Вести

Брилијантен потег на Леонард!(ВИДЕО)
0

Брилијантен потег на Леонард!(ВИДЕО)

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Сан Антонио, Леонард одигра одличен натпревар, но неговиот тим на крајот беше поразен. Сан Антонио беше...
Кунли и Гасол му донесоа победа на Мемфис!
0

Кунли и Гасол му донесоа победа на Мемфис!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Мемфис го победија Сан Антонио на домашен терен со 110:108 и така израмнија на 2:2. Во неизвесен натпревар...
Фантастичен потег на Џон Вол!(ВИДЕО)
0

Фантастичен потег на Џон Вол!(ВИДЕО)

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ниту одличната игра на Вол не беше доволна за победа на Вашингтон. Вол одигра одличен натпревар и постигна 29 поени и 7...
Вашинтон беше немоќен, Атланта стигна до првата победа!
0

Вашинтон беше немоќен, Атланта стигна до првата победа!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Атланта лесно го победија Вашингтон со 116:98 и така ја намалија предноста на 2:1. Вашингтон лошо го отвори...
Неверојатно забивање на Антетокумпо!(ВИДЕО)
0

Неверојатно забивање на Антетокумпо!(ВИДЕО)

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Милвоки беше поразен на свој терен од Торонто со 87:76. Најдобриот играч на Милвоки, Антетокумпо одигра скроман партија во...
Силно забивање на ДеРозан(ВИДЕО)
0

Силно забивање на ДеРозан(ВИДЕО)

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ДеМар ДеРозан го однесе тимот на Торонто до победа против Милвоки од 87:76. Во интересен натпревар ДеРозан беше одличен. Тој...
Грифин повторно е повреден!
0

Грифин повторно е повреден!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Крилниот центар на Клиперс, Блејк Грифин би можел да го пропушти остатокот од ¼-финалната серија во плеј-оф на Запад....
Харден во друштво на Мајкл Џордан!
0

Харден во друштво на Мајкл Џордан!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар, иако Хјустон не успеа да победи. Тој успеа да постигне 44 поени, 6 скокови и...
Голема битка на трипл-дабл ѕверовите!(ВИДЕО)
0

Голема битка на трипл-дабл ѕверовите!(ВИДЕО)

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Оклахома беше подобар од Хјустон во плеј-оф серијата со 115:113, а сите очи беа насочени кон Вестбрук и Харден. Долго...
Ниту одличниот Хауард не им помогна, Јута не издржа, Клиперс успеа да победи!
0

Ниту одличниот Хауард не им помогна, Јута не издржа, Клиперс успеа да победи!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Клиперс на гостувањето ја победи Јута со 111:106, а на тој начин дојде до 2:1 во плеј-оф серијата. Јута одлично го отвори...