Мотоспорт

„Хамилтон е задоволен со доаѓањето на Ботас“
0

„Хамилтон е задоволен со доаѓањето на Ботас“

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Директорот на Мерцедес, Тото Волф изјави дека првиот возач на тимот, Хамилтон е задоволен со доаѓањето на Валтери Ботас во...
Роси и Вињалес добија нови „играчки“
0

Роси и Вињалес добија нови „играчки“

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Екипата на Јамха е прва која го претстави својот мотор за новата сезона во Мото ГП. Моторот кој ќе го возат Вињалес и Роси во...
Јамаха го претстави својот нов „ѕвер“
0

Јамаха го претстави својот нов „ѕвер“

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Екипата на Јамаха го претстави во четврток моторот на кој ќе возат Роси и Вињалес оваа...
Маркез го освои легендарниот Стриф
0

Маркез го освои легендарниот Стриф

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Акутлениот шампион во Мото ГП, Марк Маркез ја освои најтешката скијачка патека на светот, легендарниот Стриф во Кицбухел. Тој...
Одобрена е продажбата на Формула 1
0

Одобрена е продажбата на Формула 1

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
ФИА како управувачко тело на Ф1 ја одобри продажбата на комерцијалните права на „Либерти Медиа“ корпорацијата. „Либерти“...
„Ботас може да ја освои титулата!“
0

„Ботас може да ја освои титулата!“

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Поранешниот светски шампион, Мика Хакинен смета дека неговиот сонародник Валтери Ботас може да ја освои титулата во Ф1. Ботас...
Официјално: Стигна замената за Розберг во Мерцедес!
0

Официјално: Стигна замената за Розберг во Мерцедес!

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Сега е и официјално – Валери Ботас ќе вози во тимот на Мерцедес со Луис Хамилтон. Вилијамс одлучи да му дозволи на Ботас да...
Паскал Верлајн дефинитивно во Заубер
0

Паскал Верлајн дефинитивно во Заубер

January 16th, 2017 | by stefan
Поранешната ДТМ ѕвезда и поранешниот возач на Формула 3 ќе биде нов член на Заубер. Заубер потврди дека ѕвездата на ДТМ,...
Заврши релито Дакар: Титули за Петерхансел и Сандерленд
0

Заврши релито Дакар: Титули за Петерхансел и Сандерленд

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Французинот Стефан Петерхансел и Англичанецот, Сем Сандерленд победија на 38-то издание на Дакар натпреварувањето....
Рели Дакар: Петерхансел и Сандерленд пред победи во Дакар
0

Рели Дакар: Петерхансел и Сандерленд пред победи во Дакар

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Себастијан Лоеб стигна до 4-та победа по етапи во Дакар, триумфот во 11-та етапа и продолжување на притисокот врз лидерот...