македонија, секој има заслуга за големиот спектакл

August 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија е презадоволен од организацијата на Супер Купот и целокупното...