Останато

Охриѓани со масовна поддршка за големиот вљубеник во фудбалот Јане Велковски
0

Охриѓани со масовна поддршка за големиот вљубеник во фудбалот Јане Велковски

December 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Спортската сала „Билјанини извори“ денеска беше центар на големиот хуманитарен настан „Сите играме за Јане“, кој беше...
Македонка освои златен медал на меѓународен натпревар во кинески боречки вештини
0

Македонка освои златен медал на меѓународен натпревар во кинески боречки вештини

December 6th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Златен медал во традиционални кинески боречки вештини (вушу) освои Македонката Ирина Андреевска во Кина. Таа во...
Теквондистите Божидар Димитиревиќ и Елена Јанеска со злато од „Бугарија Опен 2017“
0

Теквондистите Божидар Димитиревиќ и Елена Јанеска со злато од „Бугарија Опен 2017“

November 27th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Теквондо клубот „ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид изминатиот викенд учествуваше на најтешкиот А класа меѓународен теквондо...
Теквондистите од ХВА РАНГ ИТФ ќе учествуваат на силен турнир во Бугарија
0

Теквондистите од ХВА РАНГ ИТФ ќе учествуваат на силен турнир во Бугарија

November 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Теквондо клубот ХВА РАНГ ИТФ од Лескоец, Охрид викендов ќе земе учество на традиционалниот меѓународен турнир од А Класа,...
Успешен настап на Хва Ранг ИТФ во Словенија
0

Успешен настап на Хва Ранг ИТФ во Словенија

October 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Викендов, во Велење, Словенија се одржа меѓународен теквондо ИТФ турнир од А Класа, „3 Словенија Опен 2017“ каде настапија...
Хва Ранг ИТФ на турнир од „А класа“ во Словенија
0

Хва Ранг ИТФ на турнир од „А класа“ во Словенија

October 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share По успешната жетва на медали на турнирот во Добој, Босна и Херцеговина, теквондистите од клубот ХВА РАНГ ИТФ...
Хва Ранг ИТФ со фантастичен настап во Добој
0

Хва Ранг ИТФ со фантастичен настап во Добој

October 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Теквондистите од Хва Ранг ИТФ од Лескоец, Охрид викендов учествуваа на престижниот турнир „Добој Опен 2017“ на кој...
Хва Ранг ИТФ на турнир во Добој
0

Хва Ранг ИТФ на турнир во Добој

October 3rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Теквондо клубот Хва Ранг ИТФ од Лескоец, Охрид, викендов ќе учествува на меѓународниот турнир ДОБОЈ ОПЕН 2017 кој ќе се...
Одлични настапи за македонските каратисти во Турција
0

Одлични настапи за македонските каратисти во Турција

September 25th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Македонските каратисти кои настапија на најпрестижниот турнир од серија А на Премиер Карате Лигата во Истанбул со...
Македонија под уставното име на светското теквондо ИТФ првенство
0

Македонија под уставното име на светското теквондо ИТФ првенство

September 25th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Во главниот град на Северна Кореја, Пјонгјанг, од 15-ти до 21-ви септември се одржа 20-тото светско теквондо ИТФ првенство за...