Кошарка

Овој тинејџер лета како Џордан!
0

Овој тинејџер лета како Џордан!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Неговото име е Кори Сендрес и важи за еден од најголемите таленти во Америка. Кори е доста следен, го сврте вниманието на себе...
Капитенот на Хрватска се тепаше со навивачите!
0

Капитенот на Хрватска се тепаше со навивачите!

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Во натпреварот помеѓу Динамо Сасари и АЕК во рамките на кошаркарската ЛШ има еден непосакуван настан во кој главен актер...
Цела сала му се смееше, но на него не му беше гајле за тоа (ВИДЕО)
0

Цела сала му се смееше, но на него не му беше гајле за тоа (ВИДЕО)

December 30th, 2016 | by Dare Smilanov
Хјустон во ноќта помеѓу понеделник и вторник на свој паркет ги совлада дечките од Феникс со 131:115, а натпреварот поинтересен...
Сите му се смееја, а денеска е еден од најдобрите во НБА!
0

Сите му се смееја, а денеска е еден од најдобрите во НБА!

December 26th, 2016 | by Dare Smilanov
Кристап Порзингис е момчето кое во НБА не беше дочекан со отворени раце. Кога минатата година е избран како четврт избор на...
Новицки се врати во голем стил!
0

Новицки се врати во голем стил!

December 24th, 2016 | by Dare Smilanov
Дирк Новицки се врати на терените после едномесечна пауза. Иако сеуште не е целосно опоравен од повредата, тој многу помогна...
Теодосиќ е во животна форма!
0

Теодосиќ е во животна форма!

December 4th, 2016 | by Dare Smilanov
Кошаркарите на ЦСКА Москва се први во Евролигата со 9-1 учинок, а еден од најзаслужните за ова е Милош Теодосиќ. Српскиот...
Сан Антонио доведува нов Аргентинец
0

Сан Антонио доведува нов Аргентинец

August 26th, 2016 | by Dare Smilanov
Тренерот на Сан Антонио Спарси, Грег Попович со годинини наназад ја опремува НБА лигата со играчи од Јужна Америка и Европа. И...
30 разлика и злато за Америка!
0

30 разлика и злато за Америка!

August 21st, 2016 | by Dare Smilanov
Очекувавме неизвесност во борбата за златото, но ништо од тоа, Американците го држеа темпото од почетокот на турнирот и во...
Еве како Балашевиќ ги мотивира кошаркарите пред дуелот со САД
0

Еве како Балашевиќ ги мотивира кошаркарите пред дуелот со САД

August 21st, 2016 | by Dare Smilanov
Кошаркарите на Србија веќе играат во финалето на ОИ во Рио против САД, а погледнете каква порака остави Џорџе Балашевиќ до...
Дарио Шариќ се нарече пи*ка после поразот од Србија
0

Дарио Шариќ се нарече пи*ка после поразот од Србија

August 18th, 2016 | by Dare Smilanov
Дарио Шариќ инаку новиот играч на Филаделфија после поразот од Србија на ОИ во Рио беше неутешен, па емоциите преовладуваа...