Вести

Куп на Македонија – Карпош го победи Фени и стигна до титулата!
0

Куп на Македонија – Карпош го победи Фени и стигна до титулата!

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот од купот на Македонија помеѓу Карпош Соколи и Фени Индустри. Натпреварот започна многу...
Робинсон победник во очајните забивања!
0

Робинсон победник во очајните забивања!

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Глен Робинсон е победник во натпреварувањето во забивање на НБА Ол-Стар викендот кој се оддржува во Њу Орлеанс. Очајна...
Фени приреди сензација и го елиминира МЗТ Скопје од купот – Во финале кавадарчани против Карпош Соколи
0

Фени приреди сензација и го елиминира МЗТ Скопје од купот – Во финале кавадарчани против Карпош Соколи

February 18th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Фени Индустри го победија МЗТ Скопје Аеродром во полуфиналето во купот на Македонија, 80:79. Скот и Темс...
Карпош Соколи го декласира Работнички за финале во купот на Македонија
0

Карпош Соколи го декласира Работнички за финале во купот на Македонија

February 18th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Карпош Соколи го победија убедливо Работнички во полуфиналето во купот на Македонија, 78:92. Соколите...
Тимот на Светот подобар од Американците
0

Тимот на Светот подобар од Американците

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На одличен начин започна Ол-Стар викендот во Њу Орлеанс. Тимот на Светот во возбудлив натпревар го победи тимот на САД со...
Гевгеличани паднаа против Аеродромци – МЗТ го прегази Кожув!
0

Гевгеличани паднаа против Аеродромци – МЗТ го прегази Кожув!

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра уште еден натпревар на програмата и тоа помеѓу МЗТ и Кожув. МЗТ добро го започна натпреварот и имаше...
Работнички го победи Куманово и закажа дуел со Карпош Соколи
0

Работнички го победи Куманово и закажа дуел со Карпош Соколи

February 17th, 2017 | by stefan
Share Работнички во третиот четвртфинален натпревар од купот на Македонија го победи Куманово со 87:81. Чековски и Тасовски на...
Охрид демолиран во Кавадарци – Фени со 112 поени ги почасти охриѓани и се пласира во полуфинале
0

Охрид демолиран во Кавадарци – Фени со 112 поени ги почасти охриѓани и се пласира во полуфинале

February 17th, 2017 | by stefan
Share Фени Индустри во вториот полуфинален натпревар од купот на Македонија го победи убедливо Охрид со 112:69. Кошаркарите на...
Соколите се први полуфиналисти – Потешко од очекуваното го совладаа Вардар
0

Соколите се први полуфиналисти – Потешко од очекуваното го совладаа Вардар

February 17th, 2017 | by stefan
Share Карпош Соколи го совладаа Вардар во натпреварот од 1/4 финалето во македонскиот куп со 92:84. Соколите започнаа со серијата...
На денешен ден е роден најголемиот на сите времиња!
0

На денешен ден е роден најголемиот на сите времиња!

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На денешен ден пред 54 години е роден Мајкл Џордан, најдобриот кошаркар на сите времиња, а по многумина и најдобар спортист...