Вести

Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!
0

Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Торонто го победија Мајами со 101:84, а повторно одличен беше ДеРозан. Мајами го отвори многу добро...
10 години од серијата од 50+ поени на Коби(ВИДЕО)
0

10 години од серијата од 50+ поени на Коби(ВИДЕО)

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сезоната 2006-2007 навивачите на Лејкерс ја паметат по игрите на Коби во кои постигнуваше повеќе од 50 поени, а имаше дури 10...
Роденденска компилација – Се најдобро од Кајри!
0

Роденденска компилација – Се најдобро од Кајри!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ако постои збор кој би го опишал Кајри Ирвинг, тогаш тоа е „Clutch“. Еден од најдобрите бекови во НБА лигата во четврток го...
Милано немоќен против Бамберг, Панатинаикос победи против Басконија!
0

Милано немоќен против Бамберг, Панатинаикос победи против Басконија!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Се одиграа уште 3 натпревари оваа вечер во Евролигата. Во натпреварот во Милано, до победа стигна тимот на Бамберг кој го...
Фенербахче немаше сили, Ефес стигна до важна победа!
0

Фенербахче немаше сили, Ефес стигна до важна победа!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра првиот натпревар од Евролигата, а до победата стигна Ефес со 80:77. Натпреварот започна одлично за Ефес кој...
„Играме за гордост!“
0

„Играме за гордост!“

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Барселона беа поразени од Реал со 85:69 во натпревар од 27-то коло во Евролигата. Само 2 денови подоцна...
Добра вест за Голден Стејт – Дурант наскоро се враќа на теренот!
0

Добра вест за Голден Стејт – Дурант наскоро се враќа на теренот!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Иако првите информации зборуваа дека Дурант ќе отсуствува неколку месеци поради коленото, сепак најновите информации...
Вестбрук руши рекорди(ВИДЕО)
0

Вестбрук руши рекорди(ВИДЕО)

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Расел Вестбрук кој има шанса да сруши голем број на рекорди оваа сезона, повторно се запиша во историјата. Тој во лесната...
Серхио, зошто сакаш да ја уништуваш Барселона? Доминација на Реал, Љуљ погоди од соблекувална со звукот на сирената (ВИДЕО)
0

Серхио, зошто сакаш да ја уништуваш Барселона? Доминација на Реал, Љуљ погоди од соблекувална со звукот на сирената (ВИДЕО)

March 22nd, 2017 | by stefan
Share Овој човек едноставно не знае за доста. Серхио Љуљ е како бик кога ќе ја види црвената боја како на дресовите на Барселона,...
Куманово поразен од Пеќ
0

Куманово поразен од Пеќ

March 22nd, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Пеќ го победија Куманово на домашен паркет во првиот полуфинален натпревар во БИБЛ, 83:79. Весели и Рандлс...