Мотоспорт

Фетел на пол позиција во Сингапур
0

Фетел на пол позиција во Сингапур

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел ја освои пол позицијата во квалификациите пред трката за Големата награда на...
Маркез победи во Сан Марино
0

Маркез победи во Сан Марино

September 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Шпанскиот возач Марк Маркез ја оствари својата четврта победа во Мото ГП шампионатот оваа сезона по триумфот на трката за...
Мекларен го раскинува договорот со Хонда?
0

Мекларен го раскинува договорот со Хонда?

September 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Скај Спорт ни пренесува дека Мекларен одлуката за раскинување на договорот со Хонда би можел да ја соопшти уште оваа...
Хамилтон триумфираше на Монца и дојде до првото место во генералниот пласман
0

Хамилтон триумфираше на Монца и дојде до првото место во генералниот пласман

September 3rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Луис Хамилтон по четврти пат во кариерата триумфираше на легендарната патека „Монца“. Британецот стигна до шестата...
Хамилтон пред Фетел во Белгија
0

Хамилтон пред Фетел во Белгија

August 27th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон стигна до петтата победа оваа сезона откако славеше на Големата награда на Белгија. На...
Хамилтон се изедначи со Шумахер
0

Хамилтон се изедначи со Шумахер

August 26th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол позицијата на денешните квалификации пред трката за Големата награда на...
Раиконен го продолжи договорот со Ферари
0

Раиконен го продолжи договорот со Ферари

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ферари објави дека го продолжиле договорот со Кими Раиконен до крајот на 2018 година. Во соопштението од таборот на Ферари...
ФОТО: Ф1 пилотот на Рено, Џолјон Палмер на одмор во Охрид
0

ФОТО: Ф1 пилотот на Рено, Џолјон Палмер на одмор во Охрид

July 31st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Пилотот во формула 1 тимот на Рено, Џолјон Палмер по трката во Унгарија се наоѓа на одмор во Охрид. 26 годишниот Британец...
Фетел со рекорд на патеката Хунгароринг до пол позиција
0

Фетел со рекорд на патеката Хунгароринг до пол позиција

July 29th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел ќе стартува од пол позицијата на утрешната трка за Големата награда на Унгарија која...
Хамилтон без грешка на Силверстоун
0

Хамилтон без грешка на Силверстоун

July 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон извози перфектна трка на легендарната патека Силверстоун за Големата награда на...