Вести

„Истанбул останува домаќин на Ф4 во Евролигата“
0

„Истанбул останува домаќин на Ф4 во Евролигата“

December 24th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Претседателот на Евролигата, Бартомеу изјави дека Ф4 оваа година ќе се игра во Истанбул и покрај честите терористички...
Вестбрук брилијантно до 14-ти трипл дабл: Кливленд и Голден Стејт стигнаа до победи
0

Вестбрук брилијантно до 14-ти трипл дабл: Кливленд и Голден Стејт стигнаа до победи

December 24th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Дури 14 натпревари беа одиграни во НБА лигата. Ноќта која помина беше во знак на Расел Вестбрук, кој го постигна 14-от...
Од неподвижно дете до Ол-Стар: Патот на еден од најдобрите кошаркари на Далас
0

Од неподвижно дете до Ол-Стар: Патот на еден од најдобрите кошаркари на Далас

December 23rd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Имаше удар кој е огледало на роден стрелец. Имаше инстинкт, чувство, мозок, но и една од најголемите желби за успех и победи...
Топ 5 – Џордан преку Гасол, Дурант преку Лопез!
0

Топ 5 – Џордан преку Гасол, Дурант преку Лопез!

December 23rd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Во ноќта помеѓу четврток и петок беа одиграни 5 натпревари во НБА лигата, а во продолжение може да ги видите 5-те најдобри...
„Кармело е најдобриот играч во напад и најлошиот играч во одбрана“
0

„Кармело е најдобриот играч во напад и најлошиот играч во одбрана“

December 23rd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот тренер на Денвер, Џорџ Карл во својата автобиографија имаше различни ставови на сметка на својот играч,...
Клиперс подобар од Сан Антонио: Голден Стејт со победа против Бруклин
0

Клиперс подобар од Сан Антонио: Голден Стејт со победа против Бруклин

December 23rd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Во НБА лигата во ноќта од четврток кон петок беа одиграни 5 натпревари. Клиперс повторно беа без помош од Грифин, но тоа не...
Голем потег во чест на легендата: Мајами го повлече дресот на Шекил О`Нил
0

Голем потег во чест на легендата: Мајами го повлече дресот на Шекил О`Нил

December 23rd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Мајами пред натпреварот со Лејкерс го повлече дресот со број 32 кој го носеше Шекил О`Нил. Легендарниот центар помина 4...
Хјустон до победа против Феникс: Харден со одличен натпревар
0

Хјустон до победа против Феникс: Харден со одличен натпревар

December 22nd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Џејмс Харден го однесе Хјустон до победа против Феникс со 125:111. Тој постигна 27 поени, 5 скокови и 14 асистенции додека кај...
Лејкерс останаа без Ненс
0

Лејкерс останаа без Ненс

December 22nd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Лери Ненс Јуниор нема да може некое време да му помогне на Лејкерс. Тој го повреди левото колено, првите прегледи...
Одличниот ЛеБрон го престигна Малуни
0

Одличниот ЛеБрон го престигна Малуни

December 22nd, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share ЛеБрон Џејмс со крупни чекори оди кон врвот на вечната листа на стрелци. ЛеБрон постигна 34 поени и на тој начин го премина...