Вести

Јокиќ е најдобриот асистент помеѓу центрите во НБА!
0

Јокиќ е најдобриот асистент помеѓу центрите во НБА!

January 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Иако Никола Јокиќ сезоната ја започна нешто послабо а тоа беше веројатно поради обрвските и исцрпеноста од ОИ каде што...
Луда ноќ во НБА лигата – Харден „јаде“ се пред себе!
0

Луда ноќ во НБА лигата – Харден „јаде“ се пред себе!

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
6 натпревари во НБА лигата беа одиграни минатата ноќ, а можевме да уживаме во претставата на Џејмс Харден кој имаше трипл-дабл...
Клиперс од една во друга серија – Поранешниот шампион на колена!
0

Клиперс од една во друга серија – Поранешниот шампион на колена!

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес се одигра натпреварот помеѓу Клиперс и Мајами. Тимот од Лос Анџелес успеа да биде подобар од Мајами, како што се...
Неуспешен ден за Словенците – Црногорците подобри и во овој дуел
0

Неуспешен ден за Словенците – Црногорците подобри и во овој дуел

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес се одигра натпревар во АБА лигата помеѓу тимовите на Морнар и Унион Олимпија. Тимот од Црна Гора го декласираше Унион...
Волшебниците ги маѓепсаа противниците – Милвоки ги разочара домашните навивачи
0

Волшебниците ги маѓепсаа противниците – Милвоки ги разочара домашните навивачи

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес се одигра натпреварот помеѓу тимовите од средината на табелата, односно Милвоки и Вашингтон., а подобар беше тимот на...
Словенците не успеаа да издржат – Будуќност го скрши отпорот на крајот!
0

Словенците не успеаа да издржат – Будуќност го скрши отпорот на крајот!

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес беше одигран натпревар во АБА лигата од 17-то коло помеѓу Крка и Будуќност. Натпреварот беше израмнет, но на крајот...
Битка на дното на табелата – Филаделфија подобра од Бруклин
0

Битка на дното на табелата – Филаделфија подобра од Бруклин

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Екипата на Филаделфија успеаа да го победат Бруклин. Во средбата на двата најлоши тимови во лигата, Филаделфија беше подобра...
МЗТ падна во финишот – Нов пораз за аеродромци
0

МЗТ падна во финишот – Нов пораз за аеродромци

January 8th, 2017 | by stefan
Кошаркарите на МЗТ Скопје беа поразени од Цибона на гости со 87:79 во натпревар 17-то коло од АБА лигата. Цибона го започна...
НБА топ 10 – Бертанс на врвот на листата!
0

НБА топ 10 – Бертанс на врвот на листата!

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
На списокот од 10 најдобри потези на НБА натпреварите од претходната вечер доминираа забивањата, а прво место беше Дејвид...
Трета победа во низа за Реал Бетис – Стојановски постигна 11 поени во победата против Уникаха
0

Трета победа во низа за Реал Бетис – Стојановски постигна 11 поени во победата против Уникаха

January 8th, 2017 | by stefan
Кошаркарите на Реал Бетис славеше на домашен терен со 76:68 против Уникаха во натпревар од 16-то коло од АЦБ лигата. Подобро...