Вести

ЕвроБаскет: Русија продолжи со победите, овојпат падна репрезентацијата на Србија
0

ЕвроБаскет: Русија продолжи со победите, овојпат падна репрезентацијата на Србија

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Повторно шоуто на Алексеј Швед се покажа како решавачко за нова победа на репрезентацијата на Русија, овојпат над...
ЕвроБаскет: Франција се издигна над Грција
0

ЕвроБаскет: Франција се издигна над Грција

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Во натпреварот од второто коло од групата А на ЕвроБаскетот 2017, Франција ја победи репрезентацијата на Грција...
ЕвроБаскет: Полска лесно го совлада Исланд
0

ЕвроБаскет: Полска лесно го совлада Исланд

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Полската репрезентација покажа сила и знаење во мечот од второто коло во фазата по групи, совладувајќи го Исланд со 30...
ЕвроБаскет: Порзингис и Тима ја однесоа Латвија до победа
0

ЕвроБаскет: Порзингис и Тима ја однесоа Латвија до победа

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Доминантната претстава во четвртата четвртина им ја донесе на латвијците првата победа на ЕвроБаскет 2017, тие ја...
Порзингис “крши” обрачи! (ВИДЕО)
0

Порзингис “крши” обрачи! (ВИДЕО)

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Латвиската супер-ѕвезда Кристапс Порзингис на ЕвроБаскетот покажува зошто е сметан за еден од најдобрите млади...
Лилард: “Требаше да бидам Ол-Стар играч четири години по ред”
0

Лилард: “Требаше да бидам Ол-Стар играч четири години по ред”

September 1st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Демијан Лилард е еден од најдобрите играчи во НБА лигата но тој остана без настап на Ол-Стар натпреварите во...
Шпанците со победа го одбележија 200-от настап на Гасол за репрезентацијата
0

Шпанците со победа го одбележија 200-от настап на Гасол за репрезентацијата

September 1st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Репрезентацијата на Шпанија на крилјата на Вили и Хуанчо Хернангомез стигна до лесна победа над Црна Гора со резултат...
Хрватска и Србија со победа стартуваа на Европското првенство
0

Хрватска и Србија со победа стартуваа на Европското првенство

September 1st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Кошаркарската репрезентација на Хрватска во средбата од првото коло од групата Ц ја совлада репрезентацијата на...
“Време е ‘Процесот’ да заврши и да почнеме да победуваме”
0

“Време е ‘Процесот’ да заврши и да почнеме да победуваме”

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Филаделфија Сиксерс не се повеќе заинтересирани за реновирање на тимот, туку се решени да почнат да покажуваат...
ОФИЦИЈАЛНО: Кајри Ирвинг е нов играч на Бостон Селтикс
0

ОФИЦИЈАЛНО: Кајри Ирвинг е нов играч на Бостон Селтикс

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Овојпат е сигурно, Кајри Ирвинг е нов играч на Бостон Селтикс откако доцна синоќа тимовите на Кливленд Кавалирс и...