Мотоспорт

Почина поранешниот Мото ГП шампион Ники Хајден!
0

Почина поранешниот Мото ГП шампион Ники Хајден!

May 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Американскиот возач Ники Хајден почина од последиците по сообраќајна несреќа. Хајден го удри автомобил додека се возел...
Алонсо ќе стартува 5-ти на Инди 500!
0

Алонсо ќе стартува 5-ти на Инди 500!

May 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фернандо Алонсо успеа да стигне во квалификациите до 5-то стартно место за трката на Инди 500 која се вози наредната недела....
ГН Франција – Вињалес победи во Ле Манс!
0

ГН Франција – Вињалес победи во Ле Манс!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мото ГП сезоната продолжи со трката за ГН на Франција. Во 5-та трка во оваа година победи возачот на Јамаха, Маверик Вињалес...
Хајден и понатаму во тешка ситуација, има тешко оштетување на мозокот!
0

Хајден и понатаму во тешка ситуација, има тешко оштетување на мозокот!

May 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот шампион во Мото ГП, Ники Хајден е и понатаму во тешка ситуација по сообраќајната несреќа која ја доживеа во...
Мото ГП шампион се бори за живот по страшна несреќа!
0

Мото ГП шампион се бори за живот по страшна несреќа!

May 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот Мото ГП шампион, Ники Хајден е повреден во несреќа која се случи во италијанскиот град Риминија. Тој...
Стратегијата на Мерцедес подобра – Хамилтон пред Фетел во Барселона
0

Стратегијата на Мерцедес подобра – Хамилтон пред Фетел во Барселона

May 14th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи во Барселона. Одличен старт имаше Себастијан Фетел кој го презеде водството....
„Морам да одам по стапките на Ботас“
0

„Морам да одам по стапките на Ботас“

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес, Хамилтон ќе стартува од првата позиција на трката во Ф1 за ГН на Шпанија. Хамилтон беше одличен во...
Луис Хамилтон на пол позиција во Барселона
0

Луис Хамилтон на пол позиција во Барселона

May 13th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол позицијата во Барселона. Хамилтон беше одличен на денешните...
ГН Шпанија – Раиконен беше најбрз на третиот тренинг!
0

ГН Шпанија – Раиконен беше најбрз на третиот тренинг!

May 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кими Раиконен беше најбрз на третиот тренинг пред ГН Шпанија. Финецот денес го извозе најбрзиот круг со 1:20.214 минути...
„Верувам во себе и своите можности“
0

„Верувам во себе и своите можности“

May 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес, Ботас е полн со самодоверба на ГН Русија. „Таа победа направи разлика. Секогаш ви дава самодоверба...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди