Вести

Плеј-аут – Пелистер после продолжение го победи Вардар и се чекор поблиску до опстанок
0

Плеј-аут – Пелистер после продолжение го победи Вардар и се чекор поблиску до опстанок

March 18th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Пелистер го победија Вардар на гости во плеј-аут натпреварот, 80:85. Голубовиќ со пет поени во низа му донесе...
Плеј-аут – Охрид му се одмазди на Струмица
0

Плеј-аут – Охрид му се одмазди на Струмица

March 18th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Охрид на домашен терен ја победија Струмица во плеј-аут натпреварот, 80:77. Во воведните минути од...
„Играчите седат и одмараат, сите по малку омекнаа..“
0

„Играчите седат и одмараат, сите по малку омекнаа..“

March 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобриот играч на Вашингтон, Џон Вол не е љубител на новите одлуки во НБА, играчите да седат цел натпревар за да се...
Хјустон поразен од Њу Орлеанс – Харден стигна до нов трипл-дабл
0

Хјустон поразен од Њу Орлеанс – Харден стигна до нов трипл-дабл

March 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ во НБА лигата беа одиграни 8 натпревари. Тимот на Њу Орлеанс вчера не можеше да смета на Казнс, но и покрај...
Галатасарај беше подобар од Олимпијакос – Басконија во феноменален финиш ја победи ЦСКА
0

Галатасарај беше подобар од Олимпијакос – Басконија во феноменален финиш ја победи ЦСКА

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа уште 2 натпревари во Евролигата. Првиот натпревар се одигра помеѓу Олимпијакос и Галатасарај, а го доби...
Фенербахче станува најбогатиот клуб во историјата на Европа?!
0

Фенербахче станува најбогатиот клуб во историјата на Европа?!

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share „Догуш груп“, моменталниот спонзор на Дарушафака, ќе се обиде истиот статус да го постигне и во Фенербахче, со што тие би...
Дарушафака ја отпиша Барселона – Жалгирис победи против Казан
0

Дарушафака ја отпиша Барселона – Жалгирис победи против Казан

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа 2 натпревари во Евролигата, Екипата на Дејвид Блат стигна до победа против Барселона во 26-то коло од...
Топ 10 НБА потези за 16.03.2017
0

Топ 10 НБА потези за 16.03.2017

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Одличната асистенција на Расел Вестбрук се најде на првото место, а во продожение може да ги видите најдобрите 10...
Крај на сезоната за Вејд!
0

Крај на сезоната за Вејд!

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Чикаго ќе ја продолжи сезоната без Двејн Вејд. Искусниот кошаркар ќе го пропушти остатокот од сезоната поради...
Оклахома стигна до нова победа, Вестбрук блиску до рекорд!
0

Оклахома стигна до нова победа, Вестбрук блиску до рекорд!

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Со нов трипл-дабл Вестбрук и донесе победа на Оклахома. Тој со 24 поени, 16 асистенции и 10 скокови стигна до 34-от трипл-дабл и...