Останато

Неверојатна тепачка на ММА борба, публиката влезе во рингот!
0

Неверојатна тепачка на ММА борба, публиката влезе во рингот!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатито викенд помина со тепачка во Нови Сад. Во борбата се бореа Стефан и Васе, а борбата помина во сенка на тепачка во...
Суарез му честиташе на Меси на Твитер!
0

Суарез му честиташе на Меси на Твитер!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Луис Суарез очекувано имаше пофални зборови за Меси по победата против Реал Мадрид. Барселона победи со 3:2 во Мадрид, а...
Страшен нокаут – Пери го испрати Еленбергер на земја!
0

Страшен нокаут – Пери го испрати Еленбергер на земја!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мајк Пери победи со одличен нокаут против Џејк Еленбергер на УФЦ 108. 25-годишниот Американец го испрати својот ривал на...
Тажна вест од Италија: Почина познат велосипедист!
0

Тажна вест од Италија: Почина познат велосипедист!

April 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Почина италијанскиот велосипедист Мичеле Скарпони, освојувачот на „Гиро д’Италија 2011“. Почина на тренинг кога...
Конор МекГрегор ќе се бори со Паќао, ако не се договорат за Флојд!
0

Конор МекГрегор ќе се бори со Паќао, ако не се договорат за Флојд!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share МекГрегор има резервен план, ако тој и Флојд не се договорат за натпревар помеѓу нив. ММА ѕвездата претпоставува дека...
Бадр Хари повторно во затвор!
0

Бадр Хари повторно во затвор!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најпопуларниот кик-боксер Бадр Хари од понеделник повторно ќе оди во затвор. Мароканецот беше осуден на затвор од 24...
Интензивни подготовки на Џошуа за натпреварот со Кличко
0

Интензивни подготовки на Џошуа за натпреварот со Кличко

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ентони Џошуа поминува низ тежок тренинг камп во траење од 98 денови за да се подготви за натпреварот против Кличко. Програм...
Депај го прослави ½-финалето во ЛЕ со навивачите!(ВИДЕО)
0

Депај го прослави ½-финалето во ЛЕ со навивачите!(ВИДЕО)

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Депај знаеше да ја прослави драматичната победа на Лион против Бешикташ и пласманот во ½-финале на ЛЕ. Лион победи против...
„Многу сакам да победи Кливленд!“
0

„Многу сакам да победи Кливленд!“

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот капитен на Рома, Тоти откри дека е голем фан на кошарката, но и за кого навива во НБА лигата. Тоти на својот...
Вудс го оперираше грбот, ќе паузира 6 месеци!
0

Вудс го оперираше грбот, ќе паузира 6 месеци!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Американскиот голфер Тајгер Вудс успешно го оперираше грбот и очекува да се врати на теренот за 6 месеци. На сајтот на Вудс...