Останато

Жешки слики на гола Бразилка поради победата на Барселона(ФОТО)
0

Жешки слики на гола Бразилка поради победата на Барселона(ФОТО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сузи Кортез очекувано ја прослави победата на Барселона против Реал и 500-от гол на Меси. Таа е голем навивач на Барселона и...
По победата во „Ел Класико“, Пике посвети песна на Реал Мадрид!
0

По победата во „Ел Класико“, Пике посвети песна на Реал Мадрид!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пике по победата против Реал со 3:2 беше активен на социјалните мрежи. Провокациите од Пике продолжија и по победата. Пике е...
Неверојатна тепачка на ММА борба, публиката влезе во рингот!
0

Неверојатна тепачка на ММА борба, публиката влезе во рингот!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатито викенд помина со тепачка во Нови Сад. Во борбата се бореа Стефан и Васе, а борбата помина во сенка на тепачка во...
Суарез му честиташе на Меси на Твитер!
0

Суарез му честиташе на Меси на Твитер!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Луис Суарез очекувано имаше пофални зборови за Меси по победата против Реал Мадрид. Барселона победи со 3:2 во Мадрид, а...
Страшен нокаут – Пери го испрати Еленбергер на земја!
0

Страшен нокаут – Пери го испрати Еленбергер на земја!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мајк Пери победи со одличен нокаут против Џејк Еленбергер на УФЦ 108. 25-годишниот Американец го испрати својот ривал на...
Тажна вест од Италија: Почина познат велосипедист!
0

Тажна вест од Италија: Почина познат велосипедист!

April 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Почина италијанскиот велосипедист Мичеле Скарпони, освојувачот на „Гиро д’Италија 2011“. Почина на тренинг кога...
Конор МекГрегор ќе се бори со Паќао, ако не се договорат за Флојд!
0

Конор МекГрегор ќе се бори со Паќао, ако не се договорат за Флојд!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share МекГрегор има резервен план, ако тој и Флојд не се договорат за натпревар помеѓу нив. ММА ѕвездата претпоставува дека...
Бадр Хари повторно во затвор!
0

Бадр Хари повторно во затвор!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најпопуларниот кик-боксер Бадр Хари од понеделник повторно ќе оди во затвор. Мароканецот беше осуден на затвор од 24...
Интензивни подготовки на Џошуа за натпреварот со Кличко
0

Интензивни подготовки на Џошуа за натпреварот со Кличко

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ентони Џошуа поминува низ тежок тренинг камп во траење од 98 денови за да се подготви за натпреварот против Кличко. Програм...
Депај го прослави ½-финалето во ЛЕ со навивачите!(ВИДЕО)
0

Депај го прослави ½-финалето во ЛЕ со навивачите!(ВИДЕО)

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Депај знаеше да ја прослави драматичната победа на Лион против Бешикташ и пласманот во ½-финале на ЛЕ. Лион победи против...