Вести

Вестбрук продолжи да руши рекорди
0

Вестбрук продолжи да руши рекорди

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Сега сме скоро на половина од регуларниот дел од сезоната, а Вестбрук веќе стигна до 19-от трипл-дабл. Последниот го направи во...
Трипл-дабл на Вестрбук недоволен за победа – Јута го декласираше Детроит
0

Трипл-дабл на Вестрбук недоволен за победа – Јута го декласираше Детроит

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Расел Вестбрук стигна до нов трипл-дабл оваа сезона, но тоа не му помогна на неговиот тим да победи против Минесота. Оклахома...
Диксон останува во Фенербахче до 2019
0

Диксон останува во Фенербахче до 2019

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Клубот од Истанбул најави дека ќе ја продолжи соработката со Боби Диксон. Тој стигна во тимот во 2015 година, кога потпиша...
Реал се спаси од срам во Мадрид  – Драматичен крај во Грција, Панатинаикос подобар по продолженија
0

Реал се спаси од срам во Мадрид – Драматичен крај во Грција, Панатинаикос подобар по продолженија

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во вечерните часови се одиграа уште 2 натпревари во Евролигата. Првиот натпревар помеѓу Панатинаикос и Анадолу Ефес се...
МЗТ ја прекина црната серија – Задар поразен во Скопје
0

МЗТ ја прекина црната серија – Задар поразен во Скопје

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во натпреварот од АБА лигата кој се играше од 20:00 часот во Скопје, тимот на МЗТ успеа да го победи тимот од Хрватска со 92:65. Со...
Возбудлив натпревар во Турција – ЦСКА се врати на победнички патеки!
0

Возбудлив натпревар во Турција – ЦСКА се врати на победнички патеки!

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес од 18:00 часот беа одиграни 2 натпревари во Евролигата. Еден од натпреварите кој се играше во тој термин беше помеѓу ЦСКА...
Кошаркарите до 14 години ги започнаа подготовките за меѓународниот турнир во Скопје
0

Кошаркарите до 14 години ги започнаа подготовките за меѓународниот турнир во Скопје

January 13th, 2017 | by stefan
Македонските кошаркари до 14 години ги започна подготовките во топлата сала на КК Вардар под Кале за меѓународниот турнир на...
Сан Антонио го декласираше Лејкерс – Победи на Голден Стејт и Њујорк
0

Сан Антонио го декласираше Лејкерс – Победи на Голден Стејт и Њујорк

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Минатата ноќ во НБА лигата се одиграа 6 натпревари во НБА лигата. Екипата на Сан Антонио го декласираше Лејкерс со 134:94....
НБА Топ 10 потези на ноќта – Јокиќ повторно меѓу нив!
0

НБА Топ 10 потези на ноќта – Јокиќ повторно меѓу нив!

January 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Синоќа се одиграа 6 натпевари од најсилната кошаркарска лига на светот. Ова се најдобрите потези:...
Ново мегазасилување пристигна во Фенербахче
0

Ново мегазасилување пристигна во Фенербахче

January 13th, 2017 | by stefan
Фенербахче се засили од НБА. Актуелниот вицешампион на Европа се засили со канаѓанецот, Ентони Бенет кој ги покрива...