Мотоспорт

ГН Монако – Раиконен стигна до пол позиција по 9 години!
0

ГН Монако – Раиконен стигна до пол позиција по 9 години!

May 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Ферари, Раиконен стигна до пол позицијата за трката за ГН на Монако. Иако во текот на тренингот подолго време...
ГН Монако – Фетел најбрз и на третиот тренинг, Мерцедес беше многу лош!
0

ГН Монако – Фетел најбрз и на третиот тренинг, Мерцедес беше многу лош!

May 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Себастијан Фетел беше најбрз и на третиот тренинг пред квалификациите за ГН Монако. Фетел доминираше денес, а тренингот...
„Имаме проблем кој не можам да го објаснам“
0

„Имаме проблем кој не можам да го објаснам“

May 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Трката за ГН на Монако е се поблиску, а возачите се подготвуваат за трката. Во Монако се возеше и третиот тренинг, а изјава...
„Не сум овде за да се простам“
0

„Не сум овде за да се простам“

May 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Алонсо поради настапот на Инди 500 нема да вози во Монако, а неговото место ќе го превземе Батон. Тој замина на крајот на...
„Сеуште не сме подготвени за победа“
0

„Сеуште не сме подготвени за победа“

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати Андреа Довициозо призна дека тој и неговиот мотор сеуште не биле подготвени да се борат за победа....
Валентино Роси заврши во болница!
0

Валентино Роси заврши во болница!

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Валентино Роси доживеа повреда на градите и стомакот по падот на тренингот во Италија. Од Јамаха соопштија дека Роси...
Хамилтон постави рекорд на легендарната патека
0

Хамилтон постави рекорд на легендарната патека

May 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тројниот шампион во Ф1, Луис Хамилтон на тренингот за ГН на Монако постави нов рекорд. Хамилтон со Мерцедес беше најбрз во...
„Убеден сум дека можеме да имаме добар викенд“
0

„Убеден сум дека можеме да имаме добар викенд“

May 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Ферари, Фетел смета дека неговиот тим нема од што да се плаши во Монако. Ферари во Монте Карло нема победено од...
Враќање на Батон – Најлудата работа која можеше да ми се случи!
0

Враќање на Батон – Најлудата работа која можеше да ми се случи!

May 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Светскиот шампион во Ф1 од 2009 година, Батон се враќа овој викенд. Иако тој минатата година се пензионираше, остана дел од...
НИКИ ХЕЈДЕН – Никогаш нема да бидеш заборавен
0

НИКИ ХЕЈДЕН – Никогаш нема да бидеш заборавен

May 23rd, 2017 | by stefan
Share Ники Хејден повеќе не е со нас. Последните пет дена траеше најважната борба за животот на Ники во која за жал не победи....
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди