Вести

Вигинс го отпушти агентот откако му договори максимален договор!
0

Вигинс го отпушти агентот откако му договори максимален договор!

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Во спортот и во бизнисот нема ништо свето, а тоа вчера го покажа и Ендру Вигинс кој му врачи отказ на својот агент...
Бен Симонс доби дозвола од докторите да се врати на терените
0

Бен Симонс доби дозвола од докторите да се врати на терените

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Првиот пик на драфтот од 2016 година, Бен Симонс, ја помина целата претходна сезона повреден откако на тренинг за...
Најдобрите потези на “Црната мамба” против секој тим со кој што играл (ВИДЕО)
0

Најдобрите потези на “Црната мамба” против секој тим со кој што играл (ВИДЕО)

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Денеска е роденден на еден од најладнокрвните поентери кои НБА лигата ги има видено, Коби Брајант. Играта на Коби...
Најдобрите потези на Јанис Антетокунмпо од секој натпревар во сезоната 2016/2017 (ВИДЕО)
0

Најдобрите потези на Јанис Антетокунмпо од секој натпревар во сезоната 2016/2017 (ВИДЕО)

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Сезоната 2016/2017 беше доволна за грчкото крило да се промовира себеси како следната супер-ѕвезда во НБА лигата. Тој беше...
Младите играчи во Чикаго “не можат да го поднесат” Вејд
0

Младите играчи во Чикаго “не можат да го поднесат” Вејд

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Додека од Кливленд се убедени дека Двејн Вејд ќе си го откупи договорот и ќе дојде да игра за нивниот тим, ситуацијата...
Ирвинг е пресреќен што е во Бостон, има шанси да остане долго време
0

Ирвинг е пресреќен што е во Бостон, има шанси да остане долго време

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Кајри Ирвинг конечно го доби тоа што го посакуваше и беше трејдуван во Бостон Селтикс а за возврат Кливленд добија...
ОФИЦИЈАЛНО: Кајри Ирвинг е трејдуван во Бостон Селтикс
0

ОФИЦИЈАЛНО: Кајри Ирвинг е трејдуван во Бостон Селтикс

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимовите на Кливленд Кавалирс и Бостон Селтикс договорија бомбастичен трејд кој се базираше на Кајри Ирвинг и Ајзеа...
Восочната фигура на Пол Пирс воопшто не личи на Пол Пирс (ФОТО)
0

Восочната фигура на Пол Пирс воопшто не личи на Пол Пирс (ФОТО)

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Во последно време видовме многу смешни статуи на светски познати спортисти од типот на Роналдо и Бејл, а со новата...
Кливленд во преговори за трејд, Кајри Ирвинг би можел да заврши кај нивниот ривал
0

Кливленд во преговори за трејд, Кајри Ирвинг би можел да заврши кај нивниот ривал

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимот на Кливленд Кавалирс се најде во тешка ситуација откако нивната ѕвезда Кајри Ирвинг минатиот месец им кажа дека...
МЗТ Скопје ги започна подготовките за новата сезона
0

МЗТ Скопје ги започна подготовките за новата сезона

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на МЗТ Скопје вечерва ги започна подготовките во пресрет на новата сезона во која влегува со аспирација кон седмата...