Мотоспорт

„Ќе кажам крај кога ќе видам дека се подобри од мене.“
0

„Ќе кажам крај кога ќе видам дека се подобри од мене.“

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фернандо Алонсо вели дека до септември нема да донесе одлука за тоа дали ќе вози и наредната сезона во Ф1. Алонсо на крајот...
Одлична најава за новата сезона – Ботас најбрз на тестирањата во Барселона!
0

Одлична најава за новата сезона – Ботас најбрз на тестирањата во Барселона!

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас беше најбрз на тестирањата во Барселона. Тој извозе круг со 1:19.310 и беше побрз за 4...
„Магнусен и Грожан се добар пар!“
0

„Магнусен и Грожан се добар пар!“

March 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сопственикот на Хас тимот, Џин Хас верува дека наредната сезона ќе имаат добра комбинација на возачи. „Кевин има уникатна...
„Односите со Хонда се тешки!“
0

„Односите со Хонда се тешки!“

March 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Директорот на Мекларен, Ерик Булије призна дека односите со Хонда не се баш најдобри. Хонда веќе 3-та сезона го обезбедува...
„Ферари е фаворит!“
0

„Ферари е фаворит!“

March 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хамилтон смета дека тимот на Ферари го има можеби најбрзиот болид во новата сезона. Тој изјави дека Ферари ќе биде...
Маса најбрз на тестирањето во Барселона!
0

Маса најбрз на тестирањето во Барселона!

March 7th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фелипе Маса кругот го помина за една минута и 19.726 секунди на стазата Каталонија во Барселона. Неговото време беше само за...
Остана уште малку – Мекларен и Алонсо ќе се разделат!
0

Остана уште малку – Мекларен и Алонсо ќе се разделат!

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Алонсо би можел да го напушти тимот на Мекларен по нареднава сезона. Тимот доживеа дебакл на првите тестови за новата...
Верлајн доби зелено светло за деби во Заубер!
0

Верлајн доби зелено светло за деби во Заубер!

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Заубер, Верлајн во вторник по прв пат ќе се најде зад воланот на Заубер откако ги помина лекарските прегледи....
Барбера ги пропушта тестирањата во Катар
0

Барбера ги пропушта тестирањата во Катар

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Авинтија, Барбера ќе ги пропушти последните тестови во Мото ГП закажани за наредната недела на патеката...
„Лоренцо не треба да размислува како да го вози Дукати“
0

„Лоренцо не треба да размислува како да го вози Дукати“

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Сузуки, Јаноне изјави дека Лоренцо не би требало премногу да размислува како би го извлекол максимумот од...