Вести

Младата надеж на Лејкерс ги оправда очекувањата!
0

Младата надеж на Лејкерс ги оправда очекувањата!

March 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Расел воодушеви во вчерашниот натпревар на Лејкерс против Кливленд. Расел во поразот на својот тим успеа да испише...
Суперлига – Карпош Соколи се намачи, но го победи Фени Индустри
0

Суперлига – Карпош Соколи се намачи, но го победи Фени Индустри

March 19th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Карпош Соколи на гости го победија Фени Индустри во натпревар од второто коло во Суперлигата, 78:90....
Добри вест за Голден Стејт – Наскоро се враќа Дурант!
0

Добри вест за Голден Стејт – Наскоро се враќа Дурант!

March 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Крилото на Голден Стејт брзо заздравува од повредата на левата нога, па така ќе патува со тимот на гостувањето во Далас и...
Може ли АБА лига да се надева на уште едно место во Евролига? Проширување од 18 на 20 тимови!
0

Може ли АБА лига да се надева на уште едно место во Евролига? Проширување од 18 на 20 тимови!

March 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во скоро време нема да има промени, но плановите е да се прошири Евролигата на 18, па потоа и на 20 клубови. Жорди Бартоему тоа...
Топ 10 НБА потези за 18 март
0

Топ 10 НБА потези за 18 март

March 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Уште една ноќ во НБА е зад нас. 10 најдобри потези, меѓу кои се тие на Кари, Вестбрук и...
Харден не сопира, Кливленд немоќен против Клиперс!
0

Харден не сопира, Кливленд немоќен против Клиперс!

March 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хјустон успеа да го победи Денвер со 109:105. Харден повторно имаше свое шоу и стигна до вториот трипл-дабл во серија со...
Суперлига – Втора победа за МЗТ Скопје, совладан Кожув
0

Суперлига – Втора победа за МЗТ Скопје, совладан Кожув

March 18th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на МЗТ Скопје го победија Кожув на гости во натпревар од второто коло во Суперлигата, 71:77. МекНил на почетокот...
Плеј-аут – Пелистер после продолжение го победи Вардар и се чекор поблиску до опстанок
0

Плеј-аут – Пелистер после продолжение го победи Вардар и се чекор поблиску до опстанок

March 18th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Пелистер го победија Вардар на гости во плеј-аут натпреварот, 80:85. Голубовиќ со пет поени во низа му донесе...
Плеј-аут – Охрид му се одмазди на Струмица
0

Плеј-аут – Охрид му се одмазди на Струмица

March 18th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Охрид на домашен терен ја победија Струмица во плеј-аут натпреварот, 80:77. Во воведните минути од...
„Играчите седат и одмараат, сите по малку омекнаа..“
0

„Играчите седат и одмараат, сите по малку омекнаа..“

March 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобриот играч на Вашингтон, Џон Вол не е љубител на новите одлуки во НБА, играчите да седат цел натпревар за да се...