Вести

Топ 10 НБА потези за 08.04.2017(ВИДЕО)
0

Топ 10 НБА потези за 08.04.2017(ВИДЕО)

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни неколку натпревари во НБА лигата, а во продолжение следуваат најдобрите 10...
Дурант се врати на паркетот, Голден Стејт беше убедлив!
0

Дурант се врати на паркетот, Голден Стејт беше убедлив!

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Голден Стејт убедливо го победија Њу Орлеанс на домашен терен со 123:101. Ѕвездата на тимот, Кевин Дурант се...
Лилард го сруши рекордот на кариерата по бројот на поени!
0

Лилард го сруши рекордот на кариерата по бројот на поени!

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фантастична игра на Лилард. Портланд стигна до важна победа против Јута со 101:86, а Лилард го заврши натпреварот со 59 поени,...
Мајами ја продолжи трката за плеј-оф, Бостон беше сигурен!
0

Мајами ја продолжи трката за плеј-оф, Бостон беше сигурен!

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни неколку натпревари во НБА лигата. Мајами го победи Вашингтон со 106:103. Хасан Вајтсајд го водеше...
Суперлига – МЗТ убедлив против Фени, Куманово немаше сила за изненадување против Кожув
0

Суперлига – МЗТ убедлив против Фени, Куманово немаше сила за изненадување против Кожув

April 8th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа два натпревари од шестото коло од суперлигата. МЗТ Скопје на гости го победи Фени Индустри, 61:77. Пантиќ и...
Плеј-аут – Вардар е редовен пациент на Пелистер
0

Плеј-аут – Вардар е редовен пациент на Пелистер

April 8th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Пелистер го победија Вардар на домашен паркет во натпревар од петото коло од плеј-аут, 77:70. Адекунле на...
Топ 10 потези за 07.04.2017(ВИДЕО)
0

Топ 10 потези за 07.04.2017(ВИДЕО)

April 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни неколку натпревари во НБА лигата, а во продолжение следуваат најдобрите 10...
Се чекаше повеќе од пола век за ова – Легендарната сезона 1961/62 на Оскар Робертсон!
0

Се чекаше повеќе од пола век за ова – Легендарната сезона 1961/62 на Оскар Робертсон!

April 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вестбрук успеа да обезбеди трипл-дабл просек во НБА сезоната 2016/17. А Робертсон успеа да го направи тоа во 1961/62. Тој тогаш во...
Одлична финта на ДеРозан(ВИДЕО)
0

Одлична финта на ДеРозан(ВИДЕО)

April 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ДеМар ДеРозан го однесе Торонто до нова победа. Тие го победија Мајами, а главната напаѓачка закана за тимот од Флорида...
Прв човек на кој му успеа од 1962 – Вестбрук осигура трипл-дабл просек во сезоната!
0

Прв човек на кој му успеа од 1962 – Вестбрук осигура трипл-дабл просек во сезоната!

April 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Оклахома беше поразена од Феникс со 120:99, но овој натпревар ќе остане запаметен по Вестбрук. Тој успеа да стигне...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди