Меѓународна кошарка

Денот кога Србија доби европски шампион во женска кошарка!
0

Денот кога Србија доби европски шампион во женска кошарка!

March 29th, 2017 | by Dare Smilanov
Share На денешен ден пред точно 38 години женскиот кошаркарски клуб на Црвена Звезда постана европски шампион. Финалето беше...
Новицки ќе ја одигра и својата сезона број 20!
0

Новицки ќе ја одигра и својата сезона број 20!

March 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дирк Новицки претходното лето наполни 38 години но тоа не го сопре да потпише нов договор со Далас вреден 50 милиони долари....
Луда тројка на Теодосиќ! (Видео)
0

Луда тројка на Теодосиќ! (Видео)

March 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Кошаркарот на ЦСКА Москва, Милош Теодосиќ постигна неверојатна тројка на натпреварот против Барселона. Најдобриот играч...
Магијата на Ирвинг! (Видео)
0

Магијата на Ирвинг! (Видео)

March 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Кливленд ја победи Атланта со 135:130, а натпреварот го обележа Ирвинг со одличниот дриблинг. Погледнете во продолжение....
Вистински кошаркарски уметник – Милош Теодосиќ!
0

Вистински кошаркарски уметник – Милош Теодосиќ!

February 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Феноменалниот Милош Теодосиќ на денешниот натпревар против Црвена Звезда уште еднаш покажа каков мајстор е навистина. Во...
АБА Топ 5 – Кендрик Пери од Карпош Соколи на третото место!
0

АБА Топ 5 – Кендрик Пери од Карпош Соколи на третото место!

February 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Топ 5 потези од АБА лигата излегоа, на првото место е Октавиус Елис после фантастичниот потег кој го направи против...
Стеф Кари, ДеАндре Џордан ти даде домашна работа! (Видео)
0

Стеф Кари, ДеАндре Џордан ти даде домашна работа! (Видео)

February 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share ДеАндре Џордан прво му ја украде топката на Стеф Кари а потоа направи нешто што и на најдобрите стрелци на светот не би им...
Хрватски кошаркар стана најдобар стелец во историјата на Еврокупот!
0

Хрватски кошаркар стана најдобар стелец во историјата на Еврокупот!

February 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Марко Поповиќ стана најдобриот стрелец во историјата на Еврокупот. Игра во Фуенлабрада која синоќа беше поразена од Гран...
Кливленд пронајде замена за „Бирдман“
0

Кливленд пронајде замена за „Бирдман“

February 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Како што јавуваат медиуми блиски до Кавси, актуелниот НБА шампион наскоро би можел да добие одлично засилување. Крис...
Овој тинејџер лета како Џордан!
0

Овој тинејџер лета како Џордан!

January 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Неговото име е Кори Сендрес и важи за еден од најголемите таленти во Америка. Кори е доста следен, го сврте вниманието на...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди