Вести

Бостон со прва победа во новата сезона, одличен натпревар во Феникс
0

Бостон со прва победа во новата сезона, одличен натпревар во Феникс

October 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Бостон ја оствари првата победа во сезоната по два последователни порази. Одличен натпревар се одигра во „Токинг Стик...
Вашингтон подобар од Филаделфија,  Портланд го растури Феникс
0

Вашингтон подобар од Филаделфија, Портланд го растури Феникс

October 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share По воведните два натпревари во првиот ден од НБА Лигата, најсилната лига во светот продолжи со 11 нови натпревари кои се...
Скандал на стартот на НБА сезоната, соиграчи од Чикаго се степале на тренинг
0

Скандал на стартот на НБА сезоната, соиграчи од Чикаго се степале на тренинг

October 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Шпанскиот кошаркарски репрезентативец, Никола Миротиќ завршил во болница затоа што соиграчот од Чикаго, Боби Портис го...
Почна НБА сезоната: Фантастичен натпревар меѓу Кливленд и Бостон
0

Почна НБА сезоната: Фантастичен натпревар меѓу Кливленд и Бостон

October 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Новата сезона во НБА Лигата, 72. по ред започна со утринските наптревари во кои Кливленд славеше против Бостон со 102:99 во...
Евробаскет: Словенија е новиот европски шампион !
0

Евробаскет: Словенија е новиот европски шампион !

September 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Словенија го освои првиот европски медал, во нивната понова историја и тоа каков, во финалето за златото ја...
Евробаскет: Маестралниот Богдан ја однесе Србија во големото финале
0

Евробаскет: Маестралниот Богдан ја однесе Србија во големото финале

September 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Српската кошаркарска репрезентација синоќа одигра уште еден одличен натпревар на овогодинешнот Евробаскет и се...
Евробаскет: Латвија покажа сила, Црна Гора си оди дома
0

Евробаскет: Латвија покажа сила, Црна Гора си оди дома

September 10th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Во првиот 1/8 финален натпервар денеска од Евробаскетот, селекцијата на Латвија ја прегази Црна Гора, со 100:68....
ЕвроБаскет: Порзингис повторно незапирлив, нова победа на Латвија
0

ЕвроБаскет: Порзингис повторно незапирлив, нова победа на Латвија

September 4th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Играчот на Њу Јорк Никс уште еднаш им понуди одлична претстава на фановите на кошарката во натпреварот против Велика...
ЕвроБаскет: Шоуто на Богдановиќ донесе победа за Хрватска
0

ЕвроБаскет: Шоуто на Богдановиќ донесе победа за Хрватска

September 4th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Хрватите поведени од Бојан Богдановиќ успеаја да стигнат до третата победа во третиот натпревар на Евробаскет 2017.  ...
ЕвроБаскет: Израел со фуриозна четврта четвртина им ја расипа забавата на германците
0

ЕвроБаскет: Израел со фуриозна четврта четвртина им ја расипа забавата на германците

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Германците имаа водство по првите три четвртини и во моментите кога се чинеше дека ја имаат победата во раце,...