Вести

Вејтерс и Казнс играчи на неделата
0

Вејтерс и Казнс играчи на неделата

February 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дион Вејтерс од Мајами и ДеМаркус Казнс од Сакраменто се прогласени за најдобрите играчи на неделата во НБА. Вејтерс го...
Сан Антонио го смири Вестбрук – Победија Торонто и Вашингтон
0

Сан Антонио го смири Вестбрук – Победија Торонто и Вашингтон

February 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во НБА лигата се одиграа 6 натпревари во минатата ноќ. Тимот на Торонто успеа да го победи Њу Орлеанс со 108:106. Тие победија...
Кожув го декласира Фени Индустри во БИБЛ
0

Кожув го декласира Фени Индустри во БИБЛ

January 31st, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Кожув го победија Фени Индустри со 89:73 во натпревар од БИБЛ лигата. После првата четвртина Кожув имаше...
Кливленд  поразен во Далас – Бостон продолжи до победите
0

Кливленд поразен во Далас – Бостон продолжи до победите

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 6 натпревари во НБА лигата. Кливленд беше поразен од Далас со 104:97. Домаќините ги водеа Барнс...
Црвена Звезда гази се пред себе – Падна и Морнар во Србија
0

Црвена Звезда гази се пред себе – Падна и Морнар во Србија

January 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот од АБА лигата помеѓу Црвена Звезда и Морнар. Тимот на Црвена Звезда успеа да победи со 82:71 и...
Најдобри 10 НБА потези за 29.01.2017
0

Најдобри 10 НБА потези за 29.01.2017

January 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во продолжение може да ги погледнете најдобрите 10 потези кои беа видени минатата ноќ во...
Големо изненадување во Торонто и Сан Антонио!
0

Големо изненадување во Торонто и Сан Антонио!

January 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Натпреварите од НБА лигата во минатата ноќ донесоа неколку изненадувања. Едно од нив го направија Далас со победата...
Хендикеп за Њујорк – Ѕвездата ќе паузира една недела
0

Хендикеп за Њујорк – Ѕвездата ќе паузира една недела

January 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Плејмекерот на Њујорк, Дерик Роуз го повреди скочниот зглоб. Го пропушти натпреварот со Атланта во неделата, а се...
За се има прв пат – Карпош Соколи за прв пат успеа да победи на гости, жртвата беше Унион Олимпија
0

За се има прв пат – Карпош Соколи за прв пат успеа да победи на гости, жртвата беше Унион Олимпија

January 29th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Карпош Соколи ја победија Унион Олимпија на гости со 92:97. Во првата четвртина соколите успеаа да стекнат...
Бетис поразен од Тенерифе – Војдан Стојановски најефикасен во поразениот тим
0

Бетис поразен од Тенерифе – Војдан Стојановски најефикасен во поразениот тим

January 28th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Тенерифе го совладаа Реал Бетис на гости со 76:82. Тенерифе после првата четвртина имаше водство од пет...