Вести

Двејн Вејд ќе си го откупи договорот со Чикаго Булс за да стане слободен играч?
0

Двејн Вејд ќе си го откупи договорот со Чикаго Булс за да стане слободен играч?

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Според последните информации кои доаѓаат од САД, Двејн Вејд нема да го дочека крајот на својот договор во тимот на...
Дурент застана во одбрана на Леброн: “Не можеш да трејдуваш легенда!”
0

Дурент застана во одбрана на Леброн: “Не можеш да трејдуваш легенда!”

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Можеби сосем неочекувано, но сепак Кевин Дурент одбра одличен начин да му оддаде почит на еден од големците во...
Леброн Џејмс сѐ уште нема одлучено дали ќе го напушти Кливленд
0

Леброн Џејмс сѐ уште нема одлучено дали ќе го напушти Кливленд

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Во текот на вчерашниот ден низ америчките медиуми почнаа да се шират гласини дека Леброн Џејмс одлучил дека по...
Проблем за Србија, Радуљица го пропушта Евробаскетот
0

Проблем за Србија, Радуљица го пропушта Евробаскетот

August 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Србија ќе оди на медал на претстојното Европско Првенство, но ќе биде значително ослабена со неиграњето на Мирослав...
Македонските кошаркари повторно поразени, овојпат од Естонија
0

Македонските кошаркари повторно поразени, овојпат од Естонија

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Кошаркарската репрезентација на Македонија беше поразена на гостувањето во Естонија со 74 – 65 во рамките на...
Тајшон Принс добива место во управата на Гризлис
0

Тајшон Принс добива место во управата на Гризлис

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share     Посветениот ветеран Тајшон Принс ја заврши играчката кариера во тимот на Мемфис Гризлис, но изгледа дека врската...
Неочекуван тим од Истокот покажа интерес за Кајри Ирвинг
0

Неочекуван тим од Истокот покажа интерес за Кајри Ирвинг

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Последните неколку недели многу тимови затропаа на вратата на Кавалирси за да ја дознаат цената која треба да ја...
МекКолум ја откри причината зошто не забива повеќе
0

МекКолум ја откри причината зошто не забива повеќе

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Си Џеј МекКолум е еден од најдобрите шутери во НБА лигата и еден од клучните играчи за константноста на Портланд...
Леброн, Кармело и Дурент тренираат заедно (ВИДЕО)
0

Леброн, Кармело и Дурент тренираат заедно (ВИДЕО)

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Знаеме дека НБА лигата е многу компетитивна, но има и нешто многу поважно што се учи во лигата покрај компетитивноста...
ЕП У-16 во кошарка: Македонија го победи Луксембург!
0

ЕП У-16 во кошарка: Македонија го победи Луксембург!

August 15th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Младите кошаркарски надежи успеаја да стигнат до втората победа во групната фаза од Европското Првенство за играчи...