Вести

Шпанците успешни оваа ноќ – Барселона и Реал стигнаа до победи!
0

Шпанците успешни оваа ноќ – Барселона и Реал стигнаа до победи!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во првиот натпревар Реал Мадрид успеа да победи против Олимпијакос со 79:73. Натпреварот започна израмнето, а на...
ЦСКА беше подобра од Уникс – Галатасрај беше поразен од Дарушафака
0

ЦСКА беше подобра од Уникс – Галатасрај беше поразен од Дарушафака

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа 2 натпревари во Евролигата. Во првиот натпревар тимот на ЦСКА успеа да победи со 85:74 на гостувањето кај...
Топ 5 НБА потези за 23.03.2017
0

Топ 5 НБА потези за 23.03.2017

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни неколку натпревари, а тоа беше доволно за да се одвојат најдобрите 5...
Одлина контра на кошаркарите на Сан Антонио(ВИДЕО)
0

Одлина контра на кошаркарите на Сан Антонио(ВИДЕО)

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сан Антонио и понатаму е во игра за прво место на Западот. Тимот на Грег Попович вчера го победи Мемфис со 97:90, а дуелот на...
Неверојатен потег – Береа го нападна Грифин(ВИДЕО)
0

Неверојатен потег – Береа го нападна Грифин(ВИДЕО)

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Далас, береа се пресмета со Грифин. Во дуелот на Далас и Клиперс не недостигаше нервоза, а најмногу се...
Голема чест за легендарниот центар – Статуа на О`Нил пред Стејплес центарот!
0

Голема чест за легендарниот центар – Статуа на О`Нил пред Стејплес центарот!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пред салата на Лејкерс, пред натпреварот помеѓу Лејкерс и Минесота ќе се одржи една промоција. Шекил О`Нил, легендата на...
Одлична форма на играчот на Торонто – Врвно издание на ДеРозан(ВИДЕО)
0

Одлична форма на играчот на Торонто – Врвно издание на ДеРозан(ВИДЕО)

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ДеМар ДеРозан го однесе својот тим до победа против Мајами. Уште еднаш покажа дека е во одлична форма, со оглед на тоа дека...
Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!
0

Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Торонто го победија Мајами со 101:84, а повторно одличен беше ДеРозан. Мајами го отвори многу добро...
10 години од серијата од 50+ поени на Коби(ВИДЕО)
0

10 години од серијата од 50+ поени на Коби(ВИДЕО)

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сезоната 2006-2007 навивачите на Лејкерс ја паметат по игрите на Коби во кои постигнуваше повеќе од 50 поени, а имаше дури 10...
Роденденска компилација – Се најдобро од Кајри!
0

Роденденска компилација – Се најдобро од Кајри!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ако постои збор кој би го опишал Кајри Ирвинг, тогаш тоа е „Clutch“. Еден од најдобрите бекови во НБА лигата во четврток го...