Мотоспорт

„Тешко е да се изгуби пријател“
0

„Тешко е да се изгуби пријател“

June 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Педроса може да биде задоволен со своите настапи во 2017-та година, тој во моментов е на второ место во вкупниот пласман....
„Мекларен ќе ги земе во предвид сите промени“
0

„Мекларен ќе ги земе во предвид сите промени“

June 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Извршниот директор на Мекларен, Зак Браун најави можни промени во својот тим за идната сезона. Познато е дека соработката...
„Не размислувам за титулата“
0

„Не размислувам за титулата“

June 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Ферари, Фетел стартуваше добро во сезоната, но изјави дека е рано да се зборува за титулата. „Само што дојдовме...
Конечно е позната здравствената состојба на Шумахер!
0

Конечно е позната здравствената состојба на Шумахер!

May 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот возач на Ф1, Шумахер пред неколку години доби тешка повреда на главата. Тешката несреќа се случи пред повеќе...
„Не одам до крајни граници, затоа што ми е страв од пад“
0

„Не одам до крајни граници, затоа што ми е страв од пад“

May 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Италијанскиот возач на Сузуки, Андреа Јаноне имаше многу лош почеток. Иако станува збор за одличен возач, Јаноне не успева...
Хамилтион: Ферари за сега има најдобар болид
0

Хамилтион: Ферари за сега има најдобар болид

May 30th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон се соочува со тешки почетоци оваа сезона за разлика од предходните три сезони кога...
„Ф1 е завршена приказна!“
0

„Ф1 е завршена приказна!“

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share И понатаму официјалниот шампион во светот Нико Розберг повторно кажа дека нема намера да се врати во Ф1. „Целосно сум...
ГН Монако – Доминација на Ферари, катастрофа за Мерцедес!
0

ГН Монако – Доминација на Ферари, катастрофа за Мерцедес!

May 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се возеше трката за ГН на Монако во Монте Карло. Тимот на Ферари започна од 1-та и 2-та позиција, а во текот на...
„Сакам да го прекинам проклетството за ГН Монако“
0

„Сакам да го прекинам проклетството за ГН Монако“

May 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фановите на Ф1 со нетрпение го очекуваат почетокот на трката во Монако. Квалификациите беа возбудливи, а пол позиција...
„Одлично е да се биде на пол позиција“
0

„Одлично е да се биде на пол позиција“

May 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Ферари, Раиконен дојде до првата пол позиција пред ГН на Монако во Монте Карло. Тоа што е интересно е тоа дека...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди