Вести

Враќање на Гоберт во висок стил(ВИДЕО)
0

Враќање на Гоберт во висок стил(ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Руди Гоберт имаше неколку атрактивни потези во победата на Јута против Клиперс. Одличниот играч се врати по повредата на...
Топ 5 НБА потези за 23.04.2017(ВИДЕО)
0

Топ 5 НБА потези за 23.04.2017(ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во продолжение може да ги видите 5-те најдобри поени од минатата...
Луда асистенција на Адамс за Вестбрук(ВИДЕО)
0

Луда асистенција на Адамс за Вестбрук(ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хјустон во неизвесен натпревар успеа да ја победи Оклахома со 113:109 и води со 3:1 во серијата. Оклахома бркаше негатива во...
Џо Џонсон повторно играч на одлука за Јута!(ВИДЕО)
0

Џо Џонсон повторно играч на одлука за Јута!(ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Јута по одличната завршницата на средбата стигна до важна победа против Клиперс со 105:98 и така израмни на 2:2. Јута во...
Клиперс беа повторно немоќни, Јута го израмни резултатот!
0

Клиперс беа повторно немоќни, Јута го израмни резултатот!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Јута го победија Клиперс на домашен терен со 105:98 и така израмнија на 2:2 во плеј-оф серијата. Јута во...
Одлична игра на Томас, Бостон израмни против Чикаго!
0

Одлична игра на Томас, Бостон израмни против Чикаго!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Бостон успеаа на гостувањето во Чикаго да победат со 104:95 и така да го израмнат резултатот во серијата. Двата тимови имаат...
Одлично забивање на Грин преку Вејд(ВИДЕО)
0

Одлично забивање на Грин преку Вејд(ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Бостон минатата ноќ го играше натпреварот против Чикаго во плеј-оф серијата. Играчот на Бостон, Џералд Грин имаше...
Плејмејкерот на Чикаго направи глупост – Рондо е казнет со 25.000 долари!
0

Плејмејкерот на Чикаго направи глупост – Рондо е казнет со 25.000 долари!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Плејмејкерот на Чикаго, Рондо беше казнет со 25.000 долари од страна на НБА лигата. Рондо поради повреда на палецот на...
Вестбрук стигна до трипл-дабл во прво полувреме!
0

Вестбрук стигна до трипл-дабл во прво полувреме!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ниту феноменалниот натпревар на Вестбрук не му беше доволен на Оклахома за победа против Хјустон. Тој руши рекорди оваа...
Вестбрук не можеше сам, Хјустон на чекор од пласман понатаму!
0

Вестбрук не можеше сам, Хјустон на чекор од пласман понатаму!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Хјустон во неизвесен натпревар успеаа да ја победат Оклахома со 113:109 и да поведат со 3:1 во плеј-оф серијата....