Останато

По тенисот, станува кралица на спортовите?! Ивановиќ откри за која дисциплина се подготвува!
0

По тенисот, станува кралица на спортовите?! Ивановиќ откри за која дисциплина се подготвува!

March 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тешко дека некој можешеова да го очекува. 2 и пол месеци по одлуката да се повлече од тенисот, Ивановиќ откри дека сеуште ќе...
Шифрин го врати Кристалниот глобус
0

Шифрин го врати Кристалниот глобус

March 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Американската скијачка Микаела Шифрин го освои 4-от Кристален глобус во слалом, затоа што победи во Сквоу Вели. На тој...
Семејството на Роналдо ќе добие нови два членови!
0

Семејството на Роналдо ќе добие нови два членови!

March 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо успева приватниот живот да го сокрие од медиумите. Роналдо пред неколку...
Навивачите на Марсеј го исмејуваа ПСЖ
0

Навивачите на Марсеј го исмејуваа ПСЖ

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Марсеј вчера на домашен терен го победија Анже со 3:0 во 29-то коло од Лига 1. Марсеј до победа стигна по уште...
Смешен изговор на Матје за средниот прст за ПСЖ
0

Смешен изговор на Матје за средниот прст за ПСЖ

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Барселона во средата испиша историја со победата против ПСЖ од 6:1. Актуелниот шампион успеа да направи пресврт од 4:0 од...
Одвај го сопреа – Бака сакаше да се пресмета со судијата!
0

Одвај го сопреа – Бака сакаше да се пресмета со судијата!

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Милан беа поразени од Јувентус со 2:1 во дерби натпреварот во 28-то коло во Серија А. Милан одигра добар...
Рони О`Саливан почна да пее во текот на интервју
0

Рони О`Саливан почна да пее во текот на интервју

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот играч на снукер, Рони даде интересно интервју. О`Саливан е познат по тоа што не дава никогаш досадни...
Нејмар уште еднаш брутално го исмејуваше Ди Марија!
0

Нејмар уште еднаш брутално го исмејуваше Ди Марија!

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Барселона во средата го направија тоа што никој не го очекуваше од нив, односно со 6:1 го победија ПСЖ и се...
Тажна приказна од Габон – Навивач на ПСЖ го убил најдобриот пријател поради Барселона
0

Тажна приказна од Габон – Навивач на ПСЖ го убил најдобриот пријател поради Барселона

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Навивачите на ПСЖ сеуште се наоѓаат во голем шок по поразот од Барселона и испаѓањето од ЛШ. ПСЖ во првиот натпревар на...
Претседателот на ПСЖ направи голема грешка во Барселона
0

Претседателот на ПСЖ направи голема грешка во Барселона

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ПСЖ во средата навечер доживеа дебакл во Барселона со 6:1 и се простија од ЛШ. ПСЖ имаше предност од 4:0 на првиот натпревар,...