Мотоспорт

Паскал Верлајн дефинитивно во Заубер
0

Паскал Верлајн дефинитивно во Заубер

January 16th, 2017 | by stefan
Share Поранешната ДТМ ѕвезда и поранешниот возач на Формула 3 ќе биде нов член на Заубер. Заубер потврди дека ѕвездата на ДТМ,...
Заврши релито Дакар: Титули за Петерхансел и Сандерленд
0

Заврши релито Дакар: Титули за Петерхансел и Сандерленд

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Французинот Стефан Петерхансел и Англичанецот, Сем Сандерленд победија на 38-то издание на Дакар натпреварувањето....
Рели Дакар: Петерхансел и Сандерленд пред победи во Дакар
0

Рели Дакар: Петерхансел и Сандерленд пред победи во Дакар

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Себастијан Лоеб стигна до 4-та победа по етапи во Дакар, триумфот во 11-та етапа и продолжување на притисокот врз лидерот...
Рели Дакар: Судир на Петерхансел!
0

Рели Дакар: Судир на Петерхансел!

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На 10-та етапа во Рели Дакар возена од Чилесит до Сан Хуан со должина од 449 км беше многу интересна, а помина во знакот на...
Последна искра надеж: Манор доби рок до крајот на месецот
0

Последна искра надеж: Манор доби рок до крајот на месецот

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Манор доби рок до крајот на месецот да најде нови сопственици, инаку дефинитивно ќе престане да постои....
„Тешко е да се биде пријател со возач кој сакаш да го уништиш!“
0

„Тешко е да се биде пријател со возач кој сакаш да го уништиш!“

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 7 години Валентино Роси и Хорхе Лоренцо беа партнери во гаражата на Јамаха и ниту во еден момент нивниот однос не бил...
Рели Дакар: Откажана е 9-та етапа
0

Рели Дакар: Откажана е 9-та етапа

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Организаторите на Дакар ја откажаа 9-та етапа која беше планирана да се вози од Салта до Чилесит во среда. Етапата долга...
Рели Дакар: Лоеб пред Петерхансел
0

Рели Дакар: Лоеб пред Петерхансел

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Пежо, Себастијан Лоеб победи на 8-та етапа во Дакар, возена од Боливија до Аргентина и така го превзема...
Лу си замина од Мерцедес: Следна дестинација ќе му биде Вилијамс
0

Лу си замина од Мерцедес: Следна дестинација ќе му биде Вилијамс

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Техничкиот директор на Мерцедес, Пади Лу ја напушти таа функција. Тој би требало да премине во Вилијамс, но сеуште нема...
„Ле Ман е пореален од Формула 1“
0

„Ле Ман е пореален од Формула 1“

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Хорхе Лоренцо изјави дека неговото појавување на трката „24 часа Ле Ман“ би било многу пореално да го...