Останато

„Се плашам од летање“
0

„Се плашам од летање“

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Голманот на Милан призна дека се плаши од летање. Донарума за медиумите даде интересно интервју во кое зборуваше за многу...
Шампионите од “ХВА РАНГ ИТФ’ Лескоец-Охрид!
0

Шампионите од “ХВА РАНГ ИТФ’ Лескоец-Охрид!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шампионски ги прегазија своите противници на “3 МАЛИ ЗВОРНИК ОПЕН 2017”и се вратија со22 мадали, од кои 9 златни , 2 сребрени 11...
„Не пијам и никогаш немам пиено!“
0

„Не пијам и никогаш немам пиено!“

June 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Младиот фудбалер на Челси е посветен само на фудбалоти подготвен е да направи се за да има добра кариера. Поради ова Аке...
„После секоја трка јадам брза храна“
0

„После секоја трка јадам брза храна“

June 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Усеин Болт не јаде храна каква што очекувате од атлетичар. Тој во разговори за медиумите призна дека по секоја трка јаде...
Мекгрегор потпиша договор за „борбата од милијарда долари“
0

Мекгрегор потпиша договор за „борбата од милијарда долари“

May 30th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Мекгрегор призна дека официјално го потпиша договорот за борбата со Мејведер. „Чест ми е што го потпишав овој договор...
Незгодна ситуација за Ди Марија и Пасторе!
0

Незгодна ситуација за Ди Марија и Пасторе!

May 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на ПСЖ, Ди Марија и Пасторе имале незгодно изненадување. Полицијата од Париз имала претрес во нивните станови...
Терористички напад во Манчестер – Сопругата и ќерката на Гвардиола избегнаа трагедија!
0

Терористички напад во Манчестер – Сопругата и ќерката на Гвардиола избегнаа трагедија!

May 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Сити, Гвардиола покажа жал поради терористичкиот напад во Манчестер. Во Манчестер се случи терористички...
Поранешна олимписка шампионка се соблече гола!
0

Поранешна олимписка шампионка се соблече гола!

May 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешната олимписка шампионка, Инг де Брујн се наоѓа во едно реално шоу. Во продолжение може да видите за што станува...
Таеквон-до Машинеријата клубот ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид  во полна пареа на“15 ЉУБЉАНА ОПЕН”,се врати со 30 медали
0

Таеквон-до Машинеријата клубот ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид  во полна пареа на“15 ЉУБЉАНА ОПЕН”,се врати со 30 медали

May 22nd, 2017 | by pance
Share Таеквон-до клубот ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид викендов настапи на “15 ЉУБЉАНА ОПЕН”, во Словенија, кој традиционално е...
Најтажен беше на прославата на Јувентус и лут на неговиот татко!
0

Најтажен беше на прославата на Јувентус и лут на неговиот татко!

May 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сликата се појави на интернет, ова нема никогаш да му го прости. Јувентус беа испратени на стадионот со честитики, а...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди