Вести

Басконија повторно падна во Москва – ЦСКА стигна до нова победа!
0

Басконија повторно падна во Москва – ЦСКА стигна до нова победа!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра вториот натпревар од плеј-оф серијата во Евролигата помеѓу ЦСКА Москва и Басконија. Натпреварот започна...
Топ 5 НБА – Вестбрук ја сокри топката, Кари со одлично забивање!
0

Топ 5 НБА – Вестбрук ја сокри топката, Кари со одлично забивање!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вчера беа одиграни 3 натпревари во плеј-оф, а во продолжение следуваат најдобрите...
Голден Стејт го прегази Портланд!
0

Голден Стејт го прегази Портланд!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Голден Стејт убедливо го победија Портланд со 110:81 во вториот натпревар од плеј-оф серијата. Голден Стејт...
Тренерот е казнет, а играчите ја плаќаат цената!
0

Тренерот е казнет, а играчите ја плаќаат цената!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Мемефис беше казнет од НБА лигата со 30.000 долари поради коментирање на судењето во вториот натпревар против...
Смарт доби казна од НБА лигата поради непристоен гест!
0

Смарт доби казна од НБА лигата поради непристоен гест!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share НБА лигата реагираше брзо и го казни плејмејкерот на Бостон, Маркус Смарт за гест пред крајот на вториот натпревар против...
Уште една фантастична игра – Вестбрук постави нов рекорд!
0

Уште една фантастична игра – Вестбрук постави нов рекорд!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ниту феноменалната партија на Вестбрук не беше доволна за да победи Оклахома против Хјустон. Вестбрук оваа сезона има...
Ниту трипл-дабл на Вестбрук не беше доволен за победа на Оклахома!
0

Ниту трипл-дабл на Вестбрук не беше доволен за победа на Оклахома!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хјустон успеа да победи уште еднаш по пресврт со 115:111 и сега води со 2:0 во партии. Хјустон го реши натпреварот во последната...
Вашингтон на крилјата на Вол и Бил стигна до втора победа!
0

Вашингтон на крилјата на Вол и Бил стигна до втора победа!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вашингтон победија кај Атланта со 109:101 и така водат со 2:0 во серијата. Вашингтон го реши натпреварот во последната ¼-на...
Дарушафака испушти победа, Реал со пресврт стигна до победа во Мадрид!
0

Дарушафака испушти победа, Реал со пресврт стигна до победа во Мадрид!

April 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра првиот натпревар од плеј-оф серијата во Евролигата помеѓу Реал Мадрид и Дарушафака. Натпреварот го...
Грците беа подобри од Турците, Олимпијакос го декласираше Ефес!
0

Грците беа подобри од Турците, Олимпијакос го декласираше Ефес!

April 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вечерва се одигра првиот натпревар помеѓу Олимпијакос и Анадолу Ефес во плеј-оф серијата во Евролигата Натпреварот го...