Вести

Французинот напредуваше на вечната листа – Паркер го премина Брд!
0

Французинот напредуваше на вечната листа – Паркер го премина Брд!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тони Паркер го премина Лари Брд на вечната листа на најдобри стрелци во доигрувањето. Тој во победата на Сан Антонио...
Атланта поразена, Вол го однесе Вашингтон до победа!
0

Атланта поразена, Вол го однесе Вашингтон до победа!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Вашингтон победија со 114:107 и така водат со 1:0 во ¼-финалната серија од Источната конференција во НБА лигата....
Јута во драматична завршница го победи Клиперс!
0

Јута во драматична завршница го победи Клиперс!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Јута стигнаа до победа против Клиперс со 97:95 и водат со 1:0 во серијата во плеј-оф. Победата на гостите им ја...
Фантастично забивање на Леброн Џејмс!(ВИДЕО)
0

Фантастично забивање на Леброн Џејмс!(ВИДЕО)

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Леброн Џејмс и Ирвинг со одличните игри го однесоа Кливленд до победа против Индијана од 109:108. Џејмс го заврши натпреварот...
„Последните шутеви се мои!“
0

„Последните шутеви се мои!“

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ѕвездата на Индијана изјави по првиот натпревар против Кливленд дека последниот шут требало да го има тој, затоа што тие...
Сан Антонио на крилјата на Леонард го „уништи“ Мемфис!
0

Сан Антонио на крилјата на Леонард го „уништи“ Мемфис!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сан Антонио победи убедливо против Мемфис со 111:82 и така стигнаа до 1:0 во серијата. Натпреварот помина во доминација на Сан...
Враќање на големото ривалство – Џејмс против Џорџ!(ВИДЕО)
0

Враќање на големото ривалство – Џејмс против Џорџ!(ВИДЕО)

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Започна доигрувањето во НБА лигата и тоа со пресметка на две големи ѕвезди. Џејмс на едната и Џорџ на другата страна....
Ужасна трагедија во семејството на Томас!
0

Ужасна трагедија во семејството на Томас!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Помладата сестра на Томас почина во сообраќајна несреќа. Во моменти кога сите во Бостон се подготвуваа за почеток на...
Брилијантна блокада на Антетокумпо!(ВИДЕО)
0

Брилијантна блокада на Антетокумпо!(ВИДЕО)

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Гркот одигра одличен натпревар во победата на Милвоки против Торонто со 97:83. Тој го заврши натпреварот со 28 поени и 8...
Милвоки направи изненадување во Канада, Торонто беше декласиран!
0

Милвоки направи изненадување во Канада, Торонто беше декласиран!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Милвоки убедливо го победи Торонто со 97:83 и така го направија првото изненадување во НБА лигата. Тие со одлична игра во...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди