Вести

Двејн Хауард: Работам на шутот за 3 поена
0

Двејн Хауард: Работам на шутот за 3 поена

June 7th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Центарот на Атланта изјави дека сака да воведе варијација во својата игра. „Имам пријател во Атланта со кој работам на...
„Мојот Лејкерс би го победил Голден Стејт“
0

„Мојот Лејкерс би го победил Голден Стејт“

June 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Финалната серија во НБА започна, а Голден Стејт веќе води со 2:0 против Кливленд. Легендарниот кошаркар на Лејкерс, Џонсон...
Јан Весели се враќа во НБА?
0

Јан Весели се враќа во НБА?

June 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобриот кошаркар на Чешка, Весели од наредната сезона би требало да настапува во НБА лигата. Членот на Фенербахче се...
„Потребно ми е само малку храна и вино“
0

„Потребно ми е само малку храна и вино“

June 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Голден Стејт го победија убедливо Кливленд во вториот натпревар, а Леброн не можеше да му помогне на својот тим. Кога се ќе...
„Мораме да заминеме дома и да се прегрупираме“
0

„Мораме да заминеме дома и да се прегрупираме“

June 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кливленд по 2 порази се враќаат дома и таму ќе ги пречекаат Голден Стејт. Кливленд повторно се најдоа во слична ситуација...
Дерик Браун го продолжи договорот со Анадолу Ефес!
0

Дерик Браун го продолжи договорот со Анадолу Ефес!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Браун го продолжи договорот со Анадолу на уште 2 години. Овој 29-годишниот член на Ефес од 2015-та година, а оваа сезона е еден...
Евролига – Остана уште само 1 место!
0

Евролига – Остана уште само 1 место!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Веќе 15 учесници се познати во Евролигата за наредната сезона, а остана уште 1 празно место. Во наредната сезона ќе играат...
Топ 5 НБА потези на натпреварот помеѓу Голден Стејт и Кливленд!(ВИДЕО)
0

Топ 5 НБА потези на натпреварот помеѓу Голден Стејт и Кливленд!(ВИДЕО)

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата вечер се одигра 2-от натпревар помеѓу Голден Стејт и Кливленд,а  во продолжение следуваат 5-те најдобри...
Голден Стејт не знае за пораз – Нов пораз на Кливленд!
0

Голден Стејт не знае за пораз – Нов пораз на Кливленд!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По убедливата победа на Голден Стејт во првиот натпревар во НБА финалето, тие повторно стигнаа до победа со 132:113. Кливленд...
Лејкерс пред драфтот прави неверојатен потег?!
0

Лејкерс пред драфтот прави неверојатен потег?!

June 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Лејкерс би можеле да направат неверојатен потег на НБА драфтот. Иако претходните месеци се најавуваше дека Лејкерс ќе ја...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди