Мотоспорт

Стартот на Фетел е најдобар за возачите на Ферари од 2004!
0

Стартот на Фетел е најдобар за возачите на Ферари од 2004!

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Две победи и едно второ место на Фетел се најдобриот старт на еден возач на Ферари уште од Шумахер и неговите две победи во...
„Пропуштање на Хамилтон? Не постои ништо полошо!“
0

„Пропуштање на Хамилтон? Не постои ништо полошо!“

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес, Ботас ја заврши трката во Бахреин на 3-тапозиција, зад Фетел и Хамилтон. Можеби тој би можел да биде и...
Ферари го надмудри Мерцедес, Себастијан Фетел победи во Бахреин
0

Ферари го надмудри Мерцедес, Себастијан Фетел победи во Бахреин

April 16th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Ферари, Себастијан Фетел победи на патеката Шакир на ГН на Бахреин. Ботас стартуваше од пол позиција и ја...
„Се надевам дека ова е прва пол позиција во низа“
0

„Се надевам дека ова е прва пол позиција во низа“

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес, Ботас беше најдобар на квалификациите за ГН Бахреин. Тој стана дури 5-от Финец кој стигнал до пол...
„Мора да го подобриме болидот!“
0

„Мора да го подобриме болидот!“

April 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Себастијан Фетел не е задоволен со перформансите на болидот, иако беше најбрз на тренинзите. Фетел на првиот тренинг...
Ботас на пол позиција во Бахреин
0

Ботас на пол позиција во Бахреин

April 15th, 2017 | by stefan
Share Финскиот возач стигна до својата прва пол позиција во кариерата. Рикиардо прв тргна на почетокот на третата...
Ферстапен најбрз на третиот тренинг
0

Ферстапен најбрз на третиот тренинг

April 15th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Ред Бул имаше најдобро време на третиот тренинг на патеката Шакир во Бахреин. Окон, Сајнц и Перез беа...
„Ферари ќе биде во предност во Бахреин“
0

„Ферари ќе биде во предност во Бахреин“

April 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека трката за ГН на Бахреин ќе биде многу возбудлива. Истакна дека условите на...
Батон се враќа од пензија – Ќе вози во Монако
0

Батон се враќа од пензија – Ќе вози во Монако

April 13th, 2017 | by stefan
Share Светскиот шампион во Ф1 од 2009-та година, Џенсон Батон најверојатно ќе вози за Мекларен на местото на Фернандо Алонсо на ГН...
Алонсо ја пропушта трката во Монте Карло
0

Алонсо ја пропушта трката во Монте Карло

April 12th, 2017 | by stefan
Share Со подршка од Мекларен-Хонда, Фернандо Алонсо ќе го исполни својот сон да учествува на Индианаполис 500. Тој на оваа...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди