Мотоспорт

„Нешто мора да се менува“
0

„Нешто мора да се менува“

May 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фернандо Алонсо изјави дека сака поконкурентен болид. Во случај да не се исполнат неговите желби, тогаш тој ќе бара нов...
ГН Шпанија – Хамилтон беше најбрз на првиот тренинг!
0

ГН Шпанија – Хамилтон беше најбрз на првиот тренинг!

May 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон постигна најдобро време на првиот тренинг во Шпанија. Тој постигна време од 1:21.521 на...
„Педроса е одличен возач, може да се бориме за титула“
0

„Педроса е одличен возач, може да се бориме за титула“

May 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Јамаха, Валентино Роси изјави дека очекува возбудливо продолжение на сезоната. Тој додаде дека најголеми...
Синот на Шумахер сеуште не сака да вози во Ф1
0

Синот на Шумахер сеуште не сака да вози во Ф1

May 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Синот на Михаел Шумахер, Мик вели дека не се брза да влезе во Ф1. Не сака да го следи примерот на Ферстапен и Строл кои како...
„Се чувствувам како да победив“
0

„Се чувствувам како да победив“

May 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Лоренцо изјави дека за него големо изненадување е тоа што во 4-та трка стигнал до подиумот. Тој стигна до...
По малку и досадна трка во Херез – Педроса стигна до победата!
0

По малку и досадна трка во Херез – Педроса стигна до победата!

May 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се возеше трката во Мото ГП шампионатот во Шпанија, поточно во Херез. Најдобар на денешната трка беше Педроса кој...
Педроса беше подобар од Маркез за пол-позиција во Шпанија
0

Педроса беше подобар од Маркез за пол-позиција во Шпанија

May 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Педроса беше подобар од Маркез за 0.049 секунди и обезбеди пол-позиција во Херез на квалификациите одржани во сабота. На...
Може ли Роси да ја сочува лидерската позиција?
0

Може ли Роси да ја сочува лидерската позиција?

May 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Овој викенд продолжува натпреварувањето во Мото ГП шампионатот. 4-та трка во оваа сезона, а прва на Стариот Континент ќе се...
„Не е крај на светот, пред нас има уште предизвици!“
0

„Не е крај на светот, пред нас има уште предизвици!“

May 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес, Хамилтон изјави дека не може да биде задоволен од резултатот на ГН Русија, односно дека очекува уште...
„Не ни замислував!“
0

„Не ни замислував!“

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Јамаха, Роси изјави дека е изненаден што е прв во генералниот пласман пред трката за ГН на Шпанија. Тој има 56...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди