Мотоспорт

Маркез падна, Вињалес ја освои Аргентина, Роси втор
0

Маркез падна, Вињалес ја освои Аргентина, Роси втор

April 9th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Јамаха, Маверик Вињалес победи на ГН на Аргентина возена на патеката Термас Рио Де Хондо. Маркез тргна од пол...
„Совршена трка за мене“
0

„Совршена трка за мене“

April 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Одлична трка во Шангај денеска имаше Макс Верстапен. 19 годишниот холанѓанец во Ред Бул заврши како трет во ГН на Кина, а...
Спектакуларно преминување на Фетел!(ВИДЕО)
0

Спектакуларно преминување на Фетел!(ВИДЕО)

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фетел го освои второто место на ГН Кина, а фановите на формула ги воодушеви со потегот во 22-от круг. Возачот на Ферари во...
„Беше ова возбудлива трка!“
0

„Беше ова возбудлива трка!“

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По победата во Мелбурн на отворањето на сезоната, возачот на Ферари, Фетел денес на ГН Кина го освои второ место. Побрз од...
Му благодарам на тимот за одлично завршената работа
0

Му благодарам на тимот за одлично завршената работа

April 9th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Кина. Трикратниот шампион во Ф1 зад себе ги остави Себастијан...
Доминација од стартот до финишот – Луис Хамилтон победи во Кина
0

Доминација од стартот до финишот – Луис Хамилтон победи во Кина

April 9th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Кина. Британецот стартуваше од пол позиција и остана на...
Марк Маркез на пол позиција во Аргентина
0

Марк Маркез на пол позиција во Аргентина

April 8th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Репсол Хонда, Марк Маркез ќе стартува на пол позиција за ГН на Аргентина. Марк Маркез постави најбрзо во...
„Направив одлична работа“
0

„Направив одлична работа“

April 8th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Луис Хамилтон беше многу задоволен после освојувањето на пол-позицијата на квалификациите во Кина. Тој оствари време од...
Вака треба да изгледа спортот
0

Вака треба да изгледа спортот

April 8th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол позицијата пред ГН на Кина и логично беше среќен што успеа да ги победи...
Уште две пол позиции го делат Хамилтон од нов рекорд
0

Уште две пол позиции го делат Хамилтон од нов рекорд

April 8th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон денес ја освои пол позицијата на ГН на Кина. Британецот не беше фантастичен на...