Мотоспорт

Хамилтон постави рекорд на легендарната патека
0

Хамилтон постави рекорд на легендарната патека

May 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тројниот шампион во Ф1, Луис Хамилтон на тренингот за ГН на Монако постави нов рекорд. Хамилтон со Мерцедес беше најбрз во...
„Убеден сум дека можеме да имаме добар викенд“
0

„Убеден сум дека можеме да имаме добар викенд“

May 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Ферари, Фетел смета дека неговиот тим нема од што да се плаши во Монако. Ферари во Монте Карло нема победено од...
Враќање на Батон – Најлудата работа која можеше да ми се случи!
0

Враќање на Батон – Најлудата работа која можеше да ми се случи!

May 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Светскиот шампион во Ф1 од 2009 година, Батон се враќа овој викенд. Иако тој минатата година се пензионираше, остана дел од...
НИКИ ХЕЈДЕН – Никогаш нема да бидеш заборавен
0

НИКИ ХЕЈДЕН – Никогаш нема да бидеш заборавен

May 23rd, 2017 | by stefan
Share Ники Хејден повеќе не е со нас. Последните пет дена траеше најважната борба за животот на Ники во која за жал не победи....
Почина поранешниот Мото ГП шампион Ники Хајден!
0

Почина поранешниот Мото ГП шампион Ники Хајден!

May 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Американскиот возач Ники Хајден почина од последиците по сообраќајна несреќа. Хајден го удри автомобил додека се возел...
Алонсо ќе стартува 5-ти на Инди 500!
0

Алонсо ќе стартува 5-ти на Инди 500!

May 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фернандо Алонсо успеа да стигне во квалификациите до 5-то стартно место за трката на Инди 500 која се вози наредната недела....
ГН Франција – Вињалес победи во Ле Манс!
0

ГН Франција – Вињалес победи во Ле Манс!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мото ГП сезоната продолжи со трката за ГН на Франција. Во 5-та трка во оваа година победи возачот на Јамаха, Маверик Вињалес...
Хајден и понатаму во тешка ситуација, има тешко оштетување на мозокот!
0

Хајден и понатаму во тешка ситуација, има тешко оштетување на мозокот!

May 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот шампион во Мото ГП, Ники Хајден е и понатаму во тешка ситуација по сообраќајната несреќа која ја доживеа во...
Мото ГП шампион се бори за живот по страшна несреќа!
0

Мото ГП шампион се бори за живот по страшна несреќа!

May 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот Мото ГП шампион, Ники Хајден е повреден во несреќа која се случи во италијанскиот град Риминија. Тој...
Стратегијата на Мерцедес подобра – Хамилтон пред Фетел во Барселона
0

Стратегијата на Мерцедес подобра – Хамилтон пред Фетел во Барселона

May 14th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи во Барселона. Одличен старт имаше Себастијан Фетел кој го презеде водството....