Вести

Грифин повторно е повреден!
0

Грифин повторно е повреден!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Крилниот центар на Клиперс, Блејк Грифин би можел да го пропушти остатокот од ¼-финалната серија во плеј-оф на Запад....
Харден во друштво на Мајкл Џордан!
0

Харден во друштво на Мајкл Џордан!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар, иако Хјустон не успеа да победи. Тој успеа да постигне 44 поени, 6 скокови и...
Голема битка на трипл-дабл ѕверовите!(ВИДЕО)
0

Голема битка на трипл-дабл ѕверовите!(ВИДЕО)

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Оклахома беше подобар од Хјустон во плеј-оф серијата со 115:113, а сите очи беа насочени кон Вестбрук и Харден. Долго...
Ниту одличниот Хауард не им помогна, Јута не издржа, Клиперс успеа да победи!
0

Ниту одличниот Хауард не им помогна, Јута не издржа, Клиперс успеа да победи!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Клиперс на гостувањето ја победи Јута со 111:106, а на тој начин дојде до 2:1 во плеј-оф серијата. Јута одлично го отвори...
Оклахома го враќа ударот – Хјустон изгуби во финишот!
0

Оклахома го враќа ударот – Хјустон изгуби во финишот!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Оклахома на домашен терен во неизвесна завршница успеаа да го победат Хјустон со 115:113. Со оваа победа Оклахома го намали...
Чикаго поразен на домашен терен – Бостон се враќа во игра!
0

Чикаго поразен на домашен терен – Бостон се враќа во игра!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Бостон на гостувањето во Чикаго успеаа да намалат на 2:1 во плеј-оф серијата, откако победија со 104:87. Гостите одлично го...
Повторно пеколна завршница во Мадрид – Дарушафака го шокираше Реал!
0

Повторно пеколна завршница во Мадрид – Дарушафака го шокираше Реал!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра 2-от натпревар од плеј-оф серијата во Евролига помеѓу Реал Мадрид и Дарушафака. Натпреварот подобро го...
Драматична завршница во Грција – Ефес го шокираше Олимпијакос!
0

Драматична завршница во Грција – Ефес го шокираше Олимпијакос!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вечерва се одигра 2-от натпревар од плеј-оф серијата помеѓу Олимпијакос и Анадолу Ефес. Натпреварот започна израмнето, а...
Инспиративната приказна на Антетокумпо – Се појави од никаде!
0

Инспиративната приказна на Антетокумпо – Се појави од никаде!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Џанис Антетокумпо не е само играч со необично презиме, туку и кошаркар со специфична животна приказна. Таа приказна е...
Уште еден рекорд – Леброн повторно испиша историја!
0

Уште еден рекорд – Леброн повторно испиша историја!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Актуелниот шампион победи по пресврт против Индијана со 119:114. Џејмс одигра фантастичен натпревар и постигна 41 поен, 13...