Вести

Нов пораз за МЗТ на подготовките во Турција
0

Нов пораз за МЗТ на подготовките во Турција

September 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Кошаркарите на МЗТ Скопје забележаа втор пораз на пријателскиот турнир „Езерски куп“ кој се одржува во Бујукчекмече,...
МЗТ Скопје загуби од Бујукчемече
0

МЗТ Скопје загуби од Бујукчемече

September 6th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Кошаркарите на МЗТ Скопје загубија на пријателскиот натпревар против турскиот тим на Бујукчемече со 86:75. Турците ја...
Финскиот Дирк Новицки е иднината на Кошарката: Грците немоќно го удираа, а тој се смееше…
0

Финскиот Дирк Новицки е иднината на Кошарката: Грците немоќно го удираа, а тој се смееше…

September 6th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Оние фанови кои површно го пратат Евробаскетот, одличните резултати на Финска им се изненадување, за многу други...
ЕвроБаскет: Порзингис повторно незапирлив, нова победа на Латвија
0

ЕвроБаскет: Порзингис повторно незапирлив, нова победа на Латвија

September 4th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Играчот на Њу Јорк Никс уште еднаш им понуди одлична претстава на фановите на кошарката во натпреварот против Велика...
ЕвроБаскет: Шоуто на Богдановиќ донесе победа за Хрватска
0

ЕвроБаскет: Шоуто на Богдановиќ донесе победа за Хрватска

September 4th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Хрватите поведени од Бојан Богдановиќ успеаја да стигнат до третата победа во третиот натпревар на Евробаскет 2017.  ...
ЕвроБаскет: Израел со фуриозна четврта четвртина им ја расипа забавата на германците
0

ЕвроБаскет: Израел со фуриозна четврта четвртина им ја расипа забавата на германците

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Германците имаа водство по првите три четвртини и во моментите кога се чинеше дека ја имаат победата во раце,...
ЕвроБаскет: На Финска и беа потребни две продолженија за да ја совлада Полска
0

ЕвроБаскет: На Финска и беа потребни две продолженија за да ја совлада Полска

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Во најинтересниот меч досега на ЕвроБаскетот, Финска ја совлада репрезентацијата на Полска дури по две продолженија....
ЕвроБаскет: Лука Дончиќ сјае, Словенија победува
0

ЕвроБаскет: Лука Дончиќ сјае, Словенија победува

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Најсветлата европска млада ѕвезда уште еднаш засвети на овој ЕвроБаскет и овојпат жртва беше репрезентацијата на...
Џејмс Харден им вети на фановите дека никогаш нема да го напушти Хјустон
0

Џејмс Харден им вети на фановите дека никогаш нема да го напушти Хјустон

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Супер-ѕвездата на Хјустон Рокетс покажа дека тој е Рокет од глава до петици, откако вчера на Твитер беше предизвикан...
Џејсон Томпсон пристигна во Фенербахче
0

Џејсон Томпсон пристигна во Фенербахче

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Европскиот шампион Фенербахче летово се засили со многу млади играчи, но не заборави и на пополнување на дупките кои...