Вести

Легендата се враќа на теренот
0

Легендата се враќа на теренот

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Играчот на Клиперс, Блејк Грифин успешно се лечи од повредата на десното колено, па наскоро би можел да се врати на теренот....
Индијана немоќна на гостувањето – Денвер со убедлива победа
0

Индијана немоќна на гостувањето – Денвер со убедлива победа

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Од 21:00 се играше последниот натпревар во НБА за денес. Тимовите на Денвер и Индијана се соочија, а на крајот епилогот беше...
Драма до последната секунда во Белград – Црвена Звезда на крајот подобра од Фенербахче
0

Драма до последната секунда во Белград – Црвена Звезда на крајот подобра од Фенербахче

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес од 20:45 минути во Србија играа тимовите на Црвена Звезда и Фенербахче. Натпреварот беше неизвесен до звукот на сирената....
Кожув ја декласира Сигал Приштина среде Косово
0

Кожув ја декласира Сигал Приштина среде Косово

January 12th, 2017 | by stefan
Кошаркарите на Кожув славеа убедливо против Сигал Приштина во Косово со 65:92 во натпревар од БИБЛ лигата. Одличен старт имаа...
Русите подобри од Германците – Неверојатен натпревар во Турција
0

Русите подобри од Германците – Неверојатен натпревар во Турција

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во натпреварот кој се играше 17:00 часот, се соочија Уникс Казан и Бамберг додека во натпреварот кој се играше од 18:00 часот играа...
Леброн напредуваше на вечната листа – Престигнат Хардвеј
0

Леброн напредуваше на вечната листа – Престигнат Хардвеј

January 12th, 2017 | by stefan
Леброн Џејмс синоќа запиша четири асистенции во поразот на Кливленд од Портланд, па така го престигна Тим Хардвеј на вечната...
Топ 10 НБА потези – Меконел преку Мело за победа на Филаделфија!
0

Топ 10 НБА потези – Меконел преку Мело за победа на Филаделфија!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 6 натпревари во НБА лигата. Во видеото подолу може да ги видите 10-те најдобри...
Тежок пораз за шампионот –  Големи возбудувања во Филаделфија
0

Тежок пораз за шампионот – Големи возбудувања во Филаделфија

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
6 натпревари во НБА лигата беа одиграни минатата вечер, а највозбудлив натпревар беше помеѓу Филаделфија и Њујорк, каде што...
Неверојатна сума на пари од Сакраменто: Казнс станува најплатен кошаркар во историјата!
0

Неверојатна сума на пари од Сакраменто: Казнс станува најплатен кошаркар во историјата!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Центарот на Сакраменто, ДеМаркус Казнс ќе добие договор од својот тим кој не се одбива. Казнс е една од најголемите ѕвезди во...
Американецот на радарот на Барселона
0

Американецот на радарот на Барселона

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Многу европски гиганти во свои редови би сакале да го видат Трабзонспорт, Џулијан Рајт. Меѓу нив е и Барселона која оваа...