Останато

Погледнете зошто голманот на Емполи ја криеше неговата свршеница
0

Погледнете зошто голманот на Емполи ја криеше неговата свршеница

February 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дека полските фудбалери се сериозни фраери во светот на фудбалот потврдува и Скорупски од Емполи. Тој брани одлично во...
Русите повторно на удар – Савинова би можела да ја изгуби наградата за најдобра атлетичарка!
0

Русите повторно на удар – Савинова би можела да ја изгуби наградата за најдобра атлетичарка!

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Руската атлетичарка Марија Савинова би можела да остане без награда за најдобра европска атлетичарка во 2011 година поради...
Дерик Лејвис го нокаутираше Трејвис Браун(ВИДЕО)
0

Дерик Лејвис го нокаутираше Трејвис Браун(ВИДЕО)

February 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share УФЦ ноќта во Канада ни донесе пресметка на Лејвис и браун, а на крајот Лејвис победи со нокаут во втората рунда. Уште една...
Ново злато за Хиршер!
0

Ново злато за Хиршер!

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Австриецот Марсел Хиршер на најдобар можен начин го заврши настапот на СП во Сент Мориц. По златото во велеслалом и...
Рашфорд на интересен начин ги потроши првите милиони!
0

Рашфорд на интересен начин ги потроши првите милиони!

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Младата ѕвезда на Јунајтед, Маркус Рашфорд ги потроши своите први милиони и тоа на очекуван начин. Иако на крајот на...
Борбата на Федор и Митриони е одложена!
0

Борбата на Федор и Митриони е одложена!

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Федор Емилијаненко и Мат Митрионе вчера не влегоа во рингот во Сан Хозе. Иако оваа борба требаше да биде најдобра во...
„Ме натераа да се чувствувам како криминалец!“
0

„Ме натераа да се чувствувам како криминалец!“

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Двајт Јорк го пречекаа непријатности на аеродромот во Мајами. Трамп има забрана за влез на муслимански државјани од 7...
Роналдо конечни ги откри причините за легендарната фризура
0

Роналдо конечни ги откри причините за легендарната фризура

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најдобрите играчи на сите времиња, Роналдо конечно откри зошто на СП 2002 година носел таква фризура. Тој ги...
Трамп не му дава на поранешен играч на Јунајтед да влезе во САД
0

Трамп не му дава на поранешен играч на Јунајтед да влезе во САД

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Доаѓањето на Доналд Трамп на претседателското место предизвика многу проблеми и за спортистите. Новиот претседател ан...
Фото-сесија која ќе ве остави без здив – Прекрасната Каролина Возњацки
0

Фото-сесија која ќе ве остави без здив – Прекрасната Каролина Возњацки

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во текот на вчерашниот ден, Каролина Возњацки позираше за „Спортс Илустрејтед“, а во продолжение ќе видите слики кои ќе...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди