Мотоспорт

Продолжува лошото време: Изменета и 8-та етапа во Рели Дакар
0

Продолжува лошото време: Изменета и 8-та етапа во Рели Дакар

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Организаторите на Дакар ја сменија и 8-та етапа поради лошите временски услови. Учесниците во вторник ќе возат од Ујунија...
Нема повеќе место во Хас: Гутиерез замина во Формула Е
0

Нема повеќе место во Хас: Гутиерез замина во Формула Е

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мексиканскиот возач Естебан Гутиерез ќе ја продолжи кариерата во Формула Е, каде ќе вози „одреден број на трки“. Тој и...
Временските услови повторно прават проблеми: Седмата етапа во Дакар ќе се вози само до половина
0

Временските услови повторно прават проблеми: Седмата етапа во Дакар ќе се вози само до половина

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Организаторите на Дакар 2017 ја изменија патеката на 7-та епата поради лошите временски услови. Претходно, од истите причини...
„Ботас може да ја освои титулата во Мерцедес“
0

„Ботас може да ја освои титулата во Мерцедес“

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот шампион, Мика Хакинен верува дека Валтери Ботас може да ја освои титулата во болидот на Мерцедес. Тој ќе го...
„Нека и помогне владата на ГН Англија“
0

„Нека и помогне владата на ГН Англија“

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот Дејмон Хил изјави дека Владата треба да и помогне на трката на ГН Англија во Ф1. Патеката во Силверстоун би...
„Не ме загрижува ГН Англија, туку Силверстоун“
0

„Не ме загрижува ГН Англија, туку Силверстоун“

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Берни Еклстон даде коментар на вестите дека Силверстоун ќе се откаже од ГН на Англија. „Не ме загрижува ГН Англија, туку...
„Храбрите возачи ќе бидат наградени!“
0

„Храбрите возачи ќе бидат наградени!“

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден член од управата на Ред Бул, Кристијан Хорнер смета дека наредната година храбрите возачи ќе бидат повеќе наградени...
Невремето ја расипа трката – Откажана 6-та етапа на Дакар
0

Невремето ја расипа трката – Откажана 6-та етапа на Дакар

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 6-та етапа на Рели Дакар беше откажана поради лошото време во Боливија. Натпреварувачите по откажувањето тргнаа во Ла Паз,...
Стигнаа нови вести за Шумахер!
0

Стигнаа нови вести за Шумахер!

January 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На крајот на 2016-та година, поточно 29 декември поминаа 3 години откако Михаел Шумахер се повреди. Од тогаш до денес неговата...
Виртуелна авто-трка во Лас Вегас
0

Виртуелна авто-трка во Лас Вегас

January 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачите во Ф1 во категорија на електрични автомобили денес ќе возат во виртуелна трка на автомобили во Лас Вегас со...