Времеплов

Последниот волшебник во фудбалот, Роналдињо – јунак на приказните на многу генерации!
0

Последниот волшебник во фудбалот, Роналдињо – јунак на приказните на многу генерации!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Се ближи крајот на сезоната, натпреварувањето влегува во самиот финиш и како секоја година се повеќе се шпекулира кој е...
Тешка повреда за играчот на Волфсбург!
0

Тешка повреда за играчот на Волфсбург!

March 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Левиот бек на Волфсбург, Рикардо Родригез ќе мора да паузира неколку недели поради повреда која ја заработи на последниот...
Времеплов: Шест години од „маказито“ на РУНИ!
0

Времеплов: Шест години од „маказито“ на РУНИ!

February 12th, 2017 | by pance
Share „Маказите“ на Вејн Руни на дербито Манчестер Јунајтед – Манчестер Сити, се играше на 12 февруари 2011 година на Олд Трафорд,...
Пред 54 години е роден еден од најдобрите и најконтроверзните тренери во историјата на фудбалот
0

Пред 54 години е роден еден од најдобрите и најконтроверзните тренери во историјата на фудбалот

January 26th, 2017 | by pance
Share Роден во Сетубал, Португалија, поранешен фудбалер и моментално тренер на Манчестер Јунајтед.  За неговите достинувања се...
Денеска пред 37 години е родена една од најголемите ѕвезди во историјата на Барселона
0

Денеска пред 37 години е родена една од најголемите ѕвезди во историјата на Барселона

January 25th, 2017 | by pance
Share Роден во Тераса, Шпанија, цела своја фудбалска кариера го носи дресот на Барселона и игра во средниот ред на шампионот на...
На денешен ден: 16 годишниот Паоло Малдини дебитираше за Милан
0

На денешен ден: 16 годишниот Паоло Малдини дебитираше за Милан

January 20th, 2017 | by pance
Share Фудбалер кој засекогаш ќе остане во сеќавање на навивачите на Милан, како и на спортската јавност како играч кој животот...