Мотоспорт

Валентино Роси: Премногу се 20 трки во сезона
0

Валентино Роси: Премногу се 20 трки во сезона

June 10th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Роси испорача јасна порака кон Мото ГП, поради нивната желба за зголемување на бројот на трки по сезона. Возачот изјави...
Роси: Премногу се 20 трки во сезона!
0

Роси: Премногу се 20 трки во сезона!

June 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Валентино Роси испрати јасна порака до членовите на Мото ГП, поради нивната желба за зголемување на бројот на трки во...
Хонда потврди: Mаркез ќе тргне прв
0

Хонда потврди: Mаркез ќе тргне прв

June 9th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Во вториот слободен тренинг пред трката за Големата награда, најбрз беше шпанецот Маркез. Маркез е возач на Хонда, со...
„Мора да почнеме да победуваме!“
0

„Мора да почнеме да победуваме!“

June 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фернандо Алонсо најави дека ќе го напушти Мекларен доколку не станат конкуренти на ривалите. Мекларен се соочува со еден...
Роберт Кубица повторно на Формула 1 патеките
0

Роберт Кубица повторно на Формула 1 патеките

June 8th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Поранешниот возач на Ф1 Роберт Кубица се врати на стазата после 6 години поради рели повреда од која беше приморан да ја...
Роберт Кубица повторно на патеки на Формула 1
0

Роберт Кубица повторно на патеки на Формула 1

June 6th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Поранешен возач на Ф1, Кубица се враќа на патека после 6 години откако страшната несреќа која ја прекина неговата кариера...
Волф: Ми се допаѓа улогата на аутсајдер
0

Волф: Ми се допаѓа улогата на аутсајдер

June 6th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Волф призна дека Ферари е фаворит за освојување на светската титула. Тој го прифати фактот дека  Мерцедес не е повеќе...
ГН Италија – Голема победа на Довициозо!
0

ГН Италија – Голема победа на Довициозо!

June 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Довициозо успеа да стигне до победа на трката во Мото ГП за ГН на Италија. Роси одлично влезе во трката. Успеа да стигне до...
Во чест на Тоти – Одлична кацига на Валентино Роси!
0

Во чест на Тоти – Одлична кацига на Валентино Роси!

June 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Италијанскиот возач Валентино Роси ќе вози на трката за ГН на италија. Тој вози на домашен терен и се надева на победа. Тој...
ГН Италија – Роси беше најбрз на третиот тренинг!
0

ГН Италија – Роси беше најбрз на третиот тренинг!

June 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Валентино Роси беше најбрз на третиот тренинг пред квалификациите за ГН на Италија. Иако неодамна имаше тешка повреда,...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди