Вести

„Ќе играм најдобро кога ќе се вратам во јануари“
0

„Ќе играм најдобро кога ќе се вратам во јануари“

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Сан Антонио, Тони Паркер оваа сезона ја заврши порано поради повреда во серијата против Хјустон. Тој мораше...
Шродер одлучи да игра за Германија ова лето!
0

Шродер одлучи да игра за Германија ова лето!

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Атланта, Шродер одлучи да игра за Германија на Евробаскетот. Дирк Новицки се повлече, па Германија ќе ја...
„Кари изгледа посвежо и побрзо од минатата година“
0

„Кари изгледа посвежо и побрзо од минатата година“

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Голден Стејт играа фантастично од почетокот на НБА плеј-оф, па првите 3 серии ги завршија без пораз и така станаа прв тим на...
Стив Кер најверојатно ќе го пропушти првиот натпревар во НБА финалето
0

Стив Кер најверојатно ќе го пропушти првиот натпревар во НБА финалето

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Голден Стејт во ноќта од четврток кон петок ќе го дочекаат Кливленд во првиот натпревар од финалето во НБА, а по се изгледа...
„Со Дурант се уште повеќе опасни“
0

„Со Дурант се уште повеќе опасни“

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кливленд и Голден Стејт набрзо ќе започнат да ги играат натпреварите во финалето на НБА лигата, а најголема промена од...
Тер Штеген има нов договор со неверојатна клаузула!
0

Тер Штеген има нов договор со неверојатна клаузула!

May 29th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Овој 25 годишен голман ја продолжи својата соработка со катаљонскиот великан на 5 години. Тој ке остане на Камп Ноу до 2022...
Ролан Гарос-Плишкова и Возњацки беа сигурни,Коњух помина понатаму!
0

Ролан Гарос-Плишкова и Возњацки беа сигурни,Коњух помина понатаму!

May 29th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Чешката тенисерка Каролина Плишкова се пласираше во второто коло на Ролан Гарос откако ја порази кинеската тенисерка во...
„Кливленд се аусајдери? Смешно ми е тоа“
0

„Кливленд се аусајдери? Смешно ми е тоа“

May 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Кливленд смета дека е смешно тоа што многумина велат дека се аутсајдери. Кливленд и Голден Стејт во НБА...
„Неговата смиреност им помага и на останатите“
0

„Неговата смиреност им помага и на останатите“

May 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кливленд го дели уште  малку време од почетокот на големото финале во НБА лигата, во кое по трет пат ќе се сретнат против...
Стеф Кари сака да го расипе расположението на Кливленд!
0

Стеф Кари сака да го расипе расположението на Кливленд!

May 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кливленд и Голден Стејт по трет пат по ред ќе играат во финалето на НБА лигата, а ѕвездата на Голден Стејт, Кари има голема...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди