Вести

Русите подобри од Германците – Неверојатен натпревар во Турција
0

Русите подобри од Германците – Неверојатен натпревар во Турција

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во натпреварот кој се играше 17:00 часот, се соочија Уникс Казан и Бамберг додека во натпреварот кој се играше од 18:00 часот играа...
Леброн напредуваше на вечната листа – Престигнат Хардвеј
0

Леброн напредуваше на вечната листа – Престигнат Хардвеј

January 12th, 2017 | by stefan
Леброн Џејмс синоќа запиша четири асистенции во поразот на Кливленд од Портланд, па така го престигна Тим Хардвеј на вечната...
Топ 10 НБА потези – Меконел преку Мело за победа на Филаделфија!
0

Топ 10 НБА потези – Меконел преку Мело за победа на Филаделфија!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 6 натпревари во НБА лигата. Во видеото подолу може да ги видите 10-те најдобри...
Тежок пораз за шампионот –  Големи возбудувања во Филаделфија
0

Тежок пораз за шампионот – Големи возбудувања во Филаделфија

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
6 натпревари во НБА лигата беа одиграни минатата вечер, а највозбудлив натпревар беше помеѓу Филаделфија и Њујорк, каде што...
Неверојатна сума на пари од Сакраменто: Казнс станува најплатен кошаркар во историјата!
0

Неверојатна сума на пари од Сакраменто: Казнс станува најплатен кошаркар во историјата!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Центарот на Сакраменто, ДеМаркус Казнс ќе добие договор од својот тим кој не се одбива. Казнс е една од најголемите ѕвезди во...
Американецот на радарот на Барселона
0

Американецот на радарот на Барселона

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Многу европски гиганти во свои редови би сакале да го видат Трабзонспорт, Џулијан Рајт. Меѓу нив е и Барселона која оваа...
Големи проблеми со судиските одлуки: Леброн незадоволен од својот статус
0

Големи проблеми со судиските одлуки: Леброн незадоволен од својот статус

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Ѕвездата на Кливленд, Леброн е лут поради судењето оваа сезона. Иако Џејмс е на 9-то место по бројот на изведување на слободни...
„Станува збор за лична работа, никој не е совршен“
0

„Станува збор за лична работа, никој не е совршен“

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Дерик Роуз мистериозно исчезна минатата ноќ и не играше против Њу Орлеанс, но по враќањето во Њујорк објасни што се случило....
Легендата добива нова улога: Станува консултант во Клиперс
0

Легендата добива нова улога: Станува консултант во Клиперс

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Легендарниот Кевин Гарнет се приклучи  на стручниот штаб на Клиперс и ќе работи со центарите. Гарнет има 40 години, а летово се...
Шампионот падна против Јута – Нов трипл-дабл на Харден
0

Шампионот падна против Јута – Нов трипл-дабл на Харден

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 10 натпревари во НБА лигата. Вашингтон на отворањето на програмата го победи Чикаго со 101:99. Нив до...