Останато

Традиционален осми по ред риболовен турнир во Радовиш
0

Традиционален осми по ред риболовен турнир во Радовиш

August 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share И оваа година по 8-ми пат Риболовниот клуб Крап од Радовиш го организираше традиционалниот...
ВИДЕО: Новиот трејлер за борбата помеѓу Мекгрегор и Мејведер
0

ВИДЕО: Новиот трејлер за борбата помеѓу Мекгрегор и Мејведер

August 20th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Познатиот американски рок бенд The Killers ја посвети својата нова песна “I’m the man” на претстојната борба помеѓу...
Стуџински од Германија победник на Охридскиот пливачки маратон
0

Стуџински од Германија победник на Охридскиот пливачки маратон

August 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Германскиот маратоне, Александар Стуџински триумфираше на традиционалното 31-во издание на Охридскиот пливачки маратон....
Леброн, Анџелина Џоли и Дрејк помеѓу ѕвездите кои ќе присуствуваат на мечот помеѓу Мекгрегор и Мејведер
0

Леброн, Анџелина Џоли и Дрејк помеѓу ѕвездите кои ќе присуствуваат на мечот помеѓу Мекгрегор и Мејведер

August 19th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Вечерта на борбата помеѓу Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор ќе биде вечер полна со ѕвезди.   Според америчкиот TMZ Sports,...
Агенција за млади и спорт со „финансиска инјекција“ за Охридскиот маратон
0

Агенција за млади и спорт со „финансиска инјекција“ за Охридскиот маратон

August 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Утре во Охрид по 31-ви пат ќе се одржи традиционалниот Охирдски пливачки маратон. На стартот во Свети Наум ќе се појават...
Се е подготвено за 31. Охридски пливачки маратон
0

Се е подготвено за 31. Охридски пливачки маратон

August 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Завршени се речиси сите подготовки за стартот на годинешниов 31. Охридски пливачки маратон, што ќе се одржи во сабота на 19...
Фото: Месут Озил ја прошета својата девојка низ улиците во Лондон
0

Фото: Месут Озил ја прошета својата девојка низ улиците во Лондон

August 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Месут Озил денеска ја изведе својата девојка на ручек во Лондон. Откако завршил со утринскиот тренинг фудбалерот...
Во сабота ќе се одржи 31 издание на Охридскиот пливачки маратон
0

Во сабота ќе се одржи 31 издание на Охридскиот пливачки маратон

August 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Во сабота, (19 август) на патеката „Климе Савин“ ќе се одржи 31. издание на Охридскиот пливачки маратон, информираат од...
Бугарските пливачи најбрзи на Олимпискиот маратон во Охрид
0

Бугарските пливачи најбрзи на Олимпискиот маратон во Охрид

August 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Бугарскиот пливач Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот десет километарски маратон кој денес...
Сè е подготвено за првиот меѓународен олимписки маратон во Охрид
0

Сè е подготвено за првиот меѓународен олимписки маратон во Охрид

August 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Сè е подготвено за стартот на првиот меѓународен олимписки пливачки маратон на 10 километри Охрид 2017 кој во организација...