Вести

ЕвроБаскет: Израел со фуриозна четврта четвртина им ја расипа забавата на германците
0

ЕвроБаскет: Израел со фуриозна четврта четвртина им ја расипа забавата на германците

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Германците имаа водство по првите три четвртини и во моментите кога се чинеше дека ја имаат победата во раце,...
ЕвроБаскет: На Финска и беа потребни две продолженија за да ја совлада Полска
0

ЕвроБаскет: На Финска и беа потребни две продолженија за да ја совлада Полска

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Во најинтересниот меч досега на ЕвроБаскетот, Финска ја совлада репрезентацијата на Полска дури по две продолженија....
ЕвроБаскет: Лука Дончиќ сјае, Словенија победува
0

ЕвроБаскет: Лука Дончиќ сјае, Словенија победува

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Најсветлата европска млада ѕвезда уште еднаш засвети на овој ЕвроБаскет и овојпат жртва беше репрезентацијата на...
Џејмс Харден им вети на фановите дека никогаш нема да го напушти Хјустон
0

Џејмс Харден им вети на фановите дека никогаш нема да го напушти Хјустон

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Супер-ѕвездата на Хјустон Рокетс покажа дека тој е Рокет од глава до петици, откако вчера на Твитер беше предизвикан...
Џејсон Томпсон пристигна во Фенербахче
0

Џејсон Томпсон пристигна во Фенербахче

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Европскиот шампион Фенербахче летово се засили со многу млади играчи, но не заборави и на пополнување на дупките кои...
ЕвроБаскет: Франција ја покажа офанзивната моќ во победата над Исланд
0

ЕвроБаскет: Франција ја покажа офанзивната моќ во победата над Исланд

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Франција забележа лесна победа над Исланд со која го подобри својот скор на 2-1, додека Исланд остана закован за дното...
ЕвроБаскет: Гасол импресивен, нова голема победа на Шпанија
0

ЕвроБаскет: Гасол импресивен, нова голема победа на Шпанија

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Пау Гасол со уште една импресивна придонесе за нова голема победа за Шпанија на ЕвроБаскет 2017. Шпанија ја победи Чешка...
ЕвроБаскет: Русија продолжи со победите, овојпат падна репрезентацијата на Србија
0

ЕвроБаскет: Русија продолжи со победите, овојпат падна репрезентацијата на Србија

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Повторно шоуто на Алексеј Швед се покажа како решавачко за нова победа на репрезентацијата на Русија, овојпат над...
ЕвроБаскет: Франција се издигна над Грција
0

ЕвроБаскет: Франција се издигна над Грција

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Во натпреварот од второто коло од групата А на ЕвроБаскетот 2017, Франција ја победи репрезентацијата на Грција...
ЕвроБаскет: Полска лесно го совлада Исланд
0

ЕвроБаскет: Полска лесно го совлада Исланд

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Полската репрезентација покажа сила и знаење во мечот од второто коло во фазата по групи, совладувајќи го Исланд со 30...