Мотоспорт

Рели Дакар: Лоеб победник во втората етапа
0

Рели Дакар: Лоеб победник во втората етапа

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Себастијан Лоеб е победник во втората етапа од рели Дакар кое вчера се возеше од Ресистенција до Дем Мигел во должина од 812 км...
Уживање во наредните денови: Започнува Рели Дакар!
0

Уживање во наредните денови: Започнува Рели Дакар!

January 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Од парагвајскиот главен град Асунсион до аргентинска Ресистенција со должина од 454 км денес стартуваше 39-то Рели Дакар....
„Забранете ги водушните тунели!“
0

„Забранете ги водушните тунели!“

January 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Техничкиот шеф на Ред Бул, Адријан Њуи изјави дека Ф1 би можела веднаш да ја забрани употребата на водушните тунели ако сакаат...
Тренерот на Лоренцо премина кај Еспаргаро
0

Тренерот на Лоренцо премина кај Еспаргаро

January 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Тренерот на Хорхе Лоренцо со кој соработуваше последните 3 години, Марк Ровир повеќе нема да работи со него. Шпанскиот тренер...
„Сеуште не знам што е реалност“
0

„Сеуште не знам што е реалност“

January 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Иако пред еден месец Нико Розберг стана шампион во Ф1, а 5 денови подоцна објави пензија, тој вели дека сеуште не сфатил што се...
„Моторот ќе биде подобар од тој на Мерцедес до крајот на 2017“
0

„Моторот ќе биде подобар од тој на Мерцедес до крајот на 2017“

January 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Француски Рено до крајот на идната година ќе произведе мотори кои ќе можат да се споредат со тие на Мерцедес. Рено во моментов...
„Би можел да го победам Хамилтон ако имаме исти болиди“
0

„Би можел да го победам Хамилтон ако имаме исти болиди“

December 31st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо смета дека би го победил Луис Хамилтон доколку имаат исти болиди. Хамилтон беше шампион...
Мерцедес не треба да се грижи: Ботас го засилува тимот
0

Мерцедес не треба да се грижи: Ботас го засилува тимот

December 31st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Валтери Ботас сигурно ќе го наследи Нико Розберг во Мерцедес, тврдат медумите. Тие тврдат дека Финецот ја посетил фабриката...
„Сеуште се чувствува влијанието на Шумахер“
0

„Сеуште се чувствува влијанието на Шумахер“

December 29th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Легендарниот Рос Брон изјави дека во Мерцедес и Ф1 и понатаму се чувствува влијанието на Михаел Шумахер. „Михаел сигурно...
Вака ќе изгледаше животот на Шумахер ако пред 3 години не заминеше на скијање
0

Вака ќе изгледаше животот на Шумахер ако пред 3 години не заминеше на скијање

December 29th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Три години поминаа од несреќата на еден од најдобрите возачи во историјата на Ф1. Од 29 декември 2013 година Михаел Шумахер не е...