Вести

Дали Двејн Вејд случајно го издаде својот следен тим?
0

Дали Двејн Вејд случајно го издаде својот следен тим?

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Откако минатата сезона во Чикаго Булс му помина со борење за последното место во плејофот за таму да испадне уште во...
Ајверсон го одбра Леброн Џејмс во трката за МВП во 2018 (ВИДЕО)
0

Ајверсон го одбра Леброн Џејмс во трката за МВП во 2018 (ВИДЕО)

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   НБА сезоната 2000/2001 ни даде до знаење колку всушност добар играч беше Ален Ајверсон, кој во таа сезона го однесе тимот...
ОФИЦИЈАЛНО: Анадолу Ефес го потпиша Штимац
0

ОФИЦИЈАЛНО: Анадолу Ефес го потпиша Штимац

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Анадолу Ефес се засили под кошевите со потпишување на српскиот центар Владимир Штимац на едногодишен договор со...
Шпанија го објави финалниот состав за ЕвроБаскетот
0

Шпанија го објави финалниот состав за ЕвроБаскетот

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Серџо Скариоло го објави конечниот состав на Шпанија за претстојниот ЕвроБаскет, Себаз Саиз и Чави Рабеседа се...
Расел Вестбрук ќе издаде книга за модата и стилот
0

Расел Вестбрук ќе издаде книга за модата и стилот

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Откако играчите од НБА лигата го прогласија за најдобро облечен кошаркар, Расел Вестбрук одлучи да сподели неколку...
Најдобриот пријател на Леброн Џејмс е нов агент на Нерленс Ноел
0

Најдобриот пријател на Леброн Џејмс е нов агент на Нерленс Ноел

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Перспективниот центар Нерленс Ноел сѐ уште е слободен агент и во потрагата по договор со некој од НБА тимовите тој го...
Индијана Пејсерс го тужи Меџик Џонсон, Лејкерси во неволја
0

Индијана Пејсерс го тужи Меџик Џонсон, Лејкерси во неволја

August 21st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимот на Индијана Пејсерс упати тужба преку раководството на НБА лигата со која го тужи Меџик Џонсон поради нелегално...
ВИДЕО: Харден и Пол уште еднаш покажаа зошто сите тимови се плашат од овој тандем
0

ВИДЕО: Харден и Пол уште еднаш покажаа зошто сите тимови се плашат од овој тандем

August 21st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Џејмс Харден и Крис Пол се двајца од најдобрите играчи во НБА лигата а летово тие станаа соиграчи во тимот на Хјустон...
Везенков, Томиќ и Сандерс се приклучија на Барселона
0

Везенков, Томиќ и Сандерс се приклучија на Барселона

August 21st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Саша Везенков, Анте Томиќ и Раким Сандерс денеска се приклучија на припремите со тимот на Барселона.   По една...
Димакопулос блиску до договор со Партизан
0

Димакопулос блиску до договор со Партизан

August 21st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Грчкиот центар Јанис Димакопулос веќе пристигна во Белград и откако ќе ги помине медицинските прегледи се очекува да...