Вести

МекДениелс е нов член на Торонто Репторс
0

МекДениелс е нов член на Торонто Репторс

August 18th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Торонто Репторс успеаја да донесат во своите редови уште еден динамичен млад играч од бековската линија.   Се...
Леброн позираше во новиот дрес на Кавалирс
0

Леброн позираше во новиот дрес на Кавалирс

August 18th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Минатата недела повеќето од тимовите во НБА ги промовираа своите дресови за новата сезона а денеска почнавме да...
ОФИЦИЈАЛНО: Раким Крисмас потпиша за Галатасарај
0

ОФИЦИЈАЛНО: Раким Крисмас потпиша за Галатасарај

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Галатасарај конечно го официјализираа потписот на нивниот стартен центар за следната сезона, и тој е од НБА калибар....
no-cover
0

Карлос Делфино ќе и помогне на Басконија во подготовките

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Добро познато име ќе биде дел од тренинг-кампот на шпанскиот тим Басконија во текот на летово со цел да му помогне на...
ФИБА од октомври со ново правило се доближува до НБА
0

ФИБА од октомври со ново правило се доближува до НБА

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Заклучно со 1 октомври 2017 година, ФИБА ќе направи измени во правилото за “патување” (чекори) кое ќе ги израмни...
Напредок во Кливленд, Леброн и Ирвинг се сретнале викендов
0

Напредок во Кливленд, Леброн и Ирвинг се сретнале викендов

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Можеби Леброн Џејмс и Кајри Ирвинг повеќе не се најдобри пријатели но ситуацијата помеѓу двајцата сепак постигнува...
Поранешен бр. 1 пик ја обвини Филаделфија за неуспехот во кариерата
0

Поранешен бр. 1 пик ја обвини Филаделфија за неуспехот во кариерата

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Понекогаш работите не се секогаш онакви какви што се очекуваат. А еден од најголемите примери за оваа теза е Квеми...
Двејн Вејд ќе си го откупи договорот со Чикаго Булс за да стане слободен играч?
0

Двејн Вејд ќе си го откупи договорот со Чикаго Булс за да стане слободен играч?

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Според последните информации кои доаѓаат од САД, Двејн Вејд нема да го дочека крајот на својот договор во тимот на...
Дурент застана во одбрана на Леброн: “Не можеш да трејдуваш легенда!”
0

Дурент застана во одбрана на Леброн: “Не можеш да трејдуваш легенда!”

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Можеби сосем неочекувано, но сепак Кевин Дурент одбра одличен начин да му оддаде почит на еден од големците во...
Леброн Џејмс сѐ уште нема одлучено дали ќе го напушти Кливленд
0

Леброн Џејмс сѐ уште нема одлучено дали ќе го напушти Кливленд

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Во текот на вчерашниот ден низ америчките медиуми почнаа да се шират гласини дека Леброн Џејмс одлучил дека по...