Мотоспорт

„Маса донесе погрешна одлука!“
0

„Маса донесе погрешна одлука!“

January 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот возач на Ферари, Жан Алези смета дека Фелипе Маса не донесе добра одлука, бидејќи се откажа од пензија и се...
Заминува тим од Ф1: Екипата на Манор пред распад
0

Заминува тим од Ф1: Екипата на Манор пред распад

January 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Многу е возможно , и покрај нови сопственици и новите правила, да имаме еден тим помалку во Ф1. Екипата на Манор не успеа да...
Неизвесна иднината на ГН на Англија
0

Неизвесна иднината на ГН на Англија

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Иднината на Ф1 патеката „Силверстоун“ не се знае сеуште поради големиот ризик кој се однесува на трошоците на...
„Роси има само една цел, а тоа е да ги победи сите!“
0

„Роси има само една цел, а тоа е да ги победи сите!“

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шефот на екипата, Силвано Галбузер изјави дека Роси не бил опуштен како во текот на минатата сезона, но дека е мотивиран...
Остра казна за лидерот на Дакар
0

Остра казна за лидерот на Дакар

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Досегашниот лидер на Дакар во конкуренција на мотори, Жоан Бареда заработи остра казна по 4-та етапа во Дакар, по што...
Рели Дакар: Деспре нов лидер, крај за Прајс!
0

Рели Дакар: Деспре нов лидер, крај за Прајс!

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Пежо, Сирил Деспре е нов лидер во Рели Дакар, по 4-та етапа возена од Сан Салвадор до Тупис во дожина од 521 км....
Рели Дакар: Петерхансел победи на 3-та етапа
0

Рели Дакар: Петерхансел победи на 3-та етапа

January 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Стефан Петерхансел победи во 3-та етапа во Рели Дакар, која помина во доминација на Пежо. Второ и трето место ги освоија...
W08-Дали ова е новиот шампионски болид во Ф1 и кој ќе го вози наместо актуелниот шампион
0

W08-Дали ова е новиот шампионски болид во Ф1 и кој ќе го вози наместо актуелниот шампион

January 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Како што денеска пренесе Скај Спорт, болидот W08 ќе биде претставен на британската стаза 4 дена пред да почнат тестовите во...
Подгответе се за најбрзиот циркус во светот: Ф1 календар за наредната сезона!
0

Подгответе се за најбрзиот циркус во светот: Ф1 календар за наредната сезона!

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 2017-та година ќе биде голема и важна година за Ф1, бидејќи ќе се случат големи промени. Во продолжение ќе го прочитата...
„Нема да се прилагодувам на Дукати!“
0

„Нема да се прилагодувам на Дукати!“

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Откако пред крајот на претходната сезона потпиша договор со Дукати и се прости со Јамаха, Лоренцо сега вели дека нема да...