Мотоспорт

„На два чекори сме од Ферари!“
0

„На два чекори сме од Ферари!“

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ники Лауда изјави дека мора да напредуваат до трката за ГН на Шпанија за да ги стигнат Ферари. Во генералниот пласман на...
„Чекав многу, но на крајот вредеше!“
0

„Чекав многу, но на крајот вредеше!“

April 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас беше пресреќен по првата победа во Ф1. Ботас стана 5-от Финец кој победи во Ф1, по Кеке...
Фантастичен старт и победа за Ботас во Русија
0

Фантастичен старт и победа за Ботас во Русија

April 30th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас победи на ГН на Русија на патеката во Сочи. Фетел стартуваше од пол позиција, но брзо го...
„Не чека тешка работа“
0

„Не чека тешка работа“

April 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фетел беше најбрз на квалификациите за ГН Русија. Возачот на Ферари на патеката во Сочи стигна до 47-та пол позиција во...
Заубер потврди дека ќе го користи моторот на Хонда од 2018-та година
0

Заубер потврди дека ќе го користи моторот на Хонда од 2018-та година

April 30th, 2017 | by stefan
Share Швајцарскиот тим од следната сезона ќе ги користи моторите на јапонскиот произведувач. Долгорочната соработка помеѓу...
Игор Стефановски на првата трка четврти, а на втората пети во Монца
0

Игор Стефановски на првата трка четврти, а на втората пети во Монца

April 30th, 2017 | by stefan
Share Игор Стефановски на двете трки во Монца забележа солиден резултат. Во првата трка македонскиот возач стартуваше од...
Себастијан Фетел од пол позиција, Раиконен втор
0

Себастијан Фетел од пол позиција, Раиконен втор

April 29th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Ферари, Себастијан Фетел ќе стартува од пол позиција на утрешната трка за ГН на Русија. На првата...
Шокантна изјава од Алонсо за фановите на Ф1!
0

Шокантна изјава од Алонсо за фановите на Ф1!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мекларен најави крај на кариерата. Алонсо освои 16 трофеи и сега за медиумите откри дека е време да се повлече....
Еден-два за Ферари на вториот тренинг – Себастијан Фетел победи пред Раиконен
0

Еден-два за Ферари на вториот тренинг – Себастијан Фетел победи пред Раиконен

April 28th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Ферари, Себастијан Фетел победи на вториот тренинг за ГН на Русија. Фетел постави најбрзо време на вториот...
„Ќе биде уште еден тежок викенд во Русија!“
0

„Ќе биде уште еден тежок викенд во Русија!“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шефот на Хонда, хасегав предвиде уште еден тежок викенд за неговиот тим во Сочи. Мекларен не освои ниту еден бод оваа...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди