Вести

Казнс останува верен на Сакраменто!
0

Казнс останува верен на Сакраменто!

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најдобрите центари во лигата, ДеМаркус Казнс изјавид дека сака да го продолжи договорот со тимот. „Сакам да...
Батлер му пресуди на Бостон – Вашингтон беше сигурен против Индијана
0

Батлер му пресуди на Бостон – Вашингтон беше сигурен против Индијана

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во НБА лигата беа одиграни само 2 натпревари. Вашингтон на гости ја победи Индијана со 111:98, а интересно е тоа што сите...
Топ 10 НБА потези за 15/16 февруари!
0

Топ 10 НБА потези за 15/16 февруари!

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ се одиграа 14 натпревари во НБА лигата, а тоа беше доволно да се одвојат најдобрите 10...
Доминираат Вестбрук и Харден – Победа на Оклахома, пораз за Хјустон!
0

Доминираат Вестбрук и Харден – Победа на Оклахома, пораз за Хјустон!

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дури 28 тимови беа на терените во НБА минатата ноќ. Милвоки успеа да победи против Бруклин со 129:125. Антетокумпо беше...
Мело ќе го замени Лав на Ол-Стар!
0

Мело ќе го замени Лав на Ол-Стар!

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Њу Јорк, Кармело Ентони е повикан наместо Кевин Лав на Ол-Стар натпреварот во Њу Орлеанс. Лав поради повреда...
Знате ли кој НБА клуб има најголеми приходи?
0

Знате ли кој НБА клуб има најголеми приходи?

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share И тоа втора година по ред. Њујорк Никс се прв тим според приходи во НБА лигата со 3.3 милијарди долари. Тие втора година се...
Наваро го пропушта завршниот турнир во Виторија
0

Наваро го пропушта завршниот турнир во Виторија

February 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Барселона, Карлос Наваро нема да игра на завршниот турнир на кралскиот куп. Искусниот бек ќе мора да оди на...
Проблеми за Олимпијакос – Добри вести за Фенербахче!
0

Проблеми за Олимпијакос – Добри вести за Фенербахче!

February 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Василис Спанулис ќе паузира во наредните 2 недели поради повреда која ја доживеа во текот на натпреварот со Колосос. По...
Кливленд беше сигурен – Казнс ги „сруши“ Лејкерс
0

Кливленд беше сигурен – Казнс ги „сруши“ Лејкерс

February 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во минатата ноќ беа одиграни 3 натпревари во НБА лигата. Актуелниот шампион Кливленд успеа да ја победи Минесота со 116:108,...
Орландо го трејдуваше Ибака!
0

Орландо го трејдуваше Ибака!

February 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шпанскиот играч Серж Ибака кариерата ќе ја продолжи во Торонто, откако Орландо го трејдуваше за Теренс Рос. Нешто повеќе...