Мотоспорт

„Водството е убаво изненадување!“
0

„Водството е убаво изненадување!“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Јамаха, Роси призна дека по трката во Тексас дека водството во генералниот пласман е убаво изненадување за...
„По 6 години, сега почнувам да разбирам“
0

„По 6 години, сега почнувам да разбирам“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Данило Петручи кажа дека по 6 години почнува да го сфаќа Мото ГП. Петручи на минатата трка заврши на 8-мо мест, 2.7 секунди зад...
„Нека се лути Саинц“
0

„Нека се лути Саинц“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ленс Строл вели дека не посветува внимание на обвинувањата на Саинц и дека гледа само во иднината. Возачот на Вилијамс и...
Раиконен најбрз на првиот тренинг во Русија
0

Раиконен најбрз на првиот тренинг во Русија

April 28th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Ферари, Кими Раиконен постави најбрзо време на првиот тренинг во Русија. Финецот на првиот тренинг заврши на...
„Тимските наредби се потребни во борба за титулата“
0

„Тимските наредби се потребни во борба за титулата“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес и троен шампион во Ф1, Хамилтон е свесен дека тимските наредби оваа сезона би можеле да бидат...
„Дукати е се поблиску, се подобар!“
0

„Дукати е се поблиску, се подобар!“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Лоренцо не беше задоволен со 9-то место, туку и со својот мотор на трката во Америка. Можеби тоа звучи...
Аспар и Дукати ја продолжуваат соработката!
0

Аспар и Дукати ја продолжуваат соработката!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Според медиумите, Аспар и Дукати се блиску до договор за продолжување на соработката до 2018-та година, па и понатаму. Ова го...
ГН Русија – Може ли Фетел да ја прекине серијата на Мерцедес?
0

ГН Русија – Може ли Фетел да ја прекине серијата на Мерцедес?

April 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шампионатот во Ф1 продолжува овој викенд, кога се вози трката за ГН на Русија. Патеката во Сочи во 2014-та година стана дел од...
„Се надевам на добар резултат пред своите навивачи“
0

„Се надевам на добар резултат пред своите навивачи“

April 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Лоренцо се надева дека од трка во трка ќе постигнува се подобри резултати. Возачот на Дукати и тројниот шампион во...
„Фетел и Хамилтон се како Федерер и Надал!“
0

„Фетел и Хамилтон се како Федерер и Надал!“

April 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тото Волф го спореди ривалството на Хамилтон и Фетел со тоа што го имаат Федерер и Надал. „Ме потсетуваат на Федерер и...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди