Вести

„Потребно ми е само малку храна и вино“
0

„Потребно ми е само малку храна и вино“

June 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Голден Стејт го победија убедливо Кливленд во вториот натпревар, а Леброн не можеше да му помогне на својот тим. Кога се ќе...
„Мораме да заминеме дома и да се прегрупираме“
0

„Мораме да заминеме дома и да се прегрупираме“

June 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кливленд по 2 порази се враќаат дома и таму ќе ги пречекаат Голден Стејт. Кливленд повторно се најдоа во слична ситуација...
Дерик Браун го продолжи договорот со Анадолу Ефес!
0

Дерик Браун го продолжи договорот со Анадолу Ефес!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Браун го продолжи договорот со Анадолу на уште 2 години. Овој 29-годишниот член на Ефес од 2015-та година, а оваа сезона е еден...
Евролига – Остана уште само 1 место!
0

Евролига – Остана уште само 1 место!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Веќе 15 учесници се познати во Евролигата за наредната сезона, а остана уште 1 празно место. Во наредната сезона ќе играат...
Топ 5 НБА потези на натпреварот помеѓу Голден Стејт и Кливленд!(ВИДЕО)
0

Топ 5 НБА потези на натпреварот помеѓу Голден Стејт и Кливленд!(ВИДЕО)

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата вечер се одигра 2-от натпревар помеѓу Голден Стејт и Кливленд,а  во продолжение следуваат 5-те најдобри...
Голден Стејт не знае за пораз – Нов пораз на Кливленд!
0

Голден Стејт не знае за пораз – Нов пораз на Кливленд!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По убедливата победа на Голден Стејт во првиот натпревар во НБА финалето, тие повторно стигнаа до победа со 132:113. Кливленд...
Лејкерс пред драфтот прави неверојатен потег?!
0

Лејкерс пред драфтот прави неверојатен потег?!

June 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Лејкерс би можеле да направат неверојатен потег на НБА драфтот. Иако претходните месеци се најавуваше дека Лејкерс ќе ја...
„Што беше најдобро во играта на Голден Стејт? Кевин Дурант!“
0

„Што беше најдобро во играта на Голден Стејт? Кевин Дурант!“

June 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По убедливиот пораз на Кливленд од Голден Стејт со 113:91 во првиот натпревар во Нба, најдобриот играч ан Кливленд зборуваше...
„Голден Стејт е најсилниот тим кој го имам видено!“
0

„Голден Стејт е најсилниот тим кој го имам видено!“

June 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Голден Стејт го победија Кливленд во првиот натпревар од финалето со 113:91, а изјава даде Тајрон Лу. „На ниту еден тим му...
Џими Батлер не сака да замине од Чикаго!
0

Џими Батлер не сака да замине од Чикаго!

June 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ѕвездата на Чикаго, Џими Батлер откри дека не сака да го напушти Чикаго. Во текот на гостувањето во една емисија, тој откри...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди